Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 448011 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 397
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1486 dnia: 17 Czerwiec 2021, 22:09:10 »
Hehe - to ja tę kawę mam. Nie zauważyłem słowa bold na puszce, a samo znaczenie tego słowa nie skojarzyło mi się z odważnym, śmiałym - czyli mocnym paleniem.
Rzeczywiście, jak pisze Antonio, niezbyt dobra ta kawa... ::)
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1487 dnia: 17 Czerwiec 2021, 22:47:34 »
niezbyt dobra ta kawa...
Wg mnie jak Illy, to tylko classico.
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1488 dnia: 18 Czerwiec 2021, 11:35:42 »
Piłem espresso z Illy Etiopia monoarabica i było dobre. Dla mnie lepsze niż z niektórych ciemno-palących polskich palarni. Jednak w tej cenie można spokojnie kupić znacznie lepsze, średnio palone ziarna z lokalnych palarni.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1490 dnia: 25 Czerwiec 2021, 21:50:01 »
Bawi mnie prezencja tego człowieka, niczym z polskiego serialu tv z lat 80, ale gada całkiem do rzeczy.
Polecam w ustawieniach zmienić prędkość odtwarzania na 2x
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2021, 21:58:00 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1491 dnia: 27 Czerwiec 2021, 10:26:11 »
Skoro poruszyliśmy tu temat Italii i espresso z Illy. Proszę, takie polskie doświadczenie, w ładnym mieście:



Jest to po prostu przykre. Ekspres dobry, kawa dobra a w filiżance d* blada. Czegoś tak okropnego nie dostaniemy w całej Italii.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1492 dnia: 27 Czerwiec 2021, 11:57:12 »
Dobrze, że krówkę dali :)

Można sobie ponarzekać na kawę we Włoszech, ale uśredniając dają tam jednak najlepsze espresso.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1493 dnia: 27 Czerwiec 2021, 17:42:51 »
Proszę, takie polskie doświadczenie, w ładnym mieście:
Moje było jeszcze ładniejsze :). Hotel czterogwiazdkowy, po obiedzie poszedłem na espresso, bo widziałem w kawiarnii niezły sprzęt: młynek Casadio i ekspres, nie pamiętam firmy, ale w necie znalazłem: 60 000zł., więc, zawsze się pytam, jakie ziarna mają w hopperze. Baristka na to, że nie wie, ale się zapyta. Po chwili przyszła i oznajmiła MK-caffe. Taka sama, jaką serwowali darmową i rozcieńczoną na obiedzie. Nie chciało mi się szukać kawiarnii na mieście, małe miasteczko, nie wiadomo, czy bym znalazł, więc przez 24 godziny nie piłem kawy, ale jak wróciłem do domy, to moje espresso niesamowicie mi smakowało.

Wiem, że hotele podpisują umowę na wyłączne zakupy określonej kawy, bo dostają od tej firmy jakiś gratisy znacznej wartości, ale chociaż w kawiarnii mogliby operować na lepszym ziarnie.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2021, 17:45:07 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1494 dnia: 27 Czerwiec 2021, 21:25:25 »
Jest to po prostu przykre. Ekspres dobry, kawa dobra a w filiżance d* blada. Czegoś tak okropnego nie dostaniemy w całej Italii.
Ja do momentu jak fanatycznie wszedłem w świat kawy zawsze miałem zwyczaj będąc w kawiarni czy restauracji zamawiać espresso. Od dwóch lat  jak mam sprzęt w domu i dobrą kawę sporadycznie zamawiam gdzieś indziej espresso i to tylko jak znam i już sprawdziłem lokal. Chociaż taki szok smakowy spalonych opon też dużo daje bo doznajemy  resetu i na nowo cieszymy się naszym domowym espresso 😉

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1495 dnia: 01 Lipiec 2021, 20:18:53 »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1496 dnia: 03 Lipiec 2021, 08:44:02 »
Podoba mi się całkowite zagospodarowanie przestrzeni, wokół i nad budynkiem kawiarnii:
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2021, 09:32:26 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1497 dnia: 09 Lipiec 2021, 20:16:29 »
Może być:

》tertium non datur《

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1026
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1498 dnia: 10 Lipiec 2021, 08:30:54 »
Speedster akurat koszmarnie brzydki, ale ogólnie to bym się nie bronił żeby maszyna tej firmy stała u mnie na blacie ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5286
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1499 dnia: 10 Lipiec 2021, 12:00:39 »
koszmarnie brzydki
Nie przesadzaj, po prostu jest ekstrawagancki.
Chciałbym wiedzieć, jak działa ten nowy zawór spieniacza, bo mnie by się przydało coś podobnego przy gotowaniu mniejszej ilości mleka w Elektrze. Ten co jest, kulowy 1/2 ... chyba, mało precyzyjny.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi