Autor Wątek: Czajnik Doctor Hetzner  (Przeczytany 17643 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6201
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Marzec 2018, 16:38:11 »
Moją konewką i poprzednim czajniczkiem, wykorzystywanym do zalewania kawy, wykonywałem test 250 g wody  lanej po spirali. Polewane było jak najwolniej się dało utrzymując za razem równy, nieprzerwany strumień. Robiłem 3 próby i czas był za każdym razem taki sam.
Dla konewki wyszło 85 s /250 g. Przepływ ≅ 2,94 g/s
Dla czajniczka 30 s / 250 g. Przepływ ≅ 8,33 g/s

Konewka
Czajniczek kinghoff-czajnik-zaparzacz-do-herbaty-kh-3761.jpg
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2018, 16:43:05 wysłana przez krystians »

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Marzec 2018, 16:50:06 »
Moją konewką i poprzednim czajniczkiem, wykorzystywanym do zalewania kawy, wykonywałem test 250 g wody  lanej po spirali. Polewane było jak najwolniej się dało utrzymując za razem równy, nieprzerwany strumień. Robiłem 3 próby i czas był za każdym razem taki sam.

Krystians, widzę że jesteś tak samo zakręcony jak ja. I dobrze! Wiedza jest podstawą, a ja lubię wiedzieć :)

Ja zrobiłem w sumie dwa testy, w skrócie. Jeden wylewka na maksa. Drugi na tyle, aby strumień był stabilny. Stabilny strumień dał nieco ponad ~6g/sekundę. U Ciebie nieco mniej niż 3g/sekundę.
Wniosek z tego płynie taki, że Twoja konewka jest bardziej precyzyjna od mojej bo, pozwala na powolne lecz dokładne polewanie kawy. Czyli już jakieś porównanie dla mnie się wyklarowało :)

Swoją drogą zamówiłem dzisiaj sobie miernik TDS do wody. Chciałbym zobaczyć bez szczególnego skupienia się na poszczególnych jonach (no bo nie mam spektrometru:P), czy filtr zubaża wodę w sole mineralne, oraz kupiłem go do kontroli stanu zużycia filtra :)
Jak widać filtr już musiał się zużyć, czego dowodem jest biały ślad na wylewce.. Ale póki co nie będę się rozwodził nad tym tematem dopóki nie dostanę miernika :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Marzec 2018, 17:38:41 »
Moim skromnym zdaniem precyzja jest wówczas kiedy mamy możliwość polać kawę tak jak chcemy, kiedy wylewająca się woda leci w sposób zwarty i stosunkowo wolno wypływa z wylewki

Jak chce Ci się tak bawić, to weź pod uwagę spowalniacze/restryktory przepływu.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Marzec 2018, 17:41:17 »
Chyba sobie dorobię taką "nasadkę" :) No nic, pochwalę się jak wykonam :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Marzec 2018, 17:48:22 »
Wystarczy rzadka gąbka lub silikonowy wężyk włożony do wylewki. A z tą "powolną precyzją", to taka trochę ślepa uliczka. Przy większej ilości przemiału, czasem trzeba pobudzić go do pracy silniejszym strumieniem wody.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Marzec 2018, 17:50:56 »


Przy większej ilości przemiału, czasem trzeba pobudzić go do pracy silniejszym strumieniem wody.

Otóż to...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6201
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Marzec 2018, 17:52:18 »
Dokładnie, to się dobrze sprawdza tylko przy małych przelewach. Akurat dla mnie to 95% przypadków :)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Marzec 2018, 18:00:09 »
emiału, czasem trzeba pobudzić g

Ja też robię jednoosobowe przelewy. A dla dwóch osób, lub do FP mógłbym cyk zdjąć ogranicznik :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Grudzień 2018, 00:15:20 »
To w końcu jak z testami :) bo teraz jest DH taki trochę wiekszy oraz parę podobnych z wyglądu.
Ogólnie DH wygrywa z BV i z Diguo?

Powiem wam że już odechciało mi się drippòw jak polewam je z dzbanuszka porcelanowego, a że czajnik padł too..

https:   //tiny.pl/tq1tk
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2018, 00:19:21 wysłana przez Karolinka »
powoli się nawracam!! :)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Grudzień 2018, 07:13:14 »
To w końcu jak z testami :) bo teraz jest DH taki trochę wiekszy oraz parę podobnych z wyglądu.
Ogólnie DH wygrywa z BV i z Diguo?

Powiem wam że już odechciało mi się drippòw jak polewam je z dzbanuszka porcelanowego, a że czajnik padł too..

https:   //tiny.pl/tq1tk

Codziennie używam czajnik DH. Ze środkowego otworu w przykrywce odkreciłem uchwyt i przez ten otwór wkładam termometr którym sprawdzam temperaturę wody, bo ta na rączce bywa mocno powiedzmy to orientacyjna 🙂 poza tym czajnik zabieram ze sobą na różne wyjazdy, myślę że zrobił więcej kilometrów niż niejeden obywatel. To trwały szybko gotujący wodę czajnik. Jednak jego mankamentem jest orientacyjna temperatura oraz to że po podniesieniu z podstawki traci ustawienia. Ja już mam sposoby na niego tj. Ustawiam niższa temperaturę (ma tendencje do przegrzewania zadanej) i ręcznie przyciskiem włączam na sekundę,dwie i dobijam do tej która akurat chce 🙂
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Grudzień 2018, 17:49:05 »
A sprawdził byś czy ten co wklejam jest ok. Taki teraz wyskakuje na Am.
Trzeba spacje kasuczi, nie mogę jeszcze linków wklejać.  :ogien:
powoli się nawracam!! :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Grudzień 2018, 17:59:42 »
Pardon, @Karolinka, można bardziej po polsku? Bo zrozumieć tego nie sposób...

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Grudzień 2018, 20:33:51 »
A sprawdził byś czy ten co wklejam jest ok. Taki teraz wyskakuje na Am.
Trzeba spacje kasuczi, nie mogę jeszcze linków wklejać.  :ogien:


To był ten: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B075GRG92Y/ref=ya_aw_od_pi?ie=UTF8&psc=1
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Grudzień 2018, 03:40:58 »
Pardon, @Karolinka, można bardziej po polsku? Bo zrozumieć tego nie sposób...

Sorki z telefonu ostatnio piszę.
Już wyjaśniam.,  Am. jak Amazon ;)  a kasuczi to znaczy gumką myszką. W linku który podalam parę postów wczesniej jest dodatkowo spacja aby przeszedł. Trzeba go skopiowac i umiejetnie wkleić,  cala filozofia.
Wiesz ja nie mogę zrozumieć dlaczego nie mogę pisac linkow.  Moze brakune mi przeszlo 600 postow na koncie i paroletniego stażu,  ehh.
Bartus zrozumiał w mig o co chodzi ;)


To był ten: htt....

Wyglada identyko jak z mojego linka.  Quna,  teraz znanomi mi mówią ze na amazonie bez karty kredytowej to nici z zakupów :(
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2018, 03:45:12 wysłana przez Karolinka »
powoli się nawracam!! :)

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Czajnik Doctor Hetzner
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Grudzień 2018, 06:56:33 »
teraz znanomi mi mówią ze na amazonie bez karty kredytowej to nici z zakupów
 

Zmień znajomych. ;-) Zwykła karta debetowa wystarczy wcale nie musi to być karta kredytowa. Jako nieznajomy powiem Ci nawet więcej: żadna karta nie jest potrzebna, bo zapłacisz nawet przez Przelewy 24. :-D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi