Autor Wątek: Ogródek, chwast, robak, roślina...  (Przeczytany 40404 razy)

Tottoro

  • Gość
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Maj 2021, 22:50:17 »
Z technikum budowlanego jedyne co wyniosłem to plantowanie

I to jest przewaga realnych umiejętności nad marnotrawstwem 5 lat na zdobycie wiedzy, którą można znaleźć w pierwszej lepszej bibliotece publicznej :)

Szacuneczek :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Maj 2021, 13:19:29 »
I to jest przewaga realnych umiejętności nad marnotrawstwem 5 lat na zdobycie wiedzy

Zgadzam się. Ile nieprzydatnych wiadomości mnie uczyli w szkole technicznej.

Eksperyment truskawkowy: świeżo skoszona trawa kosą (nie myślcie, że to takie proste!) obłożona truskawki. Mam nadzieję, że będzie już słońce i truskawki będą się wylegiwać na sianowym posłaniu czekając na zerwanie, bo jak będzie deszczowo, to aby nie pogniły?!

Drugie zdjęcie: tam gdzie jaśniej to ja i kosa dzisiaj, no nieźle wykosiłem!, tam gdzie ciemniej na obrzeżach, to kosiarka w sobotę.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2021, 14:51:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Czerwiec 2021, 09:04:04 »
Panie i Panowie z gargantuiczną satysfakcją ogłaszam, że eksperyment ze świeżo skoszoną trawą i obłożoną nią krzaczki  truskawek WYPALIŁ!!! Truskawek jest multum. Teraz tylko czekam, aż zaczną czerwienieć modląc się do podwładnego Zeusa (który to  :mhh:) o słoneczną aurę.

Zapraszam chętnych po patent. Opłata 250g dobrego ziarna😊
》tertium non datur《

Offline drk

  • Wiadomości: 15
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Czerwiec 2021, 10:44:42 »
Ładnie to wyszło.

Pamiętaj tylko, żeby nie robić tego przed tym jak się pojawią owoce, bo rozkładająca się materia organiczna może wpłynąć na pojawienie/zwiększenie chorób grzybowych.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Czerwiec 2021, 11:20:59 »
Pamiętaj tylko, żeby nie robić tego przed tym jak się pojawią owoce, bo rozkładająca się materia organiczna może wpłynąć na pojawienie/zwiększenie chorób grzybowych.
Właśnie tak zrobiłem. No mnie sprowadziłeś na ziemię ☹
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Czerwiec 2021, 17:25:47 »
To są inne "grzyby".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Czerwiec 2021, 17:46:48 »
To są inne "grzyby".
O co Wam chodzi, bo zaraz obrzydzicie mi ciężko wypracowane moje truskaweczki?
》tertium non datur《

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Czerwiec 2021, 19:06:50 »
Zamiast trawy mogłeś użyć fizeliny z wyciętymi dziurami na truskawki, sprawdzony sposób.
https://obrzezeogrodowe.pl/userdata/public/news/images/4.jpg
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Czerwiec 2021, 19:27:13 »
Myślałem o tym, ale więcej zachodu byłoby z tym, a trawę i tak miałem.
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Czerwiec 2021, 19:38:18 »
W zrębkach fajnie rosną.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Czerwiec 2021, 07:22:17 »
W zrębkach fajnie rosną.
Próbowałeś, zasypać grubą warstwę, czy raczej na cieniej, aby tylko przykryć ziemię wokół krzaczków?
》tertium non datur《

Offline drk

  • Wiadomości: 15
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Czerwiec 2021, 09:58:37 »
Truskawki ogólnie bardzo lubią ściółkowanie wokoło krzaka.
Jednak trzeba umiejętnie dobierać materiał. Zrębki nie do końca są dobrym wyborem, mimo że truskawka lubi gleby lekko kwaśne.
Świeże ścinki delikatnie zakwaszają glebę, ale posiadają jedną sporą wadę. Przy "samoistnym" rozkładzie, w sumie bardziej przy pomocy mikroorganizmów z gleby, pobierają z ziemi bardzo duże ilości azotu.
Potem tego pierwiastka brakuje roślinom. Należy o tym pamiętać, przy wyborze tego medium. Można wspomóc dokarmiając je azotem, ale tu jest problem, bo tak naprawdę nie wiemy ile go potrzeba a łatwo można przedobrzyć.
Jak dla mnie najlepszym materiałem jest agrotkanina. Padła również propozycja fizeliny. Jest to również bardzo dobra opcja, jednak materiał jest niezbyt trwały. Agrotkanina jest jednak materiałem na lata.
Dobra opcja jest również sucha słoma. Ostatnie zdjęcie od @GostRado bardzo przypomina tę opcję.
Mało kto wie, ale można również do tego celu wykorzystać pudła kartonowe. Trzeba je tylko zwilżyć obficie woda po ich wyłożeniu.

1.jpg

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Czerwiec 2021, 11:32:35 »
Dzięki @drk za wytłumaczenie. Myślałem o słomie, tyleże jak położysz suchą, to przy najbliższym silnym wietrze za dużo w truskawkach jej nie pozostanie, gdzie oczywistę przewagę miała cięższa świeżo skoszona przeze mnie trawa. Martwiłem się jedynie o padające deszcze, jak obecnie, pada od wczorajszego popołudnia.

Pięęękne zdjęcie 👍
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Czerwiec 2021, 08:39:09 »
Najlepiej tak: rośnie coś zielonego- przykrywasz kartonami, zasypujesz zrębkami, za 2-3 tygodnie sadzisz (truskawki lub inne krzaczki). Azot z zielonych roślinek pod kartonami.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ogródek, chwast, robak, roślina...
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Czerwiec 2021, 09:44:57 »
Azot
Nie kapuję z tym azotem 🤔

Pierwsze w tym roku,  bezpośrednio z krzaczków. Miód w gębie!

Drugie zdjęcie: jestem geniuszem, no prawie 😜. Potrzeba jest matką wynalazków. Ze zwykłej motyki zrobiłem idealne narzędzie do okopywania radlin ziemniaków. Zewnętrzne zęby przygąłem bliżej do środkowego, bo normalny rozstaw niszczył korzenie ziemniaków (u mnie zasadziłem ziemniaki wąsko, żeby chwasty mniej rosły). Teraz wystarczy raz przejechać między radlinami i gotowe :taniec:

Czerśni w tym roku jest zatęsienie!
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2021, 11:47:52 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi