Autor Wątek: Gaggia Classic plus MAHLKONIG VARIO HOME  (Przeczytany 1164 razy)

Offline ooshy

  • Wiadomości: 5
Gaggia Classic plus MAHLKONIG VARIO HOME
« dnia: 11 Maj 2018, 22:20:43 »
Witam,
Nigdy nie myslalem że na jakimkolwiek forum zadam pytanie tego typu, bo staram się przeczytać wszystko wybrać, a potem pytać, ale klamka zapadła. Piszę pytanie: MAHLKONIG VARIO HOME, domowy a nie profesjonalny, ale do Gaggia classic dla miłośnika espresso lubującego sie w zabawie w tematach „alchemicznych” wszelkiego rodzaju, plus miłośniczka „kawy z mlekiem” czy ten młynek bedzie mam służył dobrze, czy tez szukać dalej?
Na dzien dzisiejszy umieramy przy kapsułkach (tanich) i ekspresie nespresso, ktory tragiczny nie jest przy tym co pijamy u znajomych, ale nam nie wystarcza.
Nie znalazłem wielu wpisów na temat ręki młynka, dlatego pozwoliłem sobie napisać.
Jeśli to zły kierunek to na co zwrócić uwagę przy kolejnym typowaniu?
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2018, 22:25:14 wysłana przez ooshy »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Gaggia Classic plus MAHLKONIG VARIO HOME
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2018, 23:11:50 »
Wystarczy Ci coś tańszego, jakieś ascaso i-1/i-2 czy Eureka Mignon... A, no i jak Gaggia Classic to na pewno nie ta nowa.

Offline ooshy

  • Wiadomości: 5
Odp: Gaggia Classic plus MAHLKONIG VARIO HOME
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2018, 15:33:32 »
No i stało się... kupiłem.
Za namową siewcu, dałem sobie spokój z drogimi zabawkami i postanowiłem zacząć z czymś umiarkowanym finansowo, acz dalekim od marketowej jakości sprzętem. Niechcący wpadłem na Iberital Challenge. Żarna ponoć jak w Ascaso 2. Gaggia Classic od tego samego sprzedawcy z portalu aukcyjnego, została mi sprzątnięta sprzed nosa... a model był sprzed 2015... trochę szkoda, ale co zrobić...
Ekspresu szukam dalej...

Offline kryzys

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Gaggia Classic - made in Itali
  • Młynek: Baratza Virtuoso, Wilfa Swart
Odp: Gaggia Classic plus MAHLKONIG VARIO HOME
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2018, 10:36:06 »
Gaggie mam ja - piękna ale mocno zapuszczona, obecnie rozebrana na elementy pierwsze. Czeka ja wymiana wszystkich uszczelnień wężyków i tp. żałuje młynka co mi go ooshy sprzątnął z przed nosa (gratuluje). Kupiłem Baratza do remontu.
Pozdrawiam

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi