Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247179 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Wrzesień 2019, 16:27:19 »
Dziękuję za info zwrotne, już odpowiadam.

Podział na kategorie palenia przelew/espresso/obydwa jest fest nieczytelny, jeżeli chcę zobaczyć kawy do przelewu to chciałbym zobaczyć wszystkie które są tak palone, narazie nie jest to prawdziwy problem, bo oferta jest krótka i przejrzenie całej nie jest natrętne, może jeżeli nie da się zmienić filtrowania, lepiej było by wstawić kawy wielo-palone poprostu jako osobne produkty?

Z podziałem postaram się uporać do końca nadchodzącego tygodnia, bo mam już pomysł jak to zrobić - natomiast wiąże się to z usunięciem wszystkich produktów i dodaniem ich od nowa - w nowej konfiguracji. Będzie ona wtedy już podzielona tylko na dwie kategorie.

Po rejestracji dostałem mailem swoje hasło, to niestety znaczy że silnik sklepu który wybrałeś jest słaby, to na szczęście tylko sklep z kawą i wystarczy nie używać w nim tego samego hasła co do banku, ale może być wytyczną na przyszłość. Technicznie moje hasło wogóle nie powinno być tobie znane, jedynie w postaci nieodwracalnego hasha.

Zwróć uwagę że w części pól w mailach jest adres [email protected], funkcjonalnie nie przeszkadza, ale niektóre filtry chętniej będą oznaczać je jako spam czy próbę oszustwa.

Wszystkie hasła w bazie zapisują się w postaci szyfrowanej i nie mają nic wspólnego z tym co dany klient podał.
W bazie jest zapisywane już jako zaszyfrowane. Łącze sklepu jest zabezpieczone SSL, więc nie ma możliwości nasłuchiwania wpisywanych danych podczas rejestracji.

Jeżeli ktoś zapomni hasła - system nie jest w stanie przypomnieć mu go, tylko generuje nowe wysyłając je na skrzynkę podaną przy rejestracji. W swoim panelu może je potem zmienić.

Nie znam hasła i nie mam dostępu do tych danych, jedynie wysyłkowe i kontaktowe, które są absolutnie niezbędne do zrealizowania zamówienia.


ale powiedz coś o tym że twoje torebki są biodegradowalne, co to znaczy, że co mogę z nią zrobić, gdzie wyrzucić? do papieru albo na kompost? Bo z standardowymi foliowo-aluminiowymi wiecznie mam wewnętrzny problem, nikt tego nie określa i raczej nikt nie recyklinguje takich wielomateriałów.

Torebki bio są zrobione z celulozy i można je wrzucać do odpadów bio, gdyż naklejki również są biodegradowalne.


Mam nadzieję, że kawka będzie smakować - palenie i wysyłka w poniedziałek [emoji106]



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Wrzesień 2019, 17:28:09 »
Ale mi się trafiło, że rodzice przylatują niedługo. Jakieś rekomendacje na fajne espresso? Nie klasyczne - coś w stylu 5th estate czy Magic Pussy?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2019, 17:41:44 »
...
Wszystkie hasła w bazie zapisują się w postaci szyfrowanej i nie mają nic wspólnego z tym co dany klient podał.
W bazie jest zapisywane już jako zaszyfrowane. Łącze sklepu jest zabezpieczone SSL, więc nie ma możliwości nasłuchiwania wpisywanych danych podczas rejestracji.

Jeżeli ktoś zapomni hasła - system nie jest w stanie przypomnieć mu go, tylko generuje nowe wysyłając je na skrzynkę podaną przy rejestracji. W swoim panelu może je potem zmienić.
...

To dobrze, czyli histeryzuje :D możesz ewentualnie zmienić format maila powitalnego, żeby nie drażnić innych panikantów ;)

A z torebkami pomysł bardzo mi się podoba, ciekawe jak zniosą zamrażarkę, bo część zamierzam na nieco tak potraktować, zobaczymy :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Wrzesień 2019, 18:05:13 »
Ale mi się trafiło, że rodzice przylatują niedługo. Jakieś rekomendacje na fajne espresso? Nie klasyczne - coś w stylu 5th estate czy Magic Pussy?

Polecam Rwandę z owocowych - bardzo solidna porcja słodkich cytrusów No i niezmiennie Gwatemalę, bo to bdb kawa za swoją cenę [emoji106]

promo do dzisiaj, do północy START15, więc warto skorzystać


@trez daj koniecznie znać jak torba zniesie mrożenie Może lepiej jedną na próbę a resztę do pojemnika - czy jak tam mrozisz. Jak torba papierowa zawilgotnieje, to może się przykleić do dna zamrażarki - przyznaję, że nie wiem jak zachowa się torba bio pod tym względem. Mają dodatkową warstwę od wewnątrz, ale to wciąż natura


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Wrzesień 2019, 09:46:39 »
Jeśli o mnie chodzi to przeszkadza mi:
- brak możliwości dostawy paczkomatem Inpost (wiem, że jesteście w trakcie)
- brak szybkich płatności online (z tego co pisaliście to również pracujecie nad wprowadzeniem tego rozwiązania)
- brak możliwości zrobienia zakupów bez rejestracji (wczoraj miałem już w koszyku 1,25kg kawy ale przez to, i przez brak Inpostu, niestety musiałem zrezygnować)
- nie w każdym przypadku możliwość zakupu opakowania 250g

A w Świdnicy i w Pszennie jestem w miarę regularnie. Pytanie, czy jest możliwość wpaść do Was i kupić coś na miejscu czy też pozostają tylko zamówienia online z odbiorem osobistym w kwiaciarni?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Wrzesień 2019, 10:04:23 »
Jeśli o mnie chodzi to przeszkadza mi:
- brak możliwości dostawy paczkomatem Inpost (wiem, że jesteście w trakcie)
- brak szybkich płatności online (z tego co pisaliście to również pracujecie nad wprowadzeniem tego rozwiązania)
- brak możliwości zrobienia zakupów bez rejestracji (wczoraj miałem już w koszyku 1,25kg kawy ale przez to, i przez brak Inpostu, niestety musiałem zrezygnować)
- nie w każdym przypadku możliwość zakupu opakowania 250g

A w Świdnicy i w Pszennie jestem w miarę regularnie. Pytanie, czy jest możliwość wpaść do Was i kupić coś na miejscu czy też pozostają tylko zamówienia online z odbiorem osobistym w kwiaciarni?

Wprowadzenie Pay U to 2 tygodnie ze względu na weryfikację konta. Tyle to trwa, a jednocześnie nie da się zweryfikować strony jak nie ma jej w sieci. Paypal jest tymczasowy i Pay U zostanie wprowadzone jak najszybciej, bo też nie przepadam za Paypalem.

Pracujemy nad Inpostem, bo wprowadzenie tego kołowrotka ze wszystkimi dostępnymi paczkomatami też chwilkę zajmie.

Już wysyłam prywatną wiadomość z propozycją i odpowiedzią na resztę pytań ☕️


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrzesień 2019, 12:31:37 »

A z torebkami pomysł bardzo mi się podoba, ciekawe jak zniosą zamrażarkę, bo część zamierzam na nieco tak potraktować, zobaczymy :)


Ja daję wszystkie kawy, które mrożę do dodatkowej torebki strunowej z ikei z taką podwójną struną. Szkoda kawy jakby miała się przykleić do zamrażarki.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline GaGacek Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak Tura 3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Wrzesień 2019, 18:29:37 »
Super!
Słoik mnie rozbawił!

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Wrzesień 2019, 19:08:14 »
@GaGacek napisz może coś więcej. Jak kawki wyszły?

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Wrzesień 2019, 20:29:22 »
Dokładnie - jak to wyszło na rocie?  :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Wrzesień 2019, 14:47:53 »
W swoim panelu może je potem zmienić.
Musi je zmienić bo to hasło potencjalnie zna pół świata :)
Idealnie by było gdyby to hasło miało ograniczenie czasowe (np. 1 h) oraz umożliwiało tylko jednokrotne logowanie, po którym użytkownik jest proszony o ustawienie nowego hasła.



Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Wrzesień 2019, 18:38:16 »
Paczuszka doszła. Dziękuję za błyskawiczną przesyłkę. Właśnie popijam espresso z Kolumbii Tolima. Palona 20.09 więc jeszcze jest trochę nagazowana. Palenie pod espresso, dosyć ciemne, takie jak lubię. Zapach przede wszystkim ciemnej czekolady i miodu. Espresso wychodzi ciemne i gęste, smakuje bardzo bardzo przyjemnie. Podobnie jak aromaty po zmieleniu, w smaku naparu pierwsze skrzypce gra ciemna czekolada; w tle białe owoce. Gdzieś przychodzą na myśl włoskie mieszanki ale w tym przypadku mamy jeszcze na języku delikatne owocowe smaczki. Naprawdę bardzo dobra kawa.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Wrzesień 2019, 20:30:31 »
Tak się złożyło, że się zbliża Międzynarodowy dzień Kawy...

zniżka 10% do 1.10 na wszystko w koszyku
kod: KAWA10

Poprawiłem nawigację - jest tylko espresso i przelew. Jakby ktoś chciał paczkomat z forum (będzie niedługo gotowy), to piszcie przez PW zamiast przez stronkę - ogarnę temat i zachowam zniżkę. Na Pay U jeszcze czekam.

Pozdrawiam,
Paweł  :kawa:

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Wrzesień 2019, 20:53:03 »
poprzyglądałem się torebkom, bo temat ich recyklingu mnie zaciekawił i uważam, że całkowicie nie nadają się do kompostowania, czyli nie powinno się ich wyrzucać do "brązowego" kosza. Są to torebki wielomateriałowe i nikt ich nie recyklinguje, więc kosz plastikowy tzw "żółty" również nie, powinny lecieć do odpadów zmieszanych i co najwyżej szybciej zamienią się w granulat niż zwykłe.

A czemu tak uważam? torebki z zewnątrz wykonane sa z papieru, od środka pokryte cienką warstwą gumowatego posrebrzonego tworzywa, wedle mojej wiedzy, popartej weryfikacją rynku, jest to laminat z metalizowanego polipropylenu czyli standardowe tworzywo PP/5, w gruncie rzeczy chyba najlepsze z tworzyw, bo ma niski koszt ekologiczny wytworzenia, czyli w fabryce generuje mało co2 i mało szkodliwych odpadów oraz jest bezpieczny dla nas, wiecie, pojemniki na żywność, butelki na mleko, takie tam historie. Srebrny kolor z jednej strony, wewnętrznej pomiędzy gumą a papierem, to tzw metalizowanie, czyli opylenie drobinami aluminium. Daje to dobrą dodatkową ochronę przed tym złym tlenem ;) a zużywa się znacznie mniej metalu niż pełna warstwa.

Jej biodegradowalność i bio-eko znaczki to niestety tylko marketing, efektem ich ewentualnego rozpadu będzie proszek plastikowy, czyli to z czym w gruncie rzeczy walczymy, dyskusję czy na wysypisku mniej szkodzi to czy zwykła folia pozostawię, bo za krótki się czuję w tej wiedzy, moje podejście jest takie, że wolę czysty plastik, który faktycznie aktualnie się recyklinguje.

Większość torebek to papier i/lub folia PE i/lub folia aluminiowa, więc głównym atutem i ekologicznością tych napewno jest znacznie mniejsza ilość wykorzystanego plastiku i metalu oraz użycie tego lepszego plastiku, a to również cenne argumenty.

Oczywiście to tylko moja opinia, nie znam ich producenta, tam podejrzenia swoje mam ale mogę się mylić, może to jakaś folia skrobiowa, ale wątpię.

Nie wiem czy po elaboracie powinienem jeszcze pisać o kawie, którą z tej torebki wysypałem, ale napisze bo to bardzo dobra Ruanda jest. Pierwszy drip zaczął się od przygody, zmieliłem, sztachłem się i co to, ogórek? e tam, woda stygnie to lejemy i znowu coś mnie w nosie drażni, sprawdzam gary na kuchence obok, czy tam żona czego na obiad nie wstawiła już, eee tam lejemy dalej, jak się wkońcu napiłem to już nie miałem obiekcji, no kartofel, taki wredny aż, a ja już nie w kuchni jestem :)
Ale później parę kolejnych przelewów poszło i popołudniowy tygielek i o różnych kwaśnym owocach przy nich myślałem, nawet przy wyższej ekstrakcji pomidor, taki kwaśny cherry mi się obijał, ale nic złego więcej nie zalatywało, czyżbym trafił Ruandyjskiego kartoflanego totka a może kaca rano miałem, któż to wie :D

A w dripie spodobało mi się właśnie wzmocnienie ekstrakcji, drobniej i gorętsza woda dodają uroczej cierpkości, Fajna kawa, fajna oferta, odbieram debiut palarni za bardzo udany, nie wiem jeszcze jak kolejne, jeszcze nie popsułem ich torebek :) ale pierwsza zachęciła żeby sięgać dalej :]

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Wrzesień 2019, 21:06:07 »
BIO POL-1.jpg
BIO POL-2.jpg

Przesyłam info od producenta na temat toreb, znaleźć producenta toreb bio nie jest łatwo dlatego cieszę się, że jest choć jedna firma w Polsce. Mam jeszcze zapasową firmę w Niemczech, ale na razie Coffee Service wywiązuje się z realizowania zamówień.

Ta Rwanda jest wdzięczną kawą przy wyższej temperaturze ☕️ Dzięki za opinię @trez
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2019, 21:59:24 wysłana przez mr_blend »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi