Autor Wątek: 1zpresso JE (PLUS)  (Przeczytany 34725 razy)

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #120 dnia: 12 Maj 2021, 11:56:50 »
Dzięki.

To na dziada. Bo największą wadą Comandante jest właśnie średnica 60 mm. Chcę kupić młynek do espresso i widzę, że wszystkie, które mnie interesują, są co najmniej tak samo grube - Kozak Tura też ma 60 mm, a JE - mówisz, że jeszcze gorzej...

Ale może jednak JE PLUS ma mniej niż te 62 - bo w opisach K PLUS tak samo podają średnicę 62 mm - więc może te 62 JE PLUS to jednak średnica części górnej?

Może ma ktoś pod ręką i zmierzy?
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #121 dnia: 12 Maj 2021, 16:02:56 »
Proszę bardzo,
Korpus JE-plus : 57mm
           K-plus : 52mm
Miałem oba, Comandante również - zostawiłem sobie K-plus ze względu na komfort użytkowania.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2021, 16:05:49 wysłana przez Anszy »

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #122 dnia: 12 Maj 2021, 17:34:24 »
Bardzo dziękuję :poklon:

Zawsze to 3 mniej od Comandante ;) I decyzja mi się wykluwa weszcie.

A powiedz mi, Anszy, w jakim sensie K przewyższał JE w komforcie użytkowania?
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #123 dnia: 12 Maj 2021, 21:42:59 »
 - widoczna regulacja zewnętrznym pierścieniem - nieoceniona,
 - mniejsza średnica korpusu powoduje, bardziej komfortowe kręcenie,
  Pietro napisał:
"K lepiej leży w dłoni, ale i do Je plusa można się przyzwyczaić dopóki nie weźmie się k w łapki" - podpisuje się pod tym stwierdzeniem dwoma łapkami  :ok:
 - zastosowane w nim żarna (wewnętrzne heptagonalne) są bardziej uniwersalne (pod espresso i przelewy), w moim odczuciu ostrzej "biorą ziarna", szybciej mielą, niemniej żarna Italmill zastosowane w JE-plus też mają swoich zwolenników.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2021, 21:55:24 wysłana przez Anszy »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #124 dnia: 12 Maj 2021, 21:53:28 »
Proszę zwykły JE

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #125 dnia: 13 Maj 2021, 00:49:04 »
Dzięki, panowie, za informacje udzielone w wątku i PW. JE-Plus już w sklepowym koszyku, jestem przekonany, że wybór okaże się trafiony :taktak:

Dotarłem jeszcze do wątków na home-barista i do różnych niemieckich, chińskich recenzji/testów - wielu ludzi twierdzi, że jakość mielenia pod przelewy jest bardzo dobra - różnica w tym zakresie wobec K-Plus jest w praktyce niuansowa - troszkę więcej b. drobnej frakcji przy praktycznie stopniach przemiału - co jest lekkim minusem w filtrze, plusem [wg producenta] dla "głębi" espresso . Kolega Psyche też uważa, że pod przelewy jest BDB.

Przekonały mnie też żarna wolniejsze znacznie niż w K-Plus - jeden test podaje różnicę na jednym z niskich ustawień: 140:100  mimo dłuższej korbki K-Plus - dla mnie ta mniejsza "agresywność" i szybkość jest zaletą - przy czym JE-Plus ma być wyraźnie szybszy niż C40 - jeśli to okaże się prawdą - to idealnie.

Przekonał mnie też system oznaczeń klików - cyfry i wyraźne kropki - w K-plus nie ma tych kropek - więc trudniej byłoby wrócić do danego nastawu - poza tym duże cyfry na korpusie K estetycznie średnie...

Wierzę, że heksagonalne żarna wystarczą  ;-), a 57 mm korpusu to zawsze nie aż 60 mm Comandante  :lol2:

Ale najważniejszy jest ten skok o 12.5 mikrona, nie o 22. :taktak:

OK, koniec - bo mieszkam w Rybniku, a tu jest taka znana ulica Gliwicka... ;)
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #126 dnia: 14 Maj 2021, 22:18:14 »
Młynek doszedł. Oględnie mówiąc, fantastyczny. :wow2:

W sklepie - zareklamuję: u Deskowego - go już dobrze skalibrowali. Zablokowanie żaren na beton jest na minus 0.5 numeru - czyli minus dwa kliki. Na zerze praktycznie zablokowany - rączka nie opada.

W miarę precyzyjnie [dotyk + linijka + lupa] znalazłem analogiczne ustawienia grubości przemiału na nim i na Comandante. Na razie dwa odpowiedniki - 17 i 25 klików Komendanta - czyli u mnie kawiarka i cupping. Porównałem pylenie - naocznie na razie, bez odsiewania i ważenia. Na oko JE nieco bardziej pyli - drobniutkiej frakcji i pyłu jest może 1/3-1/4 więcej niż w Komesiu, ale zważywszy znikomy procent pyłu do poprawnej frakcji w Comandante - to ta 1/3 jest w praktycznym używaniu wg mnie zaniedbywalna. W smaku i przejrzystości naparu nie znalazłem żadnych różnic. Zapewne wprawniejszy kawosz by znalazł, ja nie - no i dobrze :)

Ocena pylenia na oko może być bardzo zwodnicza, więc może jutro odsieję i zważę - ale nie wiem, czy nie szkoda na to czasu - jeśli smakuje - to lepiej się w tym czasie napić :pycha:

Chyba prościej będzie porównać osady w filiżankach po dwóch analogicznych naparach z filtra - to zrobię.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2021, 22:21:15 wysłana przez Miro Miro »
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Baniuz

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: ANNA PL41TEM, drip, aeropress, frenchpress
  • Młynek: 1zpresso Q2, Je PLUS
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #127 dnia: 19 Maj 2021, 06:27:00 »
Właśnie się przymierzam do zakupu młynka do espresso i chyba skusze się na kręcenie ręczne  O0
Czy zamawiał ktoś od tego sprzedawcy JE PLUS? Swoje Q2 brałem z innego, polecanego tu wcześniej sklepu, ale w poniższym JE PLUS jest do wzięcia za 790 zł  :taniec: na lepszy ekspres zostanie    :ogien:

Coffee Town Store
h. ttps://a.aliexpress.com/_mM3FHUN

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #128 dnia: 19 Maj 2021, 07:50:17 »
ale w poniższym JE PLUS jest do wzięcia za 790 zł 
Cena super, jak ją uzyskałeś? Wrzuciłem do koszyka i  z kuponem wychodzi 874 zł. Co do sprzedawcy to wygląda na wiarygodnego 98.8 pozytywnych opinii na 8117 tys. obserwujących to raczej bym spał spokojnie

edit:
W samym podsumowaniu to rzeczywiście wychodzi zacnie 795 zł ;) Kurczę teraz mnie kusi kupić JE plus a JE sprzedać :mhh:
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2021, 08:03:46 wysłana przez Psyche »

Offline Baniuz

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: ANNA PL41TEM, drip, aeropress, frenchpress
  • Młynek: 1zpresso Q2, Je PLUS
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #129 dnia: 19 Maj 2021, 07:58:27 »
ale w poniższym JE PLUS jest do wzięcia za 790 zł 
Cena super, jak ją uzyskałeś? Wrzuciłem do koszyka i  z kuponem wychodzi 874 zł. Co do sprzedawcy to wygląda na wiarygodnego 98.8 pozytywnych opinii na 8117 tys. obserwujących to raczej bym spał spokojnie


Z aplikacji mam kupon który obniża o 11,39zł na każde wydane 113,87zł



Edit. @Psyche
Czyli rozumiem, że ten młynek można śmiało brać? Planuję kupić pierwszy ekspres w najbliższym czasie, a kręcenie mi nie straszne  :Bicz:
Po przeczytaniu x wątków, wybór tego młynka będzie lepszą opcją niż elektryka za 1500-2000zł . Dobrze rozumiem?
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2021, 08:18:01 wysłana przez Baniuz »

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #130 dnia: 19 Maj 2021, 08:29:10 »
Dobrze rozumiesz. Nie miałem nigdy elektryka, więc nie mam porównania, ale też widzę, że wielu użytkowników forum i wielu ludzi na YT twierdzi, że aby elektryk mielił tak dobrze jak ręczny, to musi wejść w wyższą kategorię cenową. To w sumie oczywiste, bo w ręcznym nie ma tyle metalu, nie ma silnika i innych kosztożernych rzeczy.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #131 dnia: 19 Maj 2021, 08:48:45 »
Czyli rozumiem, że ten młynek można śmiało brać?
Można nawet trzeba;) Ja przez rok czasu używałem wyłącznie ręcznego, a od momentu jak mam elektryka to ręczy nadal używam codziennie do przelewów a elektryk do espresso

Offline Baniuz

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: ANNA PL41TEM, drip, aeropress, frenchpress
  • Młynek: 1zpresso Q2, Je PLUS
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #132 dnia: 19 Maj 2021, 10:21:13 »
Dodatkowo, przez aplikację seria K w tym sklepie też ma fajne ceny :) aż sam nie wiem w co się pchać bardziej :D

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #133 dnia: 19 Maj 2021, 10:35:59 »
Dodatkowo, przez aplikację seria K w tym sklepie też ma fajne ceny :) aż sam nie wiem w co się pchać bardziej :D
Też właśnie się zastanawiam czy sobie nie zmienić na JE plus lub K-Pro. W sumie będę używać tylko do przelewów więc pod moje potrzeby bardziej K-Pro z kolei się zastanawiam na ile bardziej wytrzymałe będą żarna w JE plus 🤔

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: 1zpresso JE (PLUS)
« Odpowiedź #134 dnia: 19 Maj 2021, 11:10:56 »
Do przelewów bym na Twoim miejscu kupił K-Pro, bo po co do przelewów skok co 12.5 mikrona, po co tyle klikania? Poza tym K-Pro ma chyba szybsze żarna niż JE Plus - czyli ciężej, ale szybciej się mieli. Jednak do przelewów do może być zaleta. Choć dla mnie już JE Plus chodzi wystarczająco szybciej - i ciężej przy tym - od np. Comendante.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi