;

Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 96639 razy)

Offline lukasp Mężczyzna

• Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #720 dnia: 09 Lipiec 2021, 09:46:34 »

Palarnia: Qualia
Kawa: Burundi Nemba

Ciekawy byłem kaw z Qualii i wreszcie udało mi się dorwać dwie paczki. Na pierwszy ogień poszła Burundi Nemba. Jestem pod wrażeniem - ma przyjemny, słodkawy i złożony smak. Kapitalnie sprawdza się w zasadzie w kazdej metodzie zaparzania. Najprzyjemniejsze efekty uzyskałem stosując dwie poniższe metody:

Kalita Wave 155 - 14 g kawy / 200 ml H2O o temperaturze ciraca 94C - 50 ml pierwsze zalanie, a po 30 s dolewam jednym ciagiem do 200 ml. Za kazdym razem wychodzi słodko, przyjemnie i, faktycznie, lekko herbaciano. Nie jest to może Wietnak K'Ho z Blendu ale lubię takie smaki.

Cafec Flower Dripper z Lily Driper - 18 g kawy / 260 ml H2O - pierwsze zalanie 60 ml, a później dwa kolejne po 100 ml - mniej słodko niż z Kality, bardziej wytrawna w smaku, lepiej czuc obiecane winogrona.

Krótko mówiąc - świetna kawa, na plus bardzo ładne opakowanie (żółty to mój ulubiony kolor).

Offline skansen Mężczyzna

• Blog domowego baristy
  • Ekspres: Lelit Elizabeth PL92T
  • Młynek: Lelit Wiliam PL 72, Sage BCG820BSS Pro Grinder
« Odpowiedź #721 dnia: 13 Lipiec 2021, 18:24:12 »
Hausbrandt Qualita Rossa
Na kawę trafiłem przypadkiem we włoskim markecie. Jako, że lubię kawy z tej palarni postanowiłem wziąć kilka paczek na próbę. Stopień wypalenia tej kawy jest często określany jako średni, ja zakwalifikowałbym jako ciemne palenie, ale do popiołu trochę brakuje... Ziarenka pozwalają uzyskać obfitą i trwałą cremę. Espresso ma lekko wyczuwalne nuty czekolady. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że kawa ta ma wysoką zawartość kofeiny, sam też bym ją tak określił. Mogę ją zarekomendować jako mocną kawę pobudzającą...

Offline kulka Mężczyzna

• Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
« Odpowiedź #722 dnia: 26 Lipiec 2021, 13:03:46 »
Synestezja - Kolumbia Puerto Alegre Natural
Pierwsza z nowych Kolumbii. Żeby zabrzmieć młodzieżowo powiedziałbym, że o takie kawy nic nie robiłem. Po otwarciu rodzynki, rum, winogrona może, bardzo aromatycznie, dla niektórych może nawet za bardzo. Zaparzona w Chemexie dostarcza kolejnych wrażeń, ale też wyzwań - smak jest bardzo, ale to bardzo absorbujący, przypomina ziarno kakaowca Criollo. W zeszłym roku podobną kawę zaserwował nam GoodCoffee, wcześniej była Uganda Mzungu, teraz mamy nową królową. Oby jak najdłużej była w ofercie.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi