Autor Wątek: Ceado E5P - czy to dobra opcja ?  (Przeczytany 1498 razy)

Offline Arnej

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: poemia saeco
  • Młynek: Macap M5D Plus
Ceado E5P - czy to dobra opcja ?
« dnia: 11 Marzec 2020, 17:59:13 »
Dzień dobry,

Na forum jestem nowy, bez „wkładu”. Od kilku tygodni przeglądam stare i nowe wątki. Zastanawiając się nad zakupem młynka. Kwota jaką chce przeznaczyć strasznie się waha. Jak zauważyłem ostatecznie kończy się na tej górnej. Początkowo było to 500zł z czego obecnie jestem już w stanie wydać 1700-2000zl… Rozglądam się za młynkiem używanym. W domu obecnie mam „saeco poemia” i stary nożowy młynek Predom, kawa np. Pellini espresso. "Espresso" robię z  :cenzura:15g/ 20-25s piję z mlekiem, używam tampera. Pamiętam o dobrym rozgrzaniu ekspresu, czasami odważeniu. Zauważyłem że każda z tych czynności coś daje. Piszę to wszystko żeby przedstawić moją sytuację i odczucia.

Ekspres pomijam w tym momencie. Bo docelowo też będzie zmieniony. Ale co i kiedy nie wiem.

Pojawiła się opcja zakupu Ceado E5P z małym przebiegiem w bardzo dobrym stanie, cena 1700 zł. Czy to jest dobra opcja w tej kwocie. A może warto się rozglądać za czymś innym. Kwota jest nadal do ruszenia chodź 2tys już bym nie chciał przekraczać.

Przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi. I dziękuję za jakiekolwiek rady.



 

« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2020, 18:21:40 wysłana przez Fux »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ceado E5P - czy to dobra opcja ?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2020, 18:51:09 »
Trudno ten przebieg sprawdzić, ale to bardzo dobra opcja :). Jest to mały, prosty ale zupełnie "pro" młynek. Cena też jest bardzo dobra.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ceado E5P - czy to dobra opcja ?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2020, 21:19:07 »
Nowy Ceado E5P to wydatek rzędu 2400 zł (z forumowym rabatami). Sprawdź, czy nie jest bardzo zajeżdżony (przede wszystkim obejrzyj żarna, sprawdź też, czy są oryginalne; przy wymianie żaren często w grę wchodzą zamienniki - jeśli są oryginalne, to raczej nie były wymieniane, co z kolei będzie świadczyć o przebiegu młynka). Zakładam, że łożysk nie ma co sprawdzać.

Offline Arnej

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: poemia saeco
  • Młynek: Macap M5D Plus
Odp: Ceado E5P - czy to dobra opcja ?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2020, 17:29:00 »
Dzięki za waszą opinie. Wydawało mi się że młynek będzie wystarczający. Ale chciał bym jednak timer. By inni użytkownicy mogli bez ważenia. Robić kawę jak najbardziej poprawną. Równocześnie żeby ich to nie zniechęcało.





 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi