Autor Wątek: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji  (Przeczytany 5019 razy)

RadoGost

  • Gość
Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« dnia: 25 Czerwiec 2019, 06:16:12 »
Witam szanowną Administrację, @fux, @DrUsagi i Innych!

Do założenia tego wątku zmusiła mnie nieprzyjemna sytuacja. W związku z tym, że @kafcio użył wobec mnie obraźliwego epitetu, nawiasem mówiąc, którą wersję wziął z definicji z słownika PWN?

oszołom
1. pot. «człowiek ślepo podporządkowany jakiejś idei i wierzący w nią bezgranicznie»
2. pot. «ktoś zachowujący się nienormalnie»

Oczywiście jest to pytanie retoryczne, ale sam chciałem być postrzegany jako uczestnik tego forum z pierwszej definicji. Jak już pewnie zauważyliście, moją pasją jest: espresso singolo.

Ale wracając do meritum. Pierwszy raz w swoim ponad  pięćdziesięcioletnim życiu użyłem donosu, za który się wstydzę, ale w jaki inny sposób mogłem postąpić w wirtualu na obrażanie mojej osoby, tylko dlatego że skrytykowałem, zresztą słusznie, sprzedawane przez @kafcio słabe La Marzocco by LF single basket (ja bym się wstydził sprzedawać takie coś kiepskiej jakości kolegom na WOK-u), któremu nie podoba się moja specyficzna forma i wyszukane słownictwo naszego języka ojczystego (trochę samochwalstwa na nowy dzień nie zaszkodzi 8))

Druga o wiele bardziej poważniejsza sytuacja miała miejsce, gdy wysłałem donos  do administracji w postaci prywatnego maila, a w niewielkim odstępie czasu Pan @wasku napisał oto taki komentarz:

"@wasku
« Odpowiedź #120 dnia: 24 Czerwiec 2019, 22:02:21 »
Możesz sobie zgłaszać Kafcia, ale poziom irytacji jaki wywołują twoje posty równa się, lub nawet przekracza moc tego słowa."

Abstrahując od jadu wylewającego się z ust tego Pana (dlaczego? może jakaś niesprecyzowana zawiść?), ten Pan ma dostęp do prywatnych maili, bo ja w racjonalny sposób tego nie mogę wytłumaczyć. A może każdy z nas ma taką opcję, tylko nie wiemy, jak ją użyć? A może ktoś z adminów przekazał temu Panu swoje administracyjne uprawnienia, co by było w/g mnie absolutnie nieetyczne i immoralne!!! Aaa jeszcze są zjawiska nadprzyrodzone, telepatia, etc.

Proszę o interwencję w powyższej sprawie i racjonalne wyjaśnienie tej bulwersującej i przykrej sprawy dla dobra tego jedynego w swoim rodzaju miejsca dla kawoszy!

Do czasu wyjaśnienia tej niefortunnej sytuacji zawieszam swoją działalność na forum (niektórzy się ucieszą), a jeśli nie będą satysfakcjonujące, to z wielkim żalem zlikwiduję konto (jeszcze bardziej się ucieszą), bo poznałem tu wielu wyjątkowych ludzi, takich jak, oczywiscie m.in.: @pj.w @Miklas @mlopus @donkiszot @WS, ci dwaj ostatni są ciekawie ironiczni że tak powiem, ale najbardziej niesamowitą postacią jest @Antonio  :poklon: :poklon: :poklon: Jego olbrzymie szeroko pojęte kawowe uwiedzowienie plus pasja to jedno wielkie  :wow2: :wow2: :wow2:

PS
@Krakus możesz nie wysyłać mi tych sitek, ale dałem słowo, że pomogę Ci w tych imbusach, a więc: jeden gratis a reszta -40% rabatu, nikt nie ma u mnie takiego rabatu
@Perzua, chyba nie dostąpiłeś jakiegoś irracjonalnego zwątpienia?

PS2
Mam nadzieję, że wymieniając te osoby, nie posłałem im swoistego tzw pocałunku śmierci i skazałem na jakiś mikroskopijny zawoalowany ostracyzm  ze strony członków forum 8)


Tutaj wrzucę odpowiedź dla @donkiszot. Bądź poważny, tu są dorośli ludzie, oprócz mojej dwu i pół letniej kochanej Wnuczki, która mimo niewielkiego wieku, też by nie uwierzyła 8) Odpowiem Ci słowami klasyka z ostatniej kampanii do parlamentu:

https://mobile.twitter.com/leszekmiller/status/1123981954993545219
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2019, 08:10:22 wysłana przez RadoGost »

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2019, 06:17:59 »
Witam szanowną Administrację, @fux, @DrUrsagi i Innych!

Do założenia tego wątku zmusiła mnie nieprzyjemna sytuacja. W związku z tym, że @kafcio użył wobec mnie obraźliwego epitetu, nawiasem mówiąc, którą wersję wziął z definicji z słownika PWN?

oszołom
1. pot. «człowiek ślepo podporządkowany jakiejś idei i wierzący w nią bezgranicznie»
2. pot. «ktoś zachowujący się nienormalnie»

Oczywiście jest to pytanie retoryczne, ale sam chciałem być postrzegany jako uczestnik tego forum z pierwszej definicji. Jak już pewnie zauważyliście, moją pasją jest: espresso singolo.

Ale wracając do meritum. Pierwszy raz w swoim ponad  pięćdziesięcioletnim życiu użyłem donosu, za który się wstydzę, ale w jaki inny sposób mogłem postąpić w wirtualu na obrażanie mojej osoby, tylko dlatego że skrytykowałem, zresztą  słusznie sprzedawane przez @kafcio słabe La Marzocco by LF single basket, któremu nie podoba się moja specyficzna forma i wyszukane słownictwo naszego języka ojczystego (trochę samochwalstwa na nowy dzień nie zaszkodzi 8))

Druga o wiele bardziej poważniejsza sytuacja miała miejsce, gdy wysłałem donos  do administracji w postaci prywatnego maila, a w niewielkim odstępie Pan @wasku napisał oto taki komentarz:

"@wasku
« Odpowiedź #120 dnia: 24 Czerwiec 2019, 22:02:21 »
Możesz sobie zgłaszać Kafcia, ale poziom irytacji jaki wywołują twoje posty równa się, lub nawet przekracza moc tego słowa."

Abstrahując od jadu wylewającego się z ust tego Pana (dlaczego? może jakaś niesprecyzowana zawiść?), ten Pan ma dostęp do prywatnych maili, bo jak w racjonalny sposób tego nie mogę wytłumaczyć. A może każdy z nas ma taką opcję, tylko nie wiemy, jak ją użyć? A może ktoś z adminów przekazał temu Panu swoje administracyjne uprawnienie, co by było w/g mnie absolutnie nieetyczne i immoralne!!! Aaa jeszcze są zjawiska nadprzyrodzone, telepatia, etc.

Proszę o interwencję w powyższej sprawie i racjonalne wyjaśnienie tej bulwersującej i przykrej sprawy dla dobra tego jedynego w swoim rodzaju miejsca dla kawoszy!

Do czasu wyjaśnienia tej niefortunnej sytuacji zawieszam swoją działalność na forum (niektórzy się ucieszą), a jeśli nie będą satysfakcjonujące, to wielkim żalem zlikwiduję konto (jeszcze bardziej się ucieszą), bo poznałem tu wielu wyjątkowych ludzi, takich jak, oczywiscie m.in.: @pj.w @Miklas @mlopus @donkiszot @WS, ci ostatni są ciekawie ironiczni że tak powiem, ale najbardziej niesamowitą postacią jest @Antonio  :poklon: :poklon: :poklon:

PS
@Krakus możesz ni wysyłać mi tych sitek, ale dałem Ci słowo, że pomogę Ci w tych imbusach, a więc: jeden gratis a reszta -40% rabatu, nikt nie ma u mnie takiego rabatu
@Perzua, chyba nie dostąpiłeś jakiegoś irracjonalnego zwątpienia?

W związku z czym ? :)

RadoGost

  • Gość
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2019, 06:29:59 »
 :ok:  :kwiat:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2019, 07:34:49 »
Myślę, że nadinterpretujesz zwyczajny zbieg okoliczności.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2019, 09:11:49 »
Ja mam nadzieję, że to żart... Pomimo nieścisłości na forach można sie normalnie dogadywać "w realu", trochę dystansu...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2019, 09:45:32 »
Przy okazji rozpatrywania tej nieetycznej sytuacji, chciałbym poruszyć nieco inny problem. A mianowicie, jak wygląda sprawa z powrotem na forum zbanowanych forumowiczów. Chodzi oczywiście o założyciela wątku, który wyleciał z forum kilkanaście razy. Może trzeba ustalić jakiś limit banowań, w rodzaju do trzech razy sztuka, a jak problem będzie się powtarzać, to szlaban na stałe.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Czerwiec 2019, 09:55:13 »
Dla mnie dwukrotne danie szansy, jest dość wystarczające...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Czerwiec 2019, 09:57:02 »
To teraz ja, na ciut inny, choć związany temat. Ja kupiłem od @kafcio sitko i tamper. Niestety, oba dość tandetne.

Chodzi oczywiście o założyciela wątku, który wyleciał z forum kilkanaście razy
Mógłbyś jaśniej? Nie mylisz osób?
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2019, 10:11:55 wysłana przez Krakus »

skansen

  • Gość
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2019, 10:14:20 »
Przy okazji rozpatrywania tej nieetycznej sytuacji, chciałbym poruszyć nieco inny problem. A mianowicie, jak wygląda sprawa z powrotem na forum zbanowanych forumowiczów. Chodzi oczywiście o założyciela wątku, który wyleciał z forum kilkanaście razy.

To bardzo litościwe podejście - na większości znanych mi forów nie tylko nie ma możliwości powrotu, ale zbanowani są tropieni. Nowy użytkownik korzystający z tego samego IP co zbanowany znajduje się "pod obserwacją"...

Może trzeba ustalić jakiś limit banowań, w rodzaju do trzech razy sztuka, a jak problem będzie się powtarzać, to szlaban na stałe.

Zasada "do trzech razy sztuka" może być realizowana przez ostrzeżenia - 3 razy i zakaz pisania...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec 2019, 10:25:55 »
Cytat: WS w Dzisiaj o 09:45:32
Chodzi oczywiście o założyciela wątku, który wyleciał z forum kilkanaście razy
Mógłbyś jaśniej? Nie mylisz osób?

Nie mylę się.
A w jakim sensie jaśniej? Kalendarzowa historia nicków? Można moderatorów spytać o banowania, bo na tym forum to rzadkie zjawisko.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Czerwiec 2019, 10:54:07 »
Kilkanaście? To już podchodzi pod 15.
Nie mam teraz czasu odpisywać, ale wkleję parę tematów ;-)
Z początku przygody: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6861.0
Gdzieś dalej: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7411.0
¯\_(ツ)_/¯

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Czerwiec 2019, 13:58:14 »
To teraz ja, na ciut inny, choć związany temat. Ja kupiłem od @kafcio sitko i tamper. Niestety, oba dość tandetne.

Nie podoba mi się sposób załatwiania tej sprawy w taki sposób. Kolega niezadowolony skontaktować się ze mną w tej sprawie nie pragnął.
Dziś wykręciłem numer, produkty wrócą do mnie a pieniążki na konto.
Na drugi raz proszę wpierw pogadać ze sprzedawcą zamiast smarować tu takie paszkwile.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2019, 14:06:08 wysłana przez kafcio »

Offline Belo

  • Wiadomości: 74
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Czerwiec 2019, 14:01:45 »
Kilkanaście nicków od jednej na okrągło banowanej osoby? Aż brzmi niewiarygodnie. Chyba należy się medal za wytrwałość w podejmowaniu prób zaistnienia.
Wszystkie nicki z jednego IP?
A czy istnieje prawdopodobieństwo pomyłki? Tzn., że dwie różne osoby, logując się z różnych miejsc lub komputerów mają takie samo IP?
(Pytanie może banalne i naiwne, ale w sprawach informatycznych jestem lajkonikiem.)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Czerwiec 2019, 14:09:37 »
smarować tu takie paszkwile.
Sorry, to nie jest paszkwil, tylko moja ocena kupionego towaru. Sitko jak sitko - tani no-name z otworami o nierównej średnicy - cudów wymagać nie należy. Bardziej chodzi mi o tamper, który jest, wybacz określenie, zrobiony amatorsko. Mam dwa tampery od @Metiu, miałem kupiony u @Janusz i takich zastrzeżeń nie miałem.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wyjaśnienie nieetycznej sytuacji
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Czerwiec 2019, 14:14:24 »
Ja myślę, że sprawy handlowe, nieporozumienia czy pretensje powinno się załatwiać na PW. Jest gorąco, będzie jeszcze ciekawiej i taka eskalacja pretensji nie służy nikomu. Zanim podejmiecie jakieś kroki, postawcie sobie pytanie, czy warto strzelać do wróbla z armaty. W ubiegłym roku jeden ze "świeżych" forumowiczów zjechał mnie od najgorszych bo mu się wydawało że ja chcę mu zniszczyć młynek podając prostą i ogólnie stosowaną tutaj receptę na czyszczenie żaren. Kilka wpisów po przeczytaniu których aż mnie zatkało, jak można być takim (.........)  Nie robiłem z tego afery, bo po prostu nie warto. Odpuśćcie, bo można powiedzieć słowo za dużo i jest kłopot. Pozdrawiam spod wentylatora z zimnym napojem w dłoni.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi