Autor Wątek: Migracja na Nowy serwer  (Przeczytany 133209 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #570 dnia: 11 Sierpień 2021, 13:04:52 »
Ja w przeglądarce mam i właśnie dałem :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #571 dnia: 11 Sierpień 2021, 14:05:10 »
@Adrian-X za wersje mobilną trzymam  kciuki i mam nadzieje że   coś w tym kierunku zadziałasz. Tak przy okazji też bardzo tobie dziękuje za dotychczasowe działania :brawa:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #572 dnia: 11 Sierpień 2021, 21:40:13 »
Ja w przeglądarce mam i właśnie dałem :)
Znalazłem, dzięki! Poleciał plusik dla Adriana-X :).

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #573 dnia: 13 Sierpień 2021, 11:52:33 »
Nie wiem czy ktoś zgłaszał: od jakiegoś czasu klikając w ikonę "nowe" w wiadomościach nieprzeczytanych kieruje mnie zawsze do ostatniego postu w wątku a nie do miejsca, w którym jakiś czas temu skończyłem wątek czytać. A już myślałem, że będzie normalnie ...  ;-)

Offline Adrian-X Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 43
    • Adrek.pl
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #574 dnia: 13 Sierpień 2021, 23:11:09 »
Miałem kilka wątków które posiadały więcej niż jedną odpowiedź nie czytaną, za każdym razem ikona "nowe" prowadziła mnie do pierwszej nieprzeczytanej odpowiedzi, więc nie mogę potwierdzić błędu.



Jutro (sobota) w godzinach wieczornych (19-20) przerwa w działaniu forum - aktualizacja wtyczek.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #575 dnia: 14 Sierpień 2021, 06:55:05 »
Można zrobić tak, aby na podstawie takiego linku



pokazywał się od razu filmik/okienko z nim do odtwarzania?

Albo

https://www.facebook.com/groups/WeLoveSeychelles/permalink/10158660297843867/






z miniaturą.


Środkowy przykład nie działa.
Poniższy także.



https://twitter.com/NetflixPL/status/1420689522367598592?s=20

« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2021, 06:59:09 wysłana przez Fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #576 dnia: 18 Sierpień 2021, 13:22:20 »
Nie wiem czy ktoś zgłaszał: od jakiegoś czasu klikając w ikonę "nowe" w wiadomościach nieprzeczytanych kieruje mnie zawsze do ostatniego postu w wątku a nie do miejsca, w którym jakiś czas temu skończyłem wątek czytać.
Zgłaszam się jako kolejny z tą niemiła przypadłością.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #577 dnia: 20 Sierpień 2021, 09:02:33 »
A u mnie na chwilę obecną wszystko działa.

Trochę zapuściłem używanie forum, bo jestem zbyt niecierpliwy przy używaniu ;) Ale fajnie, że się udało postawić do pionu.


A tak swoją drogą, gdyby padł jednak temat przejścia na IPB czy inny płatny skrypt - chętnie partycypuję w kosztach.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #578 dnia: 20 Sierpień 2021, 13:40:17 »
Siewcu, dlaczego chcielibyśmy rozważać IPB? Jakie są zalety względem phpBB? Jestem lekko nie na czasie :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #579 dnia: 20 Sierpień 2021, 14:06:48 »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #580 dnia: 20 Sierpień 2021, 14:09:40 »
Nie upieram się :). Pewnie masz rację.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #581 dnia: 20 Sierpień 2021, 14:57:17 »
Siewcu, dlaczego chcielibyśmy rozważać IPB? Jakie są zalety względem phpBB? Jestem lekko nie na czasie :).

Tutaj oczywiście jest SMF (a nie phpBB). Przewagę płatnych skryptów, obecnie najpopularniejszych jak IPB lub XenForo w dużym skrócie opisałem kilka strony do tyłu.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #582 dnia: 20 Sierpień 2021, 15:38:23 »
@Adrian-X Lepsze jest wrogiem dobrego. Nie mam nic do SMF choć tempo wydawania aktualizacji oraz dodawania nowych funkcji jest ślimacze delikatnie mówiąc, ale działa; tak samo jak PHPBB działa i kilka innych darmowych. Przewaga IPB czy XF polega na fakcie, że wiesz za, co płacisz, aktualizacje są na czas i podążają za wszelkimi aktualizacjami core'owego oprogramowania serwerów w tym kluczowych bezpieczeństwa; są też z oczywistych względów bogatsze w narzędzia i nawet czyste zawierają wiele fajnych funkcji, których próżno szukać bez dodatkowych wtyczek u darmowej konkurencji. Nie jest też tak źle z motywami, jest też sporo darmowych, patrząc obiektywnie na to forum w zupełności wystarczających.

Pytanie czy to forum potrzebuje IPB lub XF jest tak samo subiektywne jak to czy potrzebujesz ekspresu X aby zrobić dobre espresso lub czy potrzebujesz lepszej kawy od Y. Odpowiedź zazwyczaj jest nie - nie potrzebujesz, ale możesz kupić lepszy / lepszą aby uzyskać lepszy efekt (oczywiście w grę wchodzą jeszcze umiejętności osoby w danym temacie, jak zawsze).

To jednak tak poza tematem, póki co jesteśmy gdzie jesteśmy i mamy, co mamy. Kwestia do przemyślenia na przyszłość.

Bez logów trochę słabo, dużo dłubania. Jeśli chcesz czyste pliki wrzucić to zdecydowanie lepiej na jakimś swoim testowym najpierw, bo jak wiesz efekt może być różny. ;)
Up! Znalazłem. Dzięki! Jak sobie przejrzałem na szybko ficzery (https://invisioncommunity.com/features/), to mi się bardzo podoba up-voting w q&a (najlepiej oceniona odpowiedź jest na górze) i down-voting w postach (moderacja poprzez crowdsource’ing). Spodziewam się, że te narzędzia są bardziej współczesne niż dotychczas używane, pewnie look and feel i sama technologia są dużo nowsze. Plus to co wspomniał MSL o aktualizowaniu, rownież bezpieczeństwie.

Nie wiem ile mamy aktualnie userów, ale spodziewam się, że raczej trafiamy w te wyższe liczby w cenniku (wersja cloud od 45 USD/miesiąc do 590 USD/miesiąc): https://invisioncommunity.com/buy.
Na swoim hostingu pewnie obskoczylibyśmy za 200 USD wpisowego + 25 USD za wsparcie/upgrade co pół roku.

Pewnie trzebaby podjąć próbę i zobaczyć czy to nam się spodoba. Na licencję self-hosting myślę, że kasa by się uzbierała. No i pytanie czy aktualna maszynka to pociągnie.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #583 dnia: 20 Sierpień 2021, 18:32:15 »
W grę raczej tylko wchodzi na własnym serwerze, opcja cloud jest kompletnie nieopłacalna. Wymagania, co do sprzętu są standardowe, nic szczególnego.

Wersję na test to mogę Wam wystawić zarówno IPB jak i Xenforo, bo mam obie licencje.

Generalnie pomysł był rzucony jakiś czas temu tak samo jak zaoferowana pomoc. Wszystko w rękach administracji czy widzą taką potrzebę czy nie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #584 dnia: 20 Sierpień 2021, 20:51:19 »
Siewcu, dlaczego chcielibyśmy rozważać IPB? Jakie są zalety względem phpBB? Jestem lekko nie na czasie :).
Bezpieczeństwo, stabilność, pewność działania... Dlatego za to się płaci. Myślę, że gdyby rzucić hasło ściepy forumowej to by się uzbierało na kilka for ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi