Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1527763 razy)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7080 dnia: 30 Kwiecień 2021, 10:27:40 »
Polecam ten blaszany dripper z Italii: -->> Flower dripper. Sam korzystam z niego od wielu już miesięcy i nie zamienię na nic innego.
Czy można klika słów odnośnie obsługi tego ustrojstwa? Co potrzebuję dodatkowo, żeby zaparzyć kawę - wystarczy hario server 750 ml? Jakoś mam wrażenie, że część naparu podczas zalewania trafi poza dzbanek  :D

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7081 dnia: 30 Kwiecień 2021, 10:45:57 »
Czy można klika słów odnośnie obsługi tego ustrojstwa? Co potrzebuję dodatkowo, żeby zaparzyć kawę - wystarczy hario server 750 ml? Jakoś mam wrażenie, że część naparu podczas zalewania trafi poza dzbanek 
Ja mam zwykły serwer - i spokojnie daje radę


https://hurtownia.sabipol.pl/dzbanki-cale-szklo-bez-filtra/3249-simax-dzbanek-jana-06-l-8593419327032.html
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2021, 10:48:50 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7082 dnia: 30 Kwiecień 2021, 10:56:23 »
To tak niebezpiecznie tylko wygląda, ale woda trzyma się kupy. Można używać nawet z bardzo wąskimi termosami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7083 dnia: 30 Kwiecień 2021, 17:33:41 »
Dzięki za zakupy @Anzelm -- dołożyłem Ci trochę jaśniejszej kawki ;).

Sam muszę się wspomnieć @Antonio bo inaczej do niniejszego wątku nie trafię. W kategorii "promocje" jest teraz moja próba jaśniejszego palenia. Jeśli ktoś szuka niedrogiej kawy do przelewek, to się polecam: Drip it!.

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7084 dnia: 01 Maj 2021, 07:20:09 »
@Antonio Będzie jak znalazł do zasypania "drutów". Bardzo dziękuję!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7085 dnia: 04 Maj 2021, 16:25:26 »
Daj znać jak sobie poradziłeś :). To pierwszy kontakt z przelewkami?

Chciałem parę zdań o paru moich rzeczach napisać. Ze wspomnianego wyżej zestawu codziennie robię espresso cupping :). Londrina jest przykładem tego, co dzieje się od niedawna w Brazylii. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawe i smakowite. Gdy się jeszcze kilku takich kaw spróbuje, można sobie wyrobić zdanie o tym, co tam wyprawiają z naszą kawką różne przyjazne mikroby. Granadilla natomiast jest dla mnie jak zagadka i frapująca niewiadoma. Niby jest to Kolumbia z obróbki mokrej, ale co tam naprawdę mogło się dziać podczas obróbki? Wrażenia *smakowe* są dość intensywne i jakoś boję się o nich pisać ;). Ciekawe co na ten temat napiszecie.

W mojej kategorii wyjątkowo pojawiła się kawa do przelewek. Zadziała też jako espresso. Jest to niezbyt jasno, ale nawet nie średnio palona Kolumbia ze stacji Granja la Esperanza i bardzo jasno palona Kenia Nyakabugi. Zapach w torebce jest mega. W filiżance jest trochę burzy :). Warto spróbować, bo i cena jest fajna :).

Oprócz nowych paleń Chocolate Wave, Cancion, Ariadny, Mefisto pojawiła się kolejna partia Espresso #3. Tym razem trzy składniki: proste, przyjemne, raczej słodkie.

Offline Jacek72 Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Bezzera MAGICA S MN PID
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7086 dnia: 04 Maj 2021, 18:03:53 »
Cześć Antonio,
Piję sobie Ariadnę i nie mogę z nią trafić w ustawienia (może jakieś podpowiedzi?).
Piłem E#1 i dla mnie za kwaśna, Mefisto głęboka jak dark hell :ogien: mam jeszcze E#3 która czeka.
Proponuję swój jackblend1 do wypróbowania Mefisto + E#1 w proporcji 50/50 dobrze zmieszane niewstrząśniete, zatem mamy;
Brasil/Brasil Minas/Honduras/Ethiopia + robusta Guatemala i to do mnie trafia! nawet w wersji americano :pycha:
pozdrowienia


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7087 dnia: 04 Maj 2021, 19:28:37 »
Jakie tam sprzęty grają główne role?

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7088 dnia: 04 Maj 2021, 21:11:17 »
Daj znać jak sobie poradziłeś :). To pierwszy kontakt z przelewkami?
Leję regularnie w porcelanowy V60 01. Druty dotarły, ale dopiero jutro stanę w szranki :) Z wyglądu wydaje mi się, że maksymalnie wejdą filterki V02? Z V03 chyba się nie uda?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7089 dnia: 04 Maj 2021, 21:37:40 »
Spoko, nawet Chemex można tu ulokować.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7090 dnia: 05 Maj 2021, 09:27:32 »
Proponuję swój jackblend1 do wypróbowania Mefisto + E#1 w proporcji 50/50 dobrze zmieszane niewstrząśniete, zatem mamy;

To wyszła z tego właśnie Ariadna (20%R). Niezbadane są wyroki mieszania różnych ziaren. Najciekawsze jest to, że profile palenia A i M są w zasadzie identyczne. Różnice są naprawdę znikome. Składniki podobne, więc i efekty powinny być podobne.

Offline kuk3ns

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7091 dnia: 05 Maj 2021, 09:32:41 »
Oprócz nowych paleń Chocolate Wave, Cancion, Ariadny, Mefisto pojawiła się kolejna partia Espresso #3. Tym razem trzy składniki: proste, przyjemne, raczej słodkie.
Ostatnio sprawdzałem Ariadnę i podeszła w domu, i łatwo było z przemiałem trafić, teraz sobie zażyczyli domownicy czegoś innego, słodkiego więc zamówiłem Chocolate Wave i Espresso#3 na sprawdzenie :D

Offline tecnoselfrx Mężczyzna

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Magica s pid , bz10 , v60 , mara, oscar
  • Młynek: Quamar m80e, f4 nano v2 ver 2022, jx pro , comandante , sette 270 , c2 , q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7092 dnia: 06 Maj 2021, 22:50:51 »
Dziś na dźwigience wycisnąłem "londrinę" .
Jak dla mnie mega połączenie mlecznej czekolady i przyjemnego soczystego owocowego posmaku .
Zdecydowanie trafiła w moje gusta .  kawka
W wolnej chwili muszę spróbować drugą z pary.


Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7093 dnia: 07 Maj 2021, 07:42:57 »
Londrina jest naprawdę super, bardzo mi ta kawa podeszła  :pycha:

Wczoraj kurier przytargał paczuszkę, a w niej między innymi coś pod filtr, Etiopia Burtukaana Hambela Wamena #1 Natural. Ależ to pachnie, owoców wszelakich i nut kwiatowych napchali w te ziarenka naprawdę w opór  :pycha:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #7094 dnia: 07 Maj 2021, 09:54:53 »
Ta Etiopia jest doskonała, ale warto też sięgnąć po Buku, Bishan Fugu (notabene to w zakupie było najdroższe ziarno) i dwa mikroloty od Mohameda Ali (człowiek zawsze się czegoś uczy: myślałem, że Etiopia jest chrześcijańska na amen ;)).

Londrina to taki samograj. Jakkolwiek nie wyjdzie, będzie smaczna. Ale Granadilla z Kolumbii to dla mnie wyzwanie. Wciąż mam jakieś wątpliwości. Popijam teraz fajne espresso z ostatniego palenia tejże kawy. Wydaje się całkiem słodkie, przyjemne, ale znacznie tu więcej wrażeń podobnych do smaku np. grapefruita albo limonki. Kolumbia została znacznie mocniej wypalona niż Brazylia, a mimo to wciąż dominuje jej mocny charakter, chyba nie do złamania ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi