Autor Wątek: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający  (Przeczytany 17270 razy)

avidrock

  • Gość
Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:05:36 »
Witam, otóż ze względu na obowiązek który parenaście dobrych lat wziąłem na siebie a mianowicie odkurzanie w domu :sciana: zastanawiam się od dłuższego czasu  nad rozwiązaniem które może mnie w tym uciążliwym obowiązku wyręczyć, żonę już próbowałem urobić-bez skutecznie ;) W związku z powyższym zwracam się z prośbą o podzielenie się wiedzą na temat eksploatacji oraz jakości ewentualnych marek   sprzętu jak w tytule [emoji38]
 

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:22:46 »
Jest gdzieś watek na forum mówiący o tym wynalazku, ja mam xiaomi mija i jestem zadowolony. Sprząta może mniej dokładnie niż tradycyjny odkurzacz ale za to częściej, nie zostawia brzydkiego zapachu powietrza, działa dość logicznie i dobrze, czasem zdarza się że opuści jakieś pomieszczenie albo zadokuje się na metalowej nodze od biurka zamiast w bazie. Wadą jest to że nie zetrze kurzu ze stołu, półek, komody a ja czasami przypomnę sobie o odkurzaniu będąc poza domem i włączam miję zdalnie. Wtedy jest czysto na podłodze a kurz na meblach zostaje. Warto również popatrzeć na różnicę poziomów podłogi, listwy progowe to wszystko utrudnia pracę odkurzacza. Ja mam wszystkie powierzchnie twarde ale z jednego pokoju mija nie zawsze potrafi wyjść i zatrzymuje się w progu na skutek różnicy poziomów. Wygodne jest sprzątanie strefowe, można wysłać chińczyka np tylko do kuchni, można tworzyć w oparciu o timer harmonogramy itd. My zazwyczaj ustawiamy krzesła na stole żeby ułatwić sprzątanie i wychodzimy. Należy uważać na to co dzieci zostawią na podłodze, zjada kable, ładowarki, biżuterię ;-)  Ja jestem zadowolony i polecam, była usterka skanera ale ponieważ kupowałem w RP cała naprawa trwała 3 dni z przesyłkami. Nie zdecydowałem się na opcję z mopowaniem bo uznałem pojemność zbiornika na detergent za zbyt małą.

avidrock

  • Gość
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2020, 13:45:13 »
Właśnie się zastanawiam nad Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner vs roborock s5 max

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2020, 14:04:16 »
Posiadam Roborock 5 Max paru miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Sprząta dokładnie, nie jeździ chaotycznie jak tańsze odpowiedniki, ma dobry algorytm. Dopiero mając taki odkurzacz widać jak szybko zbiera się kurz w domu.
Oprócz tego mopowanie, które przy każdym sprzątaniu używam, 5Max ma większy zbiornik.
Jedyne do czego bym się przyczepił, to mapy, chociaż jest dzielenie na pokoje, nazwy pokoi, strefy bez mopowanie, bez sprzątania, to jest problem z dwoma mapami przy dwupoziomowym domu. Gdy jedną mapę zrobi się to problem z drugą, bo nie można drugiej podzielić na pokoje i sprząta całość. Ostatnio w jednej dokonałem zmian i skasowała się druga. Ostatecznie wszystkie od nowa zrobiłem. Mam nadzieję, że w przyszłości to dopracują.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień 2020, 15:41:34 »
Słyszałem dużo pozytywnych opinii o Xiaomi. U siebie mamy od ponad 8 lat iRobot Roomba z serii 600. Ustawianie na sprzątanie 2 razy w tygodniu trzeba tylko pamiętać o tym by podnieść krzesła na wieczór przed sprzątaniem. To duże usprawnienie i zbiera dość sporą część kurzu. W domu mamy dzięki temu znacznie czyściej. Zdecydowanie polecam. Jest kilka takich urządzeń które pomagają w domowych obowiązkach ;)

Offline Lilka64

  • Wiadomości: 3
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2021, 16:59:07 »
Od siebie mogę polecić iRobot Roomba i7. Dokładnie odkurza i zbiera wszystkie pyłki i sierść. No i daje duży komfort, bo mogę go uruchamiać czy planować sprzątanie za pomocą swojego telefonu :) Kiedyś używałam normalnego odkurzacza, ale po pierwsze był dość głośny, a po drugie wyodkurzanie 70m kwadratowych zajmuje trochę czasu ; ) Mam małe dziecko i psa, przez co odkurzać musiałam praktycznie codziennie. Dzięki korzystaniu z robota mam więcej czasu i czystą przestrzeń wokół ;)

Offline kuguar

  • Wiadomości: 66
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Październik 2021, 22:26:57 »
my mamy jednego z tańszych (ilife) z ali i dwójkę okruszników w wieku poniżej 5 lat. Idziemy spać na piętro a maszynka o "chaotycznym" algorytmie spokojnie sobie do rana jeździ na dole i sprząta. Czasami się doładuje sama a czasami nie trafi do bazy, najwyżej doładowuje się ją w ciągu dnia. I na wieczór powtórka. Na górze gorzej, bo schody, trzeba drzwi zamykać i po jednym pokoju puszczać, ale to już raz w tygodniu.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Październik 2021, 23:40:39 »
@Lilka64, ale @Avidrock  pytał o odkurzacz ponad rok temu. Do tej pory raczej dokonał wyboru. Po twoich postach widzę, że zamierzasz coś tu na forum reklamować.

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwiecień 2022, 22:23:59 »
taka ciekawostka w temacie chińskich robotów


Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwiecień 2022, 23:36:59 »
Chyba nie są bardziej zaawansowane technologicznie w zbieraniu informacji o użytkowniku, niż smartfon i aplikacje.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Wawca74

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Lelit victoria
  • Młynek: w trakcie zkupu
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwiecień 2022, 12:41:47 »
Problem z tymi odkurzaczami jest taki, ze trzeba najpierw posprzątać mieszkanie żeby odkurzacz mógł swobodnie przejechać.

skansen

  • Gość
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwiecień 2022, 14:30:04 »
Sam się przymierzam do Dreame Bot Z10 ale problematyczna jest dla mnie jego wysoka "baza". Kłopot mam ze znalezieniem dyskretnego miejsca w którym mógłbym go postawić. Na pewno będę też chciał korzystać z chmury...

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwiecień 2022, 16:30:05 »
Od lat używam Roborocka. Najpierw mieliśmy dwa S5 (jeden na dole, drugi na piętrze), które służyły bardzo dobrze, choć samo mopowanie pozostawiało sporo do życzenia. Nie licząc tego zawsze byliśmy super zadowoleni.

Niedawno nastąpiła zmiana/upgrade na 2x Roborocka S7 i złego słowa powiedzieć nie mogę, nowe mopowanie też dużo lepsze od poprzedniego. U nas w domu jeżdżą, co 2 dni według ustawionego harmonogramu. Stacji bazowej nie dokupowałem, bo w mojej opinii to sensu nie ma. Z samych robotów jesteśmy bardzo zadowoleni, warte każdych pieniędzy imo.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwiecień 2022, 16:32:32 »
S 7 ma już mopowanie soniczne?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Czy ktoś korzysta/poleca robot odkurzający
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwiecień 2022, 16:55:49 »
Dokładnie tak.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi