Autor Wątek: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.  (Przeczytany 63234 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #150 dnia: 01 Wrzesień 2021, 15:42:31 »
Nie wiem co to capsman, ale ja w mieszkaniu rozprowadziłem sobie infrastrukturę skrętka i mam access pointy na kablu. Żadnego mesha póki co nie potrzebuję.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #151 dnia: 01 Wrzesień 2021, 15:43:47 »
Zasięg zwiększają tylko urządzenia ze stałym, pełnym zasilaniem. Więc wszystkie urządzenia bateryjne lub zasilane tylko L (bez N) zasięgu nie zwiększą.

Zgadza się. Ale takich jest niemało - gniazdka, łączniki, żarówki, itd.

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #152 dnia: 01 Wrzesień 2021, 15:49:57 »
Nie wiem co to capsman, ale ja w mieszkaniu rozprowadziłem sobie infrastrukturę skrętka i mam access pointy na kablu. Żadnego mesha póki co nie potrzebuję.
Korzystając z capsman albo innego podobnego rozwiązania od Unifi, Asusa, TP Linka (Deco i Omada) możemy mieć wiele AP które będę rozsiewać WiFi pod jedną nazwą (SSID) i zapewniać płynne przełączanie się urządzeń klienckich między APkami. Pracować to będzie najlepiej jeśli APki będą ze sobą połączone skrętką. Przy większych powierzchniach sprawdza się naprawdę dobrze, polecam :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #153 dnia: 02 Wrzesień 2021, 12:43:45 »
No to u siebie tak mam na Unifi. Jestem szczęśliwy z tego rozwiązania. Działa bez zarzutów :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #154 dnia: 07 Październik 2021, 18:37:08 »
Trochę podobnie ale tylko trochę.
Siedząc w ogrodzie zimowym chciałbym sobie zapalać oświetlenie ogrodu.
Znalazłem takie coś.

https://botland.com.pl/inteligentne-gniazdka-230v/5368-zdalny-wlacznik-urzadzen-230v-elektro-remote-230v-5904422306939.html

Jakieś opinie?

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #155 dnia: 07 Październik 2021, 21:59:18 »
To rozwiązanie to "stare i dobre" RF433MHz. Dobre-bo proste, nie wymaga chmury i w praktyce ma trochę lepszy zasięg niż WiFi.
Ma też swoje wady-komunikacja jest jednokierunkowa (tylko WŁĄCZ/WYŁĄCZ bez informacji zwrotnej w jaki stan weszło sterowanie urządzenie, nie ma informacji o stanie baterii itp.), wadą jest też pasmo w którym pracuje szereg innych urządzeń. Tego typu urządzenia niekiedy nieoczekiwanie same się włączają/wyłączają, ponieważ dostają sygnały z podobnych systemów sąsiada. Przy oświetleniu ogrodu nie wydaje się to jednak dużym problemem...
Jeśli jednak jest zasięg WiFi to wolałbym np. taki sterownik
https://www.hurtelektryczny.pl/pl_PL/p/Przelacznik-Wifi-Sonoff-Basic-R2-wysylka-w-24h/54809
i do niego sterowanie z telefonu, dodatkowego przycisku itp.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #156 dnia: 08 Październik 2021, 06:42:53 »
To rozwiązanie to "stare i dobre" RF433MHz. Dobre-bo proste, nie wymaga chmury i w praktyce ma trochę lepszy zasięg niż WiFi.
Ma też swoje wady-komunikacja jest jednokierunkowa (tylko WŁĄCZ/WYŁĄCZ bez informacji zwrotnej w jaki stan weszło sterowanie urządzenie, nie ma informacji o stanie baterii itp.), wadą jest też pasmo w którym pracuje szereg innych urządzeń. Tego typu urządzenia niekiedy nieoczekiwanie same się włączają/wyłączają, ponieważ dostają sygnały z podobnych systemów sąsiada. Przy oświetleniu ogrodu nie wydaje się to jednak dużym problemem...
Jeśli jednak jest zasięg WiFi to wolałbym np. taki sterownik
https://www.hurtelektryczny.pl/pl_PL/p/Przelacznik-Wifi-Sonoff-Basic-R2-wysylka-w-24h/54809
i do niego sterowanie z telefonu, dodatkowego przycisku itp.

A co jest pasującego do aplikacji dom w iPhonie?

Już mam.


https://www.amazon.pl/s?k=apple+homekit&language=pl_PL&adgrpid=120591141267&gclid=CjwKCAjwtfqKBhBoEiwAZuesiPlAIcj6jrcqAEOr-3LGrM9Q3RVmF80dh2LERUz5ZswenFOrXoCisRoCXpgQAvD_BwE&hvadid=498650068717&hvdev=c&hvlocphy=1011615&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=8980556163094385116&hvtargid=kwd-297589651615&hydadcr=2819_2216699&tag=pltxtgostdde-21&ref=pd_sl_15oba8ql62_b
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2021, 06:47:15 wysłana przez Fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #157 dnia: 08 Październik 2021, 18:28:40 »
Gniazdka polecam No. Blitzwolf, Xiaomi.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #158 dnia: 12 Grudzień 2021, 15:32:24 »
Ktoś poleci gniazdko, które obsłużę z Google home z Androida będąc poza siecią, bez grzebania w routerze?, Żeby miało na obudowie przycisk włącz wyłącz?
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Grudzień 2021, 15:39:15 »
Ktoś poleci gniazdko, które obsłużę z Google home z Androida będąc poza siecią, bez grzebania w routerze?, Żeby miało na obudowie przycisk włącz wyłącz?
Polecam takie - sam używałem, kilka dalej pracuje w domu rodziców
https://allegro.pl/oferta/gniazdko-z-pomiarem-energii-neo-wifi-android-ios-7709884605
Spełnia wszystkie Twoje kryteria...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #160 dnia: 12 Grudzień 2021, 16:37:45 »
Super, dzięki [emoji106]
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #161 dnia: 27 Styczeń 2022, 22:31:03 »
Teraz w większym domu zostaje albo mesh albo CAPsMAN MikroTika.
Gdy tylko operator umożliwił w domu Rodziców wstawienie własnego routera zamontowałem Mikrotik RB5009. Sam router sprzętowo "nudzi się" (procesor wykorzystany w kilku procentach). Konfiguracyjnie zaś, no cóż-na pewno nie będę nigdy narzekać  na brak opcji konfiguracyjnych :) Jeśli miałbym porównać do czegoś jego możliwości konfiguracyjne to Linux lub z krajowego podwórka enova365...
WiFi zostało na dotychczasowych AP...

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #162 dnia: 10 Luty 2022, 13:12:45 »
Ktoś poleci gniazdko, które obsłużę z Google home z Androida będąc poza siecią, bez grzebania w routerze?, Żeby miało na obudowie przycisk włącz wyłącz?
Polecam takie - sam używałem, kilka dalej pracuje w domu rodziców
https://allegro.pl/oferta/gniazdko-z-pomiarem-energii-neo-wifi-android-ios-7709884605
Spełnia wszystkie Twoje kryteria...
@skansen, dzięki !
Wziąłem na próbę (wysyłka smartem) gniazdko było następnego dnia w domu.
Działa super, konfiguracja bajka.

Broadlinka SP-3, jednak mocno odradzam !
Jeden działa jak chce, drugi nie chce się skonfigurować, pomijając że ich apki to dno i metr mułu.

Edit:
Przepraszam zapomniałem dodać, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to że nie byłem w stanie włożyć (Neo) go do rozgałęźnika Legranda, w gniazdko z oporem wszedł.
Zamówiłem drugi, może to kwestia egzemplarza.


« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2022, 13:18:32 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #163 dnia: 12 Luty 2022, 09:27:28 »
Edit:
Przyszła, druga wtyczka Neo, od wyjęcia z pudelka, mając zainstalowana apke instalacją 30 sekund.
Mam jednak nadal zastrzeżenia co do welkości otworu od uziemienia.
Chyba będę musiał je rozwiercic delikatnie, ledwo co wchodza w gniazdka ścienne (le grand), o rozgaleziaczach mogę zapomnieć.

Druga sprawa, niby to samo urzadzenie, a jednak diabeł tkwi w szczegółach.
Przyznam że wziąłem od innego polecanego sprzedawcy, który miał 6 zł taniej 😉
Nie doczytałem opisu i jest tylko 10A, co nie zmienia faktu że i tak wystarczy do lampek choinkowych na święta.
20220212_091426.jpg

A tak je widzi apka, rtx to ta "mocniejsza -16A.

20220212_092618.jpg
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2022, 09:30:47 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

skansen

  • Gość
Odp: Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu.
« Odpowiedź #164 dnia: 25 Marzec 2022, 16:17:56 »
Ostatnio dodano do chmury Tuya dokładne statystyki zużycia prądu. Oprócz dziennych danych są w miarę dokładne wykresy dobowego zużycia. Widać na nich czy ekspres chodził cały dzień, czy był wyłączany. Niestety nie działa dla wszystkich urządzeń. Poniżej dwa zrzuty z wtyczki BW-SHP13 do którego podłączony jest ekspres Lelit Bianca.
Screenshot_20220325-155316.png Screenshot_20220325-155321.png

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi