Autor Wątek: Młynek do espresso do 2000zł  (Przeczytany 63313 razy)

Offline robertino Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Październik 2016, 22:07:19 »
Witam. Dołączam do wątku z prośbą o Wasze porady. Większość propozycji, które pojawiły się w wątku, są poza założonym budżetem. Póki co biorę pod uwagę Baratza Vario, przeraża mnie tylko duża ilość elektroniki.

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Październik 2016, 22:21:06 »
Ja używam Vario od ponad pół roku, i służy u mnie właśnie jako młynek do espresso (choć są użytkownicy, którym tego młynka używają tylko do alternatyw, ale oni mają dużo miejsca na duży młyn gastro :mrgreen:). Nic się nie psuje (u innych też), jest mały, zgrabny, praktycznie brak retencji, jeśli o mnie chodzi - świetny.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Październik 2016, 22:21:11 »
przeraża mnie duża ilość elektroniki.
to może eureka mignon/macap m2m/ascaso i-1 mini, domowe rozmiary, tradycyjna konstrukcja i minimalna ilość elektroniki.

Offline robertino Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Październik 2016, 22:32:14 »
przeraża mnie duża ilość elektroniki.
to może eureka mignon/macap m2m/ascaso i-1 mini, domowe rozmiary, tradycyjna konstrukcja i minimalna ilość elektroniki.
Może zostałem źle zrozumiany, mam tylko obawy o trwałość tej elektroniki. Tak się składa, że sam zajmuje się inteligentnymi systemami i nie chodzi o problemy z obsługą.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Październik 2016, 22:32:48 »
Zobacz młynki Quamar, mało elektroniki, demand, spokojnie ustawisz grubosc mielenia pod espresso i alternatywy. Co do  młynkow Severin... sa ok ale nie do espresso( zbyt grubo mielą , nawet na max ustawieniu

Offline robertino Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Październik 2016, 22:35:25 »
Zobacz młynki Quamar
Quamar to chyba wyższa półka cenowa.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Październik 2016, 22:39:07 »
moj cos koło 1700 kosztował

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Październik 2016, 22:40:19 »
przeraża mnie duża ilość elektroniki.
to może eureka mignon/macap m2m/ascaso i-1 mini, domowe rozmiary, tradycyjna konstrukcja i minimalna ilość elektroniki.
Może zostałem źle zrozumiany, mam tylko obawy o trwałość tej elektroniki.
no też o tym piszę, to są konstrukcje mechaniczne zbudowane prawie wyłącznie z metalu, zatem "z elektroniki" nie ma się co psuć.

Offline robertino Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Październik 2016, 22:46:35 »
Ja używam Vario od ponad pół roku, i służy u mnie właśnie jako młynek do espresso (choć są użytkownicy, którym tego młynka używają tylko do alternatyw, ale oni mają dużo miejsca na duży młyn gastro :mrgreen:). Nic się nie psuje (u innych też), jest mały, zgrabny, praktycznie brak retencji, jeśli o mnie chodzi - świetny.
Wielkie dzięki. Gdzie kupowałeś? Pod jaką marką, bo spotkałem się z Mahlkönig Vario i jest to podobno to samo.
A tak przy okazji, to w drugiej kolejności mam zakup ekspresu i zauważyłem że jesteś posiadaczem Rancilio Silvia, na którego "ostrzę sobie zęby".

Offline Deszcz

    • Czarny Deszcz
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 119
    • Czarny Deszcz
  • Ekspres: Nuova Simonelli Appia i inne
  • Młynek: Fiorenzato 64 evo
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Październik 2016, 22:52:14 »
Zobacz młynki Quamar
Mam złe doświadczenia z tymi młynkami. Dwa razy miałem z nimi do czynienia, dwa razy były to nówki sztuki. Nie radziły sobie z drobniejszym przemiałem - zapychały się. Głównym problemem był fakt że nie radziły sobie ze startem na ustawionej grubości mielenia pod espresso, zacinały się. Nie polecam ;)
Czarny Deszcz pada od 2014 roku

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Październik 2016, 22:53:33 »
Ja zapodam może mniej popularne, ale za to solidne :
DIP DKS-65
Wega 5.8 Instant

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Październik 2016, 22:59:09 »
A może jednak trochę po bandzie, ale za to bez prądu. https://www.coffeehit.co.uk/pharos-manual-coffee-grinder.html
Przy obecnych kursach GBP jest w dobrej cenie. Będzie cicho,  bez retencji i na dużych stożkach .
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Październik 2016, 23:03:15 »
Mam złe doświadczenia z tymi młynkami. Dwa razy miałem z nimi do czynienia, dwa razy były to nówki sztuki. Nie radziły sobie z drobniejszym przemiałem - zapychały się. Głównym problemem był fakt że nie radziły sobie ze startem na ustawionej grubości mielenia pod espresso, zacinały się. Nie polecam

Problemem, przynajmniej w M 80, może być blaszka zasłaniająca wylot z komory żaren. Jeżeli ciężej chodzi, to przemiał blokuje wylot i młynek się wtedy zapycha. Spotkałem się z tym przy egzemplarzu, który na liczniku miał poniżej 1000 porcji.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Październik 2016, 23:06:11 »
Zobacz młynki Quamar
Mam złe doświadczenia z tymi młynkami. Dwa razy miałem z nimi do czynienia, dwa razy były to nówki sztuki. Nie radziły sobie z drobniejszym przemiałem - zapychały się. Głównym problemem był fakt że nie radziły sobie ze startem na ustawionej grubości mielenia pod espresso, zacinały się. Nie polecam ;)

moj póki co startuje, i ustawiony jest kilka 7-9 oczek od max ustawienia( na max ustawieniu na "mąke" mieli kawe  :) i jesli bedzie działał tak jak do tej pory to bedę zadowolony, nie mam timera wiec ilosc kawy na  " czucie"

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Młynek do espresso do 2000zł
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Październik 2016, 23:10:27 »
Mam złe doświadczenia z tymi młynkami. Dwa razy miałem z nimi do czynienia, dwa razy były to nówki sztuki. Nie radziły sobie z drobniejszym przemiałem - zapychały się. Głównym problemem był fakt że nie radziły sobie ze startem na ustawionej grubości mielenia pod espresso, zacinały się. Nie polecam

Problemem, przynajmniej w M 80, może być blaszka zasłaniająca wylot z komory żaren. Jeżeli ciężej chodzi, to przemiał blokuje wylot i młynek się wtedy zapycha. Spotkałem się z tym przy egzemplarzu, który na liczniku miał poniżej 1000 porcji.
A może jednak trochę po bandzie, ale za to bez prądu. https://www.coffeehit.co.uk/pharos-manual-coffee-grinder.html
Przy obecnych kursach GBP jest w dobrej cenie. Będzie cicho,  bez retencji i na dużych stożkach .
z ręcznych to tylko  hg one lub versalab ,i  kiedys taki młynek sobie sprawie ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi