Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516657 razy)

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7110 dnia: 17 Maj 2021, 12:01:04 »
Dzisiaj piliśmy w pracy Drip it'a, niestety zalewajke bo ktoś pożyczył sobie v60.
Dla mnie pyszny kompot choć małe body wyszło. Ale się uśmiałam ze znajomych jak mówili że pierwszy raz pili owocową kawę  :lol2:
Poszło od razu nowe zamówienie  ;)
powoli się nawracam!! :)

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7111 dnia: 17 Maj 2021, 14:04:22 »
Molykote jest stały i stabilny. Aby pozbyć się ocierania się i "skrzypienia" na dłużej, warto odkręcić całe mocowanie dźwigienki i nasmarować ten "młoteczek"

Super ,MA - jutro zamawiam kawę.Dzięki

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7112 dnia: 17 Maj 2021, 20:47:56 »
Ale Granadilla z Kolumbii to dla mnie wyzwanie. Wciąż mam jakieś wątpliwości.

Wątpliwości mam wciąż, bo jest to pierwsza tak wybitnie "kwaśna" kawa w moim życiu. W związku z tym kolejne palenia tych ziaren były stosunkowo mocne, by nieco ograniczyć to wrażenie. Jej aromat jest bardzo przyjemny i pociągający, ale smak przenikliwy. Przy wielu próbach z espresso miałem takie odczucie, że "ostra" jej kwaskowatość jest wyjątkowa i że może niepotrzebnie z nią tak walczę? Może lepiej byłoby podsunąć ją Eli, by zrobiła zeń jasną "herbatkę"?

Zrobiłem dziś znowu espresso cupping z kilku moich kaw. Na tle moich mieszanek (z Brazylią w tle) wspomniana Granadilla spokojnie i bardzo efektownie zajmuje pierwsze miejsce... Może to wpływ "gorącego lata" na zmianę klimatu w moim podniebieniu? A może jednak jestem dobrym testerem? ;)

Przy okazji: zostały ostatnie 3 pakieciki wspomnianej kawy w parze z Londriną -->> https://mastroantonio.pl/2-x-250g-Excentric-Espresso-p549
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2021, 20:50:04 wysłana przez Antonio »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7113 dnia: 17 Maj 2021, 21:01:00 »
Wiesz jak skusić ;)

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7114 dnia: 19 Maj 2021, 19:06:42 »
Z dźwigienką co jakiś czas trzeba się "rozprawić". Najprościej chyba będzie, gdy odkręcimy samą dźwigienkę

MA dziękuje za szybką paczkę
 Jutro dopiero rozpocznę degustacje, są to zupełnie dla mnie nowe kawy, i nowe doświadczenie. Opakowania 25 dg są dobre do mojego małego hopera, zawsze 1 kg,kawy sypałem na 4 X

Po cichu liczyłem na  obiecany smar Molykote111 - może w takim razie przy następnym zamówieniu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7115 dnia: 19 Maj 2021, 19:17:05 »
Jakoś mnie to zamówienie wykołowało... ;) Jutro spróbuję nadać w małej kopercie.

@mr_j daj znać jak Ci się udało z Granadillą i Londriną :).
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2021, 19:19:15 wysłana przez Antonio »

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7116 dnia: 21 Maj 2021, 20:44:38 »
[
Jutro spróbuję nadać w małej kopercie.


 Panie Andrzeju.  paczuszka już dzisiaj do mnie dotarła i bardzo dziękuję .Molykote widziałem na Allegro i mogłem sobie tam kupić. Nie znając budowy dźwigienki kupiłem w sklepie,obok swojego domu smar w sprayu do urządzeń piekarniczych sądziłem,że to wystarczy.Wczoraj wieczorem rozkręciłem całą dźwigienkę i zobaczyłem ,że rzeczywiście smar w sprayu nie mógł się tam dostać gdzie powinien. Przede wszystkim, są tam dwie b,dopasowane  uszczelki które za żadne skarby gęstego sprayu nie mogły przepuścić. 
 
 Półokrągła końcówka elementu 460012 była b, zabrudzona,była czarna .Moczyłem ją kilka godzin w kwasku cytrynowym,ale i tak wszystko nie zeszło.Nasmarowałem , i o dziwo udało mi się to wszystko za pierwszym razem skręcić . Teraz dźwigienka pięknie,cichutko chodzi,aż milo ją podnosić i opuszczać .

Dziś zaparzyłem Natural Espresso /synestezja,  Przyzwyczaiłem się raczej do bardziej oleistych kaw,ale Natural Espresso jest  bardzo  smaczny,sympatyczny blend - pomimo lekkiego kwasku jest bardzo smaczna. Jutro spróbuję drobniej ja zmielić,myślę,że będzie super. Jeszcze raz  wielkie dzięki za Molykote 111
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2021, 20:46:52 wysłana przez ZELAND »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7117 dnia: 31 Maj 2021, 07:32:15 »
Cześć! Jakoś tu udało mi się trafić -- przez wyszukiwarkę :). Ciekaw jestem czy już odkryliście kawę z plantacji pana Rutkowskiego? ;) Nie są to może jakieś rarytasy, ale jest coś "innego" w tych ziarnach. Proces palenia wyraźnie był inny niż ogromnej większości moich kaw z Brazylii: znacznie krótszy i bardziej dynamiczny przy podobnych założeniach. Efekt tuż po paleniu był też zastanawiający, ciekawy. Kawę tę wypaliłem stosunkowo mocno, podobnie jak inne moje kawy, w filiżance znajdziemy jednak całkiem sporo słodkich wrażeń (czytaj: kwaskowatych). Całkiem to fajna kawa :).

-->> Tres Barras

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7118 dnia: 31 Maj 2021, 09:07:35 »
Ciekaw jestem czy już odkryliście kawę z plantacji pana Rutkowskiego?

Witam MA . z ciekawości ,chyba jeszcze w tym tygodniu  zamówię. Rutkowskiego - to chyba jakieś kolejne polskie pokolenie.
Teraz w sezonie zauważyłem ubywa mi więcej kawy,W maju miałem więcej ludzi w domu
Bardzo smakowała wszystkim  zamówiona ostatnio  Synestezja - Natural Espresso, niestety nie widzę jej w sklepie -  Ostatnio wziąłem jej 1kg. z kg. można więcej eksperymentować  przemiałem niż o.50kg.

MA, proszę przy najbliższym moim zamówieniu doliczyć koszty przesyłki  Molykote111 
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2021, 09:09:46 wysłana przez ZELAND »

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7119 dnia: 07 Czerwiec 2021, 01:39:31 »
Andrzej, a może bardziej Ela :) - jest jakaś szansa na powrót Synestezja SWEET w najbliższym czasie? Żona się dopomina. ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7120 dnia: 07 Czerwiec 2021, 08:54:49 »
Myślę, że tak, ale za jakiś czas. Musimy jeszcze pozbierać trochę nowych kaw...

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7121 dnia: 07 Czerwiec 2021, 12:07:30 »
Będę więc wypatrywał, podziękował.

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7122 dnia: 09 Czerwiec 2021, 10:23:10 »
Hej. Kiedy można się spodziewać Sztormiaka?.. Tęsknię...  [emoji38]

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7123 dnia: 09 Czerwiec 2021, 17:06:33 »
Jakoś mnie to zamówienie wykołowało... ;) Jutro spróbuję nadać w małej kopercie.

@mr_j daj znać jak Ci się udało z Granadillą i Londriną :).

Nie załapałem się, zbyt długo czekałem. Trzeba było nie patrzeć ile mam zapasów, tylko brać...
Będą jakieś nowości w najbliższym czasie ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7124 dnia: 09 Czerwiec 2021, 20:19:15 »
Będą, będą, mniej więcej za tydzień, najpóźniej za dwa. W moim dziale dużo się może nie zmieni. Za to Synestezja wzbogaci się o szereg bardzo dobrych kaw z Kolumbii.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi