Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 443242 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1470 dnia: 08 Czerwiec 2021, 20:54:00 »
Trombetta
Jakaś inna nazwa. Kiedyś na dawnym Statoilu było można za punkty sobie ją  wziąć.
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1471 dnia: 08 Czerwiec 2021, 20:58:50 »
No to Palombini.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1472 dnia: 08 Czerwiec 2021, 21:02:41 »
Palombini
Oooo! Ta! Roma, wtedy miała niebieskie opakowanie. Żona określała ją: delikatna a mocna. Pewnie to miała na myśli: łagodna w smaku i o intensywnym aromacie.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2021, 21:09:33 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1473 dnia: 09 Czerwiec 2021, 23:16:29 »
Palombini :). Ależ te włoskie "kawowe sprawy" wydają mi się teraz bardzo ale to bardzo odległe. Jak to możliwe, że to włoskie espresso tak bardzo kiedyś ujęło nas swoim charakterem? Jakieś sentymenty jeszcze mamy? Sam już nie wiem. Myślę, że kawa z włoskich palarni raczej jest OK i ma swój charakter ciemny ale "wyczyny" włoskich baristów często bywają "zepsute" (oczywiście w tym ogromie jest spora część, która nie psuje kawy). Wkrótce sprawdzę sobie jak wygląda kawa z włoskiej ulicy czyli z zupełnie przypadkowych, małych, prowincjonalnych palarni kawy. Nie jakieś znane na całym globie Kimbo ale np. taka palarnia L'Arciere.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1474 dnia: 09 Czerwiec 2021, 23:34:51 »
Ależ te włoskie "kawowe sprawy" wydają mi się teraz bardzo ale to bardzo odległe
Ogólne przekonanie i zamierzchłe czasy, jak z niemieckimi samochodami, a potem taki Andrzej czy Ela wypali duuużo lepsze ziarna niż znane brandy z Italii.

L'Arciere... nie miałem przyjemności, a nawet wujek Google ma problem z wyszukaniem?!

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187899-d1907865-Reviews-Ristorante_pizzeria_L_Arciere-Pisa_Province_of_Pisa_Tuscany.html
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2021, 23:38:10 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1475 dnia: 11 Czerwiec 2021, 10:19:54 »
Nie, nie, to nie ten region. Torrefazione Artigianale L'Arciere -- to google wyłowi.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1476 dnia: 11 Czerwiec 2021, 16:02:42 »
Ależ te włoskie "kawowe sprawy" wydają mi się teraz bardzo ale to bardzo odległe. Jak to możliwe, że to włoskie espresso tak bardzo kiedyś ujęło nas swoim charakterem?

Kiedyś nie ceniłem włoskich kaw, bo wiadomo że Włosi ani na kawie ani na jedzeniu się nie znają. Ale zastanawiam czy się w ogóle nie przerzucić na włoskie kawy. Zaczynają mnie ujmować swoim charakterem...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1477 dnia: 11 Czerwiec 2021, 16:16:50 »
Zaczynają mnie ujmować swoim charakterem...
Tyleże zawsze jest problem ze świeżością, jak masz na myśli wielkie brandy, a nie torrefazione artigianale.

@Antonio
Zajedź do nich, mnie bardzo ta smakowała:
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2021, 16:20:27 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1478 dnia: 11 Czerwiec 2021, 23:17:48 »
Mnie te czarne charaktery południowowłoskich palarni nie pociągają ale doceniam to, co robią. O tym napiszę później. Teraz chciałem tylko wspomnieć o jakości espresso. To nie jest wcale takie łatwe: znaleźć prawdziwego, fachowego baristę. Myślę, że najczęściej Włosi są mało świadomymi, aczkolwiek niekoniecznie beznadziejnymi baristami. Gdyby ich tak serio przeszkolić, nie marnowaliby pracy swoich kolegów.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2021, 23:26:40 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1479 dnia: 12 Czerwiec 2021, 19:19:20 »
 :wow2:
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1480 dnia: 13 Czerwiec 2021, 13:43:11 »
Co to było? Chyba zniknęło.

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1481 dnia: 13 Czerwiec 2021, 21:51:44 »
Odnośnie tego zdjęcia: no proszę - sprzęt całkiem godny, różnoraki i wszelaki, to i kawa zacna - Illy dumnie puszkę pręży!

A pół żartem, pół serio: może specjalista od uzależnień mógłby tu coś powiedzieć...

A całkiem serio: mnie to przypomina rupieciarnię - ani w tym estetyki, ani jakiegoś ładu, kierunku, stylu czy preferencji.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2021, 21:54:09 wysłana przez Miro Miro »
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1482 dnia: 16 Czerwiec 2021, 20:49:34 »
Taka sobie kawiarenka:
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1483 dnia: 17 Czerwiec 2021, 16:16:19 »
Wiele już razy próbowałem tego: Illy Bold. Tutaj espresso zaparzone za pomocą dźwigniowej maszyny. Niezbyt to dobre. W Italii bardzo trudno znaleźć bardzo dobre espresso. Pewnie średnio rzecz biorąc, kawa w Italii jest lepsza niż gdzie indziej, ale na jakieś pół setki kaw jakie próbowałem, tylko trzy-cztery były naprawdę dobrze zaparzone a tylko dwie filiżanki mnie pozytywnie zaskoczyły. Legendarne espresso w kawiarni-palarni San Eustachio w Rzymie i espresso z ziaren naprawdę "specialty", z Kolumbii, z obróbki anaerobowej, zaparzone w kawiarni Farro, też w Rzymie. To ostatnie espresso było wybitne.

Można się pogodzić ze specyfiką włoskiej kawy i czerpać prawdziwą przyjemność z typowej kawy w typowym barze. Tak też robiłem i ta zwykła kawa zwykle mi smakowała. Ohydna zawartość w filiżance zdarzyła się częściej niż te wybitne przykłady. Przyczynia się do tego: pełen dozownik, niechlujstwo obsługi, brak wyszkolenia, niedbałość o sprzęt. Same ziarna z wielu typowych włoskich palarni da zaakceptować -- szkoda, że je tak marnują.



Maskarada w Italii trwa na całego i jest totalna, często przykrą ma dla mnie wymowę. Psychologia włoskiego tłumu bardzo mnie teraz zafrapowała. Myślę, że gdzieś tam w głębi mamy nieco więcej poczucia prawdy i wiary w zdrowy rozsądek, a nawet więcej poczucia humoru.

« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2021, 16:25:16 wysłana przez Antonio »

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1484 dnia: 17 Czerwiec 2021, 20:24:21 »
Co to jest Illy Bold?

Czym się cechują ta maskarada i tłum we Włoszech?

Napisz, ciekawi mnie to.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi