Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516425 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Październik 2013, 07:03:13 »
Mam, mam! Ale opiszę dopiero jak nacieszę podniebienie tymi cudeńkami :taktak:

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Październik 2013, 14:15:42 »
Polacy już tak mają, że wolą to co zagramaniczne. Przecież nawet jabłka z Francji czy z Chin są lepsze niż nasze Polskie ;) . Cóż tam, że jesteśmy tzw. jabłkowym krajem.

Co do kawy to co to znaczy "mytej robusty" ??

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Październik 2013, 15:36:36 »
Na świecie uprawia się robustę i w różny sposób przygotowuje do dalszej obróbki. Często zebrane owoce zrzuca się na patio czyli ordynarne klepisko, nie siląc się ja jakąś selekcję, czyli usunięcie zepsutych i niedojrzałych owoców. Co jakiś czas trzeba to odwrócić na drugą stronę, by owoce równomiernie wysychały. W trakcie suszenia może dojść do fermentu i zepsucia. Na tym polega metoda naturalna i jej problemy. Zupełnie inaczej wygląda proces mokrej obróbki, z której wychodzą tzw. myte ziarna. Z zebranych owoców w strumieniach wody, w specjalnych maszynach usuwa się miąższ, a ziarna umieszcza w kadziach fermentacyjnych. Dzięki wodzie usuwa się wszystko, co wypływa na powierzchnię i co de facto jest zepsute, a dzięki fermentacji bakteryjnej kawa zyskuje sporo pozytywnych aromatów i kwaskowatości... Myte robusty są po prostu bezpieczne i znacznie lepsze niż naturalne i nieselekcjonowane...

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Październik 2013, 16:20:04 »
Co też nie oznacza, że te kawy z oznaczeniem "Natural" są wszystkie gorsze! Ostatnio bardzo preferuję właśnie kawy z tej obróbki, mają dla mnie dużo ciekawszy, bogatszy smak. Ale oczywiście mowię tu o kawach dobrych gatunkowo, ze sprawdzonych palarni.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Październik 2013, 17:14:40 »
Gorsze te naturale nie muszą być, ale na pewno trudniejsze, gdy gra idzie o jakość. Dlatego na ogół brazylijskie naturale są przeciętne i zyskują sobie co najwyżej określenie "Santos". Ale w Brazylii są gigantyczne plantacje, zbiory maszynowe, ogromna produkcja. Co innego np. w Etiopii, gdzie wszystko wykonuje się ręcznie: zbiory, selekcja, obróbka. Takie ziarna mogą być znacznie bardziej wartościowe i cenne, ale też specyficzne, nie dla każdego...

Te dwie naturalne arabiki, jakie wam posłałem, czyli Kostaryka Licho i Etiopia Kochere paliła Ela. Teraz mają parę dni i wciąż żyją i się zmieniają. Co to z nich będzie? ;). Ciekaw jestem waszych refleksji... Nam dziś Kostaryka pachniała rumem, brandy, koniakiem :). A Etiopia ma tę zaletę, że jakkolwiek wypalona/zaparzona ma coś uwodzicielskiego, ewidentnie jagodami pachnącego. Ale niektórym kojarzy się niezbyt miło z jakimiś cielesnymi aspektami żywota. Nie wiem już czy to można traktować jako test na stopień otwartości umysłu, na nowe doświadczenia? Jeśli komuś taka Etiopia nie smakuje, jeśli coś negatywnego w niej czuje, to musi być z nim coś nie tak... ;)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Październik 2013, 21:57:28 »
Poprzednia Etiopia Kochere była prze-wyborna! Te jagody... Jagodzianka dokładnie... Mmmm...

Ta wypalona przez Elę nie została jeszcze napoczęta w kawiarni, czeka.

Natomiast Kostarykę dziś przetestowaliśmy w dripie. Mocno się pieniła, smakowo otwarła się dość późno jak dla mnie, ale jutro bardziej ją przetestuję w domowych warunkach, na niższej temperaturze i zobaczymy co z tego wyjdzie. No i obstawiam, że za kilka dni wzbogaci się smakowo znacznie :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Październik 2013, 22:56:53 »
A jak ta Etiopia w porównaniu z tą samą z innej palarni (jeśli dobrze kojarzę, to Ty miałeś obie?)?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Październik 2013, 10:54:40 »
Tę Etiopię widziałem jeszcze w Double Shotach. Piękne w takich kawach jest to, że już zielone, surowe ziarno pachnie słodkimi owocami.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Październik 2013, 11:43:44 »
Dwa ostatnie dni cieszyłem się Etiopią Yircheffe Kochere. Jak na razie jagód zbyt wiele nie znalazłem natomiast drobniejsze mielenie (temp. 83*) przyniosło wiśnię kandyzowaną a grubsze (przy tej samej temp) nie jagody a raczej jeżyny :) W weekend popróbuję z innymi temperaturami i może z ekspresem.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Październik 2013, 18:00:35 »
A ta radość, to w jakiej metodzie powstała?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Październik 2013, 18:34:37 »
Drip

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Październik 2013, 19:02:03 »
Znaczy się, dripy posmakowały ;).

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Październik 2013, 19:03:08 »
O tak :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Październik 2013, 20:06:29 »
Chemex widnieje na horyzoncie, a phin i syfon pokryje kurz ;).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Październik 2013, 10:47:13 »
Nieśmiało wam powiem tak: byliśmy ostatnio w Italii. Tylko trochę w Italii, a więcej na targach HOST. Na targach można było spotkać kwiat włoskiego przemysłu kawowego: palarnie kawy, producentów sprzętu. W Italii można było spotkać jak zwykle sympatycznych i kulturalnych ludzi, można było najeść się dobrych i smacznych rzeczy.

Dość szybko okazało się jednak, że jakkolwiek Italię kochamy, w kwestii kawy coraz mniej mamy z Italią wspólnego. Koniec i kropka. Zastanawiam się jak zmienić nasze logo i brand, by mniej było z kawową Italią związane. Czy macie jakieś pomysły?

Przy okazji: spotkaliśmy na targach wielu znanych ludzi, m.in. Jamesa Hoffmana. Po ciekawej rozmowie Ela została obdarowana 1kg Sweet Shop Espresso z autografem. W związku z tym, za darmo oddam paczkę 350g sprowadzoną przez Poe, może na jakiś wspólny cel. Czy macie jakieś propozycje?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi