Autor Wątek: KOPI DEVA  (Przeczytany 1793 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
KOPI DEVA
« dnia: 17 Styczeń 2022, 19:40:56 »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kuba792 Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
    • Kapuczyna - katalog kawy z polskich palarni
  • Ekspres: Lelit Anna, Aeropress, V60
  • Młynek: G-IOTA, 1zpresso Q2
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2022, 17:48:15 »
Mnie najbardziej zastanawia to zasilanie na akumulator, nie wygląda to na młynek, który chciałbym zabierać ze sobą gdzie nie mam dostępu do prądu.
Poza tym zapowiada się ciekawie, może w końcu Niche killer.  ;)
kapuczyna.pl - katalog kawy z polskich palarni

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2022, 08:19:58 »
Nie wiem dlaczego nie wspominają na stronach o tym że młynek ma "wbudowany dystrybutor" - drucik

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2022, 10:43:42 »
@Koziołek też mi się tak wydawało, patrząc na namielanie kawy.
A co do akumulatora, nie mam pojęcia co miał w zamyśle konstruktor, nie chciałbym młynka nigdzie ze sobą zabierać, no chyba żeby na niego popatrzeć np. do pokoju:)
Brak plątających się kabli dla porządkowych purystów, "minimalizm" ?
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 10:46:49 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2022, 11:06:40 »
Właśnie też mnie zastanawia idea zasilania, można oczywiście przyjąć że wygoda na campingu lub podczas blackout. Ostatnio miałem taki zaplanowany blockout od 8-15 musiałem więc grzać wodę w garnku na gazie żeby zalać caravelkę i mieliłem ręcznym młynkiem. Ale mega wkurzające musi być jak masz młynek zasilany akumulatorem i nagle w czasie mielenia kawy zalicza on zgon z powodu rozładowanego akumulatora niczym stara elektryczna szczoteczka do zębów, albo musisz się  zastanawiać czy jeszcze zmielisz 3 dozy kawy czy też już tylko dwie. Długowieczne
 i bezobsługowe to rozwiązanie też nie będzie. 

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2022, 11:30:49 »
Ciekawe jaka jest żywotność tego akumulatora i ile kosztowałby zamiennik?!
Piszą, że naładowany akumulator powinien dać radę zmielić 3 kg kawy, co daje +/- 4 podwójne szoty codziennie, przez 40 dni.
Ciekawe jak się ładuje akumulator, czy można na zasilaniu używać młynka, czy nie jest to zalecane.

Fajnie że zastosowany jest silnik bez-szczotkowy i wygląda że wałek jest na dwóch łożyskach.

Edit.
Nie doczytałem wcześniej, myślałem że 4 diody na przednim panelu odpowiadają prędkości obrotowej młynka, one wskazują naładowanie akumulatora.



Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń 2022, 12:09:41 »
Piszą, że naładowany akumulator powinien dać radę zmielić 3 kg kawy, co daje +/- 4 podwójne szoty codziennie, przez 40 dni.

Czyli pewnie idea konstruktorów była taka, żeby nie było kabli, jak np w myszce Apple - design ponad wszystko, ładuje się raz na miesiąc a potem chowa ładowarkę do szuflady.
W sumie przemawia do mnie takie coś muszę przyznać.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2022, 00:11:16 »
Gdyby to były standardowe baterie akumulatorowe jakie używa się np. do mobilnego oświetlenia foto-video, to byłoby tanio i bezproblemowo w kwestii zamienników.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2022, 00:27:58 wysłana przez krystians »

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Styczeń 2022, 08:27:44 »
Baterie mają sens w momencie, kiedy faktycznie kable mogą przeszkadzać albo nie ma dostępu do prądu. Mają sens w myszkach, elektronarzędziach. Nie mają sensu w młynku, który ma docelowo stać w jednym miejscu, bo mobilny to on jest tak średnio. Dla mnie idiotyczny pomysł, który niepotrzebnie podraża cały projekt.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2022, 13:28:24 »
No cóż, twórca ma prawo robić jak mu się podoba dopóki urządzenie spełnia standardy bezpieczeństwa, potem klienci sprawdzą czy to ma sens dla nich. Ja bym z góry nie szukał dziury w całym, w końcu nikt z nas tego urządzenia nie miał w rękach, oprócz twórców.

EDIT:
Brak kabla i potrzeby podłączenia go, jest moim zdaniem jednak dość fajną i wygodną opcją. mozna błynek ustawić/ przestawić w dolne miejsce, w dowolnym czasie.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2022, 14:28:42 wysłana przez krystians »

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Styczeń 2022, 14:45:59 »
Widzę wygodę takiego rozwiązania w możliwości przechowywania urządzenia w szafie, a kiedy żona da pozwolenie, wyjmowania z szafy i mielenia kawy.
Nie żartuję.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Styczeń 2022, 15:48:03 »
W sumie jeśli ktoś pije 1 szota dziennie, czasem 2.
To wydajność akumulatora mogłaby się znacząco wydłużyć do prawie 3 miesięcy i może nawet do pół roku przy jednym szocie?!
Oczywiście w zależności od ogniw tam użytych i czy napisali prawdę.

Młynek bez-kablowy miały wtedy faktycznie większy sens, zwłaszcza jak ktoś używa sprzętów w stylu Kazak Rota, Aram, czy Rossa HC Espresso i gotuje wodę np. na gazie.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Styczeń 2022, 15:53:52 »
Gdyby to były standardowe baterie akumulatorowe jakie używa się np. do mobilnego oświetlenia foto-video
Z tego co widzę to akumulator litowo-polimerowe, Turningy, takie jak się używa w modelach zdalnie sterowanch. Niestety koszt dość spory patrząc na pojemność - szacuję na ok 200PLN w górę.

Zrzut ekranu 2022-01-20 o 15.49.54.png

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Styczeń 2022, 15:59:48 »
Najważniejsze żeby były powszechne i dostępne, a potem żeby żywotność była długa. Jeśli w ciągu 3 lat zachowują 75 % swojej nominalnej pojemności to nie byłoby źle. Na wiadomym serwisie aukcyjnym 160 - 195 PLN chodzą TURNIGY 25/35C 5000mAh 11,1V XT90.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: KOPI DEVA
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Styczeń 2022, 16:12:21 »
Super, wciąż ciekawi mnie czy podłączenie do zasilania pozwala na użytkowanie młynka, czy jest  niezalecane.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi