Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516251 razy)

Offline tecnoselfrx Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Magica s pid , bz10 , v60 , mara, oscar
  • Młynek: Quamar m80e, f4 nano v2 ver 2022, jx pro , comandante , sette 270 , c2 , q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7095 dnia: 07 Maj 2021, 11:29:07 »
Właśnie bardzo ciekaw jestem tej granadilli .
Jak tylko czas pozwoli po pracy wypróbuję dzisiaj na dźwigni vs na "hx-ie ".

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7096 dnia: 07 Maj 2021, 16:53:35 »
Dawno nie piłem Ariadnę, ale muszę stwierdzić, że nadal trzyma bardzo wysoki poziom :poklon: Czasem lubię wrócić do smaków z mieszanką robusty i Ariadna to co trzeba na takie zachcianki ;)

Offline tecnoselfrx Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Magica s pid , bz10 , v60 , mara, oscar
  • Młynek: Quamar m80e, f4 nano v2 ver 2022, jx pro , comandante , sette 270 , c2 , q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7097 dnia: 07 Maj 2021, 18:46:02 »
Udało mi się skosztować ...kawka
Mi również wydaje się Panie Andrzeju , że w przypadku tej kawki cytrusy są tłem dla delikatnego posmaku czekolady-kakao. Przeważa zdecydowanie owocowość przy praktycznie znikomej goryczce .
Bardzo ciekawy wypał  :brawa:
Przy próbie na większej maszynie raczej większych różnic nie zauważyłem , balans pozostał ten sam co na europicoli .
Oczywiście różnice typowe dla samych rodzajów wykorzystywanych urządzeń pozostają .
Osobiście na tą chwilę przy granadilli przyjemniej smakowało mi się bardziej skondensowanego doppio  ;)
Na domobarze którego akórat użytkuję zauważyłem jakby troszkę mniejszy kontrast pomiędzy owocami a kakao , na dzwigience troszkę mocniej były zaakcentowane .
Jednakże jak wiadomo w domu na takich sprzęcikach wiele zmiennych i są to tylko moje subiektywne odczucia .
Pozdrawiam .

« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2021, 18:48:44 wysłana przez tecnoselfrx »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7098 dnia: 09 Maj 2021, 20:20:19 »
Dziś polecam kolejne wydanie Transatlantico. Teraz na bogato i transkontynentalnie :).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7099 dnia: 11 Maj 2021, 19:18:52 »
Spójrzcie tylko co robi kofeina... ;)


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7100 dnia: 11 Maj 2021, 20:25:58 »
Robi kosmos :) Trochę wygląda jak projekt geometrycznego tatuażu ryby o nazwie żabnica.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2021, 20:28:35 wysłana przez krystians »

Offline labud Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Lelit Victoria, aeropress, tygielek elektryczny
  • Młynek: DF64
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7101 dnia: 11 Maj 2021, 21:51:15 »
Po kofeinie pająk zebrał statystyki wpadania owadów w poszczególne segmenty sieci, a następnie zoptymalizował wytwarzanie sieci redukując zbędne obszary i wzmacniając te kluczowe. Dzięki temu zredukował zużycie nici i ryzyko zauważenia pułapki przez owady.
Zaoszczędzone nici wykorzystał do produkcji nowych filtrów do przelewów :D

Offline Truedomel

  • Wiadomości: 10
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7102 dnia: 12 Maj 2021, 19:09:10 »
Poproszę o pomoc w wyborze kawy
Coś do kaw mlecznych robionych w ekspresie automatycznym, delikatne bez goryczy, bez gorzkiego. Czy Miriam będzie ok?
I po drugie, do dripa coś najbardziej kwaśnego z oferty
Pozdrawiam

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7103 dnia: 12 Maj 2021, 19:30:29 »
Do automatu może raczej: Red a do filtra Kenia.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7104 dnia: 14 Maj 2021, 12:38:23 »
Na najbliższy weekend polecamy się z zakupami, gdy znajdziecie chwilkę, by do nas zajrzeć: -->> Promocje na weekend.

Fajną pozycją jest w tym para ziaren z regionu Jimma w Etiopii: Natural i Honey od M. Ali -- obie kawy oczywiście do przelewek. Do espresso polecamy podobny zestaw dwóch amerykańskich perełek Kolumbia i Honduras z obróbki naturalnej: -->> Natural espresso.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7105 dnia: 16 Maj 2021, 18:06:25 »
Witam Panie Andrzeju - z piszcząca  dźwigienką dość łatwo się rozprawiłem, na razie nie piszczy -  jest wszystko OK. :)

 Nie użyłem jednak smaru Molykote111- kupiłem smar w sprayu /zdjęcie /  Zdjąłem dźwigienke  i odkręciłem śrubę :) tam jest dość mocna sprężyna,ale dałem sobie rade. :)Więcej nic ze środka nie wyciągałem .
Psiknąłem do środka 3 x sprayem,smar ma dość gęstą konsystencję, wyglądało ,że wszystko jest w porządku. Na drugi dzień  znowu były piski . Odkręciłem wszystko tak samo jak za pierwszym razem i trochę z większej odległości psiknąłem 3,4 razy i na razie jest spokój. Smar jest przeznaczony dla przemysłu spożywczego i może skutecznie działać  w temperaturze  od -20 do + 200 st/

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7106 dnia: 16 Maj 2021, 22:14:19 »
Jestem po pierwszej pięćdziesiątce Drip it!. 15g do młyna, mielenie najdrobniej jak się da, Jura ustawiona na 60ml jednak zabieram wcześniej filiżankę aby nie przekroczyć 50-ki, tempa wysoka.
Pierwszy łyczek to cytrusy i pestkowość. 2,3,4 to już grapefruity i cięższe czerwone owoce. Jest mega! muszę spróbować na niższej tempie  :D
Jutro w pracy próba z dripa  ;)

Czekolada Tanzania również pyszna. Chyba pierwsza powyżej 70% która naprawdę smakowała.


Poproszę o pomoc w wyborze kawy
Coś do kaw mlecznych robionych w ekspresie automatycznym, delikatne bez goryczy, bez gorzkiego. Czy Miriam będzie ok?
I po drugie, do dripa coś najbardziej kwaśnego z oferty
Pozdrawiam

Mi brazylie również smakowały z automatu
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2021, 22:19:58 wysłana przez Karolinka »
powoli się nawracam!! :)

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7107 dnia: 16 Maj 2021, 22:22:57 »
Witam Panie Andrzeju - z piszcząca  dźwigienką dość łatwo się rozprawiłem, na razie nie piszczy -  jest wszystko OK. :)

 Nie użyłem jednak smaru Molykote111- kupiłem smar w sprayu /zdjęcie /

Od kiedy to łańcuchy rowerowe i linki przerzutkowe lub hamulcowe są jadalne?   ;) Chyba że o czymś nie wiem. Podejrzewam, że  problem z dźwigienką w twoim ekspresie szybko powróci, tak że lepiej już dziś zamówić  smar Molykote 111

skansen

  • Gość
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7108 dnia: 17 Maj 2021, 00:25:30 »
Przecież zastosował smar do łańcuchów i lin stosowanych w przemyśle spożywczym (a nie rowerowym) kawka
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2021, 00:43:47 wysłana przez skansen »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7109 dnia: 17 Maj 2021, 08:31:10 »
Dość odważna to jednak terapia wobec dźwigienki, pewnie zadziała jakoś na samo połączenie dźwigienki z resztą. @ZELAND mogę wysłać razem z kawą odrobinę Molykote 111. Ten smar w sprayu jest bardzo płynny, penetrujący, Molykote jest stały i stabilny. Aby pozbyć się ocierania się i "skrzypienia" na dłużej, warto odkręcić całe mocowanie dźwigienki i nasmarować ten "młoteczek" (460012) na powierzchniach tarcia -- ten element uderza raz w górne, raz w dolne rejony grupy.

Jestem po pierwszej pięćdziesiątce Drip it!. 15g do młyna, mielenie najdrobniej jak się da, Jura ustawiona na 60ml jednak zabieram wcześniej filiżankę aby nie przekroczyć 50-ki, tempa wysoka.

To się cieszę. Też wolę espresso z tego blendu :). W dripie wypada naprawdę fajnie, gdy weźmiemy niższą temperaturę wody, np. 85 stopni.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi