Autor Wątek: Lelit William PL72 - recenzja  (Przeczytany 31290 razy)

Offline lampa Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Solis Barista Perfetta Plus
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Lipiec 2023, 10:21:05 »
Dzień dobry,

czy ktoś może miał problem taki, że młynek na ustawieniu '4' mieli bardzo drobno tak, że np. taki Solis Barista Perfetta Plus ma problem z przepuszczeniem wody przez ciastko (a wskazówka ciśnienia od razu idzie w 14 bar), a na ustawieniu '1' bardzo mało wylatuje przemiału, a po pewnej chwili w ogóle nic nie wylatuje? Kupiłem w zeszłym tygodniu ten młynek no i jestem rozczarowany jego działaniem, a tanio jak dla mnie nie było... Ziarna jakie stosuję to 'Brazylia Cerrado' z czarnafala.pl

Edit: teraz w ogóle wróciłem stopniowo na '4' i przestało cokolwiek wylatywać...
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2023, 10:29:30 wysłana przez lampa »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Lipiec 2023, 11:13:31 »
Masz prawdopodobnie zapchaną komorę mielenia zbyt drobno zmieloną (i ewentualnie zawilgotniałą) kawą. W pierwszej kolejności możesz spróbować rozkręcić regulację na bardzo grube mielenie, wsypać byle jaką kawę i spróbować nią wypchnąć to co jest zbyt drobno zmielone wewnątrz między żarnami.
Jeśli to nic nie da to należy wyjąć górne żarno i oczyścić komorę mielenia, żarna oraz gwint po którym wkręcane jest górne żarno. Następnie wkręcić górne żarno i wyregulować na kawie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Lipiec 2023, 18:27:34 »
czy ktoś może miał problem taki, że młynek na ustawieniu '4' mieli bardzo drobno tak, że np. taki Solis Barista Perfetta Plus ma problem z przepuszczeniem wody przez ciastko
Mieli się nie na cyferki ale właśnie na to żeby woda przechodziła. Grubość też zależy od kawy. Świeża i mocno palona będzie potrzebowała większego rozkręcenia nie z stara czy jasno palona. Rozkręć bardziej, regulacje są po to żeby ich używać a nie się nimi rozczarowywać.

Offline lampa Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Solis Barista Perfetta Plus
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Lipiec 2023, 13:37:06 »
tak, tak... Dość dużą skuchę popełniłem, coś mi się na odwrót ubzdurało, że '1' to najbardziej zgrubne mielenie :picardpalm:
Wszystko działa, jest ok, rozczarowany to teraz jestem sobą.

Offline gumikr

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit Victoria PL91T
  • Młynek: Lelit William PL72
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Sierpień 2023, 16:32:35 »
Na innych forach pisza, ze w przypadku trzech kulek ktore sa w dziurkach oznaczonych przez “0”, nalezy je wszystkie przelozyc do pozostalych trzech dziurek, ktore nie sa oznaczone przez “0”. Faktycznie klika czesciej po takim zabiegu.

PS. Ma ktos moze namiar na skansena (np. mail)?
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2023, 16:38:24 wysłana przez gumikr »

Offline gumikr

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit Victoria PL91T
  • Młynek: Lelit William PL72
Odp: Lelit William PL72 - recenzja
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Sierpień 2023, 14:40:40 »
PS. Ma ktos moze namiar na skansena (np. mail)?

Już nieaktualne ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi