Autor Wątek: QuickMill Carola evo PID  (Przeczytany 5068 razy)

tylko2

  • Gość
QuickMill Carola evo PID
« dnia: 08 Maj 2019, 15:55:53 »
Mogę otrzymać wyjaśnienie, dlaczego mój poniższy wpis został przez długie ramię cenzury forum SKASOWANY? Co z nim nie tak? @fux, @DrUsagi i inni z administracji uniżenie proszę o odpowiedź. Zaznaczam, że nie jestem żadnym Tedi, jak mi ktoś "inputował"  8), co można sprawdzić.

„Może komuś się przyda, gdy będzie szukał ekspresu wyłącznie do espresso:

Czy chciałbyś przenieść się w świat espresso? Być może chcesz przejść z ekspresu „budżetowego”do kawy, który przez lata służył ci dobrze (lub nie tak dobrze) i ostatecznie zdecydowałeś się zrobić następny skok. Potem zaczynają się późne wieczory, wielokrotnie wpisując różne frazy w Google w nadziei znalezienia godnej zaufania porady na temat: „jaki jest najlepszy ekspres do kawy za X pieniędzy?”. Może znalazłeś fora z prawdziwymi entuzjastami dokonującymi porównań między tym a tym sprzętem. Możesz zadać sobie pytanie, że początkowy budżet może nie pokrywać wszystkiego, co przeznaczyłeś na zakup. Słowo kompromis może przyjść do głowy, ale niekoniecznie jest to złe.

I tu wkracza Quick Mill dla tych, co nie znają,  to włoska firma z siedzibą w Senago, niedaleko Mediolanu w przemysłowej północy Włoch. Firma została założona w 1945 roku. Wszystkie komponenty są wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak mosiądz, miedź i stal nierdzewna i pochodzą z Włoch. Wszystko to jest dumnie reklamowane przez  motto firmy: „Made to last for years”, które w pełni jest zasłużone.
Teraz, gdy masz już trochę wiedzy na temat Quick Mill, wracamy do myśli o kompromisie. Badałeś już w internecie i zaczynasz zdawać sobie sprawę, że twój budżet może być niewystarczający dla listy kontrolnej specyfikacji, takich jak PID, profesjonalna grupa E61, pojedyncze lub podwójne miedziane/mosiężne kotły itp. itd. Carola jest dla tych purystów espresso, którzy nie interesują się parującym mlekiem, co jest jedyną słabością Caroli, ale również jej największą siłą. E61 Professional Group, 0,75 litrowy kocioł mosiężny, regulacja temperatury PID, pompa chroniona clixonem, zbiornik na wodę 1,8 litra i manometr wewnętrzny - bez pary, ale wszystko doskonałe. Projekt Caroli odzwierciedla jej etos napędzany niczym nie zmąconą funkcją, płaskie, proste linie, lampki sygnalizacyjne, manometr i przełącznik nadają maszynie komercyjny, niemal industrialny charakter, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, że ta maszyna została stworzona tylko do jednego celu: nie żeby dobrze wyglądać, ale żeby zrobić świetne espresso!!!

Dla tych, którzy nie interesują się parą lub gorącą wodą, tylko espresso, to jest maszyna, którą znalazłeś, atrakcyjnej cenie! Każda funkcja, którą możesz chcieć w ekspresie do espresso, ale za cenę znacznie niższą niż normalnie byś zapłacił. Jest to w zasadzie profesjonalny ekspres do kawy w bardzo kompaktowym opakowaniu, co dowodzi, że mniej może być więcej!"

Miłej popołudniowej  kawka

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2019, 16:12:52 »
A dziękuję, właśnie wypiłem.

Twój wpis trącał inwokacją do bliżej nie sprecyzowanej akcji marketingowej.
Sorry, pierwszy post, ani dzień dobry, ani kilku słów o swoim sprzęcie, tylko tak post z kapelusza.



Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2019, 17:46:18 »
@tylko2

A coś jeszcze będziesz pisał o Caroli? Tak bardziej od siebie?

skansen

  • Gość
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2020, 19:39:06 »
Wkrótce pojawić ma się nowa wersja Caroli. Główną zmiana polega to dołożenie panelu PID z wyświetlaczem na czołowym panelu ekspresu. Sterownik PID pełni również funkcję shot-timera. Podczas ekstrakcji odmierza czas z dokładnością do 0,1s. Po zakończeniu ekstrakcji odliczanie czasu jest zatrzymywane a wynik przez chwilę widoczny.

W aktualnym modelu Caroli temperaturę możemy modyfikować za pomocą mikroprzełączników schowanych z tyłu ekspresu za zdejmowaną osłonką. Producent określa to jako PID (Internal temperature control with PID) natomiast w niektórych recenzjach rozwiązanie zastosowane w Caroli jest opisywane jako elektroniczny termostat (digital thermostat).

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2020, 20:14:27 »
Pewnie podobne rozwiązanie jak stosowane przez ASCASO w modelach DREAM Electronic, DREAM ONE oraz UNO PROF Black.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2020, 20:21:56 »
Można poczytać o modelu 2020 tu: https://www.home-barista.com/espresso-machines/2020-update-of-quickmill-carola-short-review-t66079.html#p725783

Bardzo fajna maszyna. Jak bym szukał czegoś tylko do espresso teraz, to byłby to mój wybór.

skansen

  • Gość
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwiec 2020, 20:26:14 »
Pewnie podobne rozwiązanie jak stosowane przez ASCASO w modelach DREAM Electronic, DREAM ONE oraz UNO PROF Black.
Tak, ustawianie temperatury odbywało się na podobnej zasadzie:
carola sterownik.jpg
Fot.: chrwerner.

Natomiast czy jest to PID czy nie toczyło się sporo dyskusji. Jakiejś ogólnej konkluzji z lektury tych dysput nie wyciągnąłem. Dość często PID jest utożsamiany z panelem z elektronicznym wyświetlaczem i dwoma przyciskami. Taki panel może równie dobrze sterować elektronicznym termostatem (tak jest sterowany bojler parowy w Sage Dual Boiler). Może być też PID bez wyświetlacza (Lelit Mara-X). 

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwiec 2020, 00:42:45 »
Tylko2 nie pokazał na zdjęciu Caroli Evo PID, tylko Evo. Taką, jak moja. Różnica do poprzedniczki (po prostu Carola) to przełącznik napełniania kotła oraz możliwość regulacji ciśnienia (śruba na dachu, pod tacką na filiżanki).
Ten link pj.w pokazuje Carolę Evo PID (wyświetlacz z przodu -  w mojej go nie ma). Jest jeszcze taka drobna różnica: pojemnik na wodę ma poprzeczkę, umożliwiającą wyjmowanie. Dobra rzecz, bo ja muszę wyjmować oburącz.

Wkrótce pojawić ma się nowa wersja Caroli. Główną zmiana polega to dołożenie panelu PID z wyświetlaczem na czołowym panelu ekspresu. Sterownik PID pełni również funkcję shot-timera. Podczas ekstrakcji odmierza czas z dokładnością do 0,1s. Po zakończeniu ekstrakcji odliczanie czasu jest zatrzymywane a wynik przez chwilę widoczny.

W aktualnym modelu Caroli temperaturę możemy modyfikować za pomocą mikroprzełączników schowanych z tyłu ekspresu za zdejmowaną osłonką. Producent określa to jako PID (Internal temperature control with PID) natomiast w niektórych recenzjach rozwiązanie zastosowane w Caroli jest opisywane jako elektroniczny termostat (digital thermostat).

Ta nowa to chyba właśnie z linka pj.w.
Ta rączka od zbiornika i timer byłyby dla mnie dobre. Kontroler PID mniej, i tak bym pewnie nie używał.

PS: Pierwsza Carola miała ładniejszą tackę ściekową (+), ale nie miała płotków na górze (-).
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec 2020, 00:45:05 wysłana przez rapoh »

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2021, 15:57:32 »
@pawel890 , odpowiem może w tym bardziej już tematycznym wątku. Ekspres mam zaledwie 1,5 tygodnia, ale w stosunku do mojego poprzedniego Ascaso Steel Uno (oddając należyte honory, bo to bardzo dobry ekspres i spędziłem z nim szczęśliwe chwile;)) mam wrażenie, że shoty wychodzą mi lepiej i łatwiej i stabilniej. Filiżanki po ekstrakcji są czysciutkie, w Ascaso nie były tak czyste, pomimo, iż ekstrakcja na oko była równa i spokojna. To byla pierwsza obserwacja żony ;). Co jeszcze.. rano ustawiam sobie temperaturę na 88 do ciemniejszej mieszanki, później 93 do Brazylii z EC - w Ascaso musiałem dostać się do środka aby zmienić temperaturę, komfort i wygoda pracy na plus. Wszystko sprawnie i wygodnie. Kilka shocików zmieliłem też Kazakiem Turą i też bardzo ładnie wyszło, porównywalnie z Niche ;). Na chwilę obecną same plusy :)
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2021, 16:01:44 wysłana przez MarcinK »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2021, 14:16:40 »
88 stopni pod ciemniejsze?? Nigdy nie schodziłem poniżej 91 a zwykle piję ciemniejsze ale nie spalone  :-D
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2021, 17:40:49 »
No akurat dla tej mieszanki, którą dostałem z ekspresem całkiem nieźle jest w 88, ale w 90 też ok ;) zależy od kawy. James Hoffman namawia do spróbowania espresso z 80 stopni. Jutro się pokusze :). W sumie to poznaję dopiero możliwości sprzętu, wcześniej nie miałem takiej łatwej możliwości zmiany temperatury.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2021, 17:44:05 wysłana przez MarcinK »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Czerwiec 2021, 16:32:12 »
w Ascaso musiałem dostać się do środka aby zmienić temperaturę, komfort i wygoda pracy na plus.

Zgadza się. Ty miałeś UNO z elektronicznym termostatem. Szkoda, że nie spróbowałeś tego samego na UNO PID.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lipiec 2021, 22:26:43 »
Czy ktoś może podpowiedzieć jak to jest z ustawieniami PID, a faktycznej temperaturze na grupie (temperaturze zaparzania). Podejrzewam, że jest analogicznie we wszystkich ekspresach z E61, ale pytam, bo ma początku kombinowałem z temperaturami ok 90 i potem w większości 94 na PID i generalnie wszystko wychodziło tak jak chcę :), a teraz trafiłem na kilka kaw, które mi wychodzą troszkę za kwaśne i nie wiem, czy to przez upały coś się z kawami zadziało, czy może pomimo 94 na PID woda wypływająca z grupy jest np w temperaturze kilka stopni niższej. Jak to się powinno liczyć przy takich ekspresach?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipiec 2021, 11:39:37 »
Liczyć na siebie i zrobić eksperyment. Zwiększ ustawienia regulatora i sprawdź co z tego wyjdzie. Zwykle jest jakiś offset między ustawieniem a realną temperaturą zaparzania. W grupie E61 dochodzi do tego jej stan, wynikający z przepływu wody w cyrkulacji. Całe to "żelastwo" musi nabrać określonego ciepła, by dobrze zadziałać.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: QuickMill Carola evo PID
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipiec 2021, 12:12:33 »
Możesz też zwiększać temperaturę na PID o 1 C a dojedziesz do sytuacji, że z grupy leci wrzątek (syczy, para). Wtedy jesteś w okolicach 99-100 C. Na tej podstawie możesz sobie ustawić offset, czyli zrobić tak aby na wyświetlaczu było  100, to będzie Twój lokalny maks.
A potem schodząc w dół już z kawą znajdź sobie eksperymentalnie najbardziej uniwersalne ustawieni dla Ciebie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi