Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 193780 razy)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #615 dnia: 25 Maj 2021, 23:44:34 »
w marketingu wpierw trzeba stworzyć potrzebę a potem się umożliwia tę potrzebę zaspokoić.

No na tym to polega. Dobrze jest jeszcze ludziom wmówić, że bez tego i owego żyć się po prostu  nie da.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #616 dnia: 26 Maj 2021, 02:02:13 »
Moim zdaniem palicie chochoła panowie. Opcja SD to jest opcja użytkowania, ma różne plusy i minusy, tak samo jak OD albo mielenie ręczne, sprowadzenie tego wyboru do obliczenia ceny za gram kawy nie ma sensu. Dla mnie na przykład jest to oszczędność czasu i nerwów, gdy mieliłem specialitą to powtarzalność espresso miałem o wiele gorszą. Na przykład:
- jestem nowicjuszem, pół roku mija od pierwszych prób espresso, dlatego ogólnie miałem duży problem żeby się wstrzelić z przemiałem
- nie należę też do osób rozgarniętych, nie raz zapominałem o wywaleniu retencji czy to rano czy zmienianiu grubości - i boleśnie doświadczyłem jak duży ma to wpływ na czas ekstrakcji i smak kawy.
- espresso  też  nie robię dużo, 3-4 w tygodniu, więc nawet przy dużym marnowaniu kawy to w hopperze mi wietrzała - co też wpływa na szybkość ekstrakcji, więc znowu trzeba było dodatkowo dostosowywać grubość
- a na koniec, to ja po prostu lubię często zmieniać kawy, za krótko się bawię w kawosza, żeby osiąść na jednej - a wymiana kawy przy OD jest nieprzyjemne, niby trzeba dosypywać żeby ciągle ziarna dociskały, z drugiej strony mieszało się ziarno - znowu niekoncząca się spirala zmieniania ustawienia.
- ostatecznie robiłem takie zamieszanie że robiłem dwie kawy pod rząd z tymi samymi ustawieniami a smakowały zupełnie inaczej - i nie byłem w stanie ocenić czy to ja coś źle zrobiłem, czy wlasnie mi sie miesza kawa, a może za mały nacisk, a może nie wywaliłem retencji.

Teraz mam SD który pod wieloma względami jest gorszy od speciality, ale te powyższe problemy zniknęły i w końcu mogę powiedzieć że nauczyłem się robić kawę, powtarzalność jest już bardzo w porządku (dla porównania - SD używam jakieś półtora miesiąca, z eureką robiłem kawę 4-5 miesięcy i byłem bardzo daleko od takiej pewności jaką mam teraz).

To wszystko to są subiektywne przykłady, które dla jednych mogą być sensowne, a dla innych głupie, bo o to właśnie chodzi - to jest sposób robienia kawy, a nie wybieranie co jest obiektywnie lepsze albo gorsze i na pewno nie jest to kwestia "dwóch groszy za kawę".

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #617 dnia: 29 Maj 2021, 09:24:01 »
Teraz mam SD
Czyli kolega poleciłby kupić ten młynek? Mnie jest szkoda przesiadać się na SD, ale żona męczy... że nasz niby głośny

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #618 dnia: 29 Maj 2021, 22:08:22 »
Czyli kolega poleciłby kupić ten młynek? Mnie jest szkoda przesiadać się na SD, ale żona męczy... że nasz niby głośny

Niekoniecznie ten. DF64 polecam tylko jeśli ktoś jest tak jak ja mocno zdecydowany na SD a nie chce wydawać minimum 3 tysięcy na inny. Z tego co się orientuje nie ma innego młynka SD (fabrycznie SD - nie że po przeróbce) w takiej cenie.
Z niecierpliwością czekam na Arco, może on jeszcze namiesza - gdyby ktoś teraz szukał SD to chyba bym polecał poczekać na porównania.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #619 dnia: 03 Czerwiec 2021, 15:23:22 »
Według informacji od Toma pociąg z kontenerem młynków z Chin ma dojechać do Belgii ok. 15.06. W związku z tym od jutra uruchamiamy przedsprzedaż zestawów tj. ekspresy ASCASO w połączeniu z młynkami G-IOTA w wyjątkowych cenach (przedsprzedaż młynków trwa już jakiś czas). 8) Promocja ta obejmuje tylko ekspresy będące na magazynie lub będące w zaplanowanych dostawach w czerwcu w dotychczasowych cenach. Zamówienia na ekspresy ASCASO wysłane do fabryki w czerwcu będą fakturowane w nowych, wyższych cenach. Jest to więc okazja do zaopatrzenia się w zestaw w bardzo dobrej cenie.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany innym zestawem tj. inny ekspres (nie z ASCASO) ale z młynkiem G-IOTA to proszę o kontakt na e-mail: [email protected]. Postaramy się skompletować wymarzony zestaw również w dobrej cenie. :)

PS. Zła wiadomość - w związku ze znacznym wzrostem cen materiałów i kosztów transportu we wrześniu planowana jest podwyżka cen młynków G-IOTA oraz G-RISTO. Podwyżka cen będzie rzędu 5 - 8%. :(
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #620 dnia: 05 Czerwiec 2021, 14:14:18 »
 :mrgreen:
Według informacji od Toma pociąg z kontenerem młynków z Chin ma dojechać do Belgii ok. 15.06. W związku z tym od jutra uruchamiamy przedsprzedaż zestawów tj. ekspresy ASCASO w połączeniu z młynkami G-IOTA

Nie lepiej poczekać aż pociąg dojedzie?   [emoji38]

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #621 dnia: 06 Czerwiec 2021, 12:15:00 »
Może i lepiej a może i nie. Zwróć uwagę na to, że cała Europa czeka na tę dostawę od kilku miesięcy a do tego dostawa ta uległa opóźnieniu o miesiąc. Zamówienia na młynki spływały do Toma od kilku miesięcy. Do mnie również. Jednocześnie nie można już było dokonać jakichkolwiek zmian po wyprodukowaniu zamówienia dla Toma (które było złożone w styczniu !). W tej sytuacji ilości młynków w konkretnych kolorach są już bardzo ograniczone. Wobec wciąż spływających zamówień jak pociąg dojedzie to może się okazać, że niektóre kolory nie są już dostępne bo zostały sprzedane w ramach PRE-ORDER.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Burek

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Hario v60, Aeropress
  • Młynek: Timemore Nano
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #622 dnia: 10 Czerwiec 2021, 17:10:14 »
Hoffman wydał recenzję DFa. Niestety, nie mogę wrzucić linku, ale bez problemu do znalezienia w wyszukiwarce youtube.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #623 dnia: 10 Czerwiec 2021, 17:41:09 »
Powtórzył wszystko co było już tu napisane. Osobiście z pewnością bym go nie kupił po kolejnych podwyżkach

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #624 dnia: 10 Czerwiec 2021, 21:04:11 »
Hoffman wydał recenzję DFa. Niestety, nie mogę wrzucić linku, ale bez problemu do znalezienia w wyszukiwarce youtube.

Nadrabiam dla potomnych

W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #625 dnia: 10 Czerwiec 2021, 21:09:53 »
No i co jest zabójcą Niche? Można w skrócie jego recenzje? Przepraszam że pytam, ale w angielskim jestem raczej słaby. Tak wiem, że wstyd w dzisiejszych czasach :picardpalm:

Offline idolw

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Chemex, French Press
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #626 dnia: 10 Czerwiec 2021, 21:22:27 »
W skrócie to: zamysł fajny, cena fajna, ale wykonanie średnie i wolałby jednak Niche ze względu na design i jego wpływ na proces przygotowania kawy.
Dla mnie super ujęcie jak młynek oblepia pył przy grubym przemiale bez zwilżania.

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #627 dnia: 10 Czerwiec 2021, 21:37:13 »
Tytuł jak się można było spodziewać clickbejtowy, a w skrócie to młynek mieli kawę dobrze pod espresso jak i kawę z filtra, tylko ma problem z ogólnym użytkowaniem, że trzeba pompować itp. wspomniał generalnie o tych wszystkich mankamentach z którymi ludzie próbują walczyć jak popkorning, zatykanie wyjścia kawy, słabe odniesienie skali na ustawianiu przemiału czy problem z jego uchwytem od kubeczka(mam wrażenie że ma coś nie tak z tym uchwytem bo u mnie nie ma opcji żeby od wibracji tak wariował kubek). Ogólnie podsumował ze z tych dwóch wolał by niche bo jest ładniejszy i przyjemniejszy w użyciu. Przywołał zwrot "zauroczony" ze swojej recenzji niche i że po używaniu df64 nie czuje się zauroczony nim tak jak niche właśnie przez te mankamenty.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #628 dnia: 10 Czerwiec 2021, 21:50:28 »
zamysł fajny, cena fajna,
Nie przesadzajmy... cena fajna to była w planach - 1400 z żarnami tytanowymi... okazał się ponad 60% droższy - jeśli masz kogoś w Anglii kto Ci zamówi bez Vat i przywiezie // nada paczkę  - cena Niche jest już prawie taka sama
Never Give UP †

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #629 dnia: 10 Czerwiec 2021, 22:07:31 »
Długo czekałem na recenzję Hoffmanna i w sumie potwierdził moje przypuszczenia, taka tandeta z dużymi żarnami. Czy słaby design, tanie wykonanie i kiepska ergonomia jest warta 2000zł~? 
Chyba lepiej poczekać na Eureke SD która wyjdzie niebawem albo zbierać do Niche. :) Mam dużą awersję do pięknie wyglądających rzeczy z Aliexpress, które w zetknięciu z rzeczywistością pokazują swoje wady.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi