Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 306035 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #930 dnia: 14 Grudzień 2020, 12:04:04 »
Akurat mam pod ręka czekolady z Beskidu, więc ponownie przetestowaliśmy te medalowe: Peru i Wenezuelę. Hmmm... Ta pierwsza za bardzo dla mnie cierpka, druga wyraźnie lepsza.

Z Polski chyba nic poza tym, ale ilość czekoladowych firm, marek i produktów przytłacza. Niesamowite to.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #931 dnia: 15 Grudzień 2020, 14:06:49 »
Zapomniałem o tym, że Manufaktura Czekolady ma teraz markę "Chocolate Story". Dwie ich tabliczki są określone jako "Commended" w kategorii "Dark B2B under 90%". Commended to poza podium ale warte grzechu ;). Z Czeskiej Republiki z nagrodzonymi produktami zauważyłem jeszcze znane nam Jordi's i coś nowego a swojsko brzmiącego: "Lidka". Myślę, że Beskid zrobił w ciągu roku wielki 7-milowy krok do przodu, inwestując w maszynerię, foremki, opakowania itp. Pora na inwestycję w ziarna :).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #932 dnia: 22 Grudzień 2020, 19:59:11 »
 :pycha:
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #933 dnia: 22 Grudzień 2020, 21:31:16 »
Mam awersję do takich połączeń i nie za bardzo rozumiem podejście: bo oprócz espresso, jest jeszcze parę innych kawowych tabliczek Beskid, np. Caffe Latte i Cappuccino. Gdy to zobaczyłem, to bardzo mnie to zafrapowało. Myślę, że żeby połączyć kawę z czekoladą, trzeba nie lada wyobraźni, by było to wyjątkowe. Może to jakieś kawowe eksperymenty i może w przyszłości coś dobrego z tego będzie. Na razie takie tam kawowe tabliczki... Peru SHB? Z naszego punktu widzenia jest to zwykła kawa. Może ziarno z Peru miało współgrać z kakao na zasadzie kraju pochodzenia? Wybór raczej nie był tu "sensoryczny" lecz ad hoc. Jest trochę wybitnych kawowych ziarenek, które odpowiednio połączone w tabliczce czekolady, naprawdę by zachwyciły...
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2020, 21:39:56 wysłana przez Antonio »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #934 dnia: 22 Grudzień 2020, 21:36:46 »
Ja pierwszy raz skusiłem się na zakup dobrej czekolady i powiem, że Tanzania 85% zrobiła na mnie mega wrażenie. Teraz to wiem, że sklepowa to nie czekolada ;)
@Antonio  czy masz zapasy czekolady sporo, po świętach jeszcze będzie? Kusi mnie Tanzania 100%

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #935 dnia: 22 Grudzień 2020, 21:49:06 »
W tej "setce" zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Nie ma cukru, więc czujemy po prostu kakao i tylko kakao z całą tego konsekwencją: bogactwem smaku, dużym body, naturalną słodyczą, aromatami owocowymi. Myślę, że nasze kawowe doświadczenia, sprawiają że czujemy w czekoladzie więcej niż inni ;).
Na kontakcie z czekoladą, z kakao, zyskujemy też jako testerzy, miłośnicy kawy. Aromaty kakao, czekolady w kawie? Czy na pewno? ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2020, 21:53:15 wysłana przez Antonio »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #936 dnia: 22 Grudzień 2020, 21:56:29 »
Tak fajnie opisujesz wrażenia, że grzech będzie jak nie zamówię. Tylko czy po świętach jeszcze będzie? :mhh:

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #937 dnia: 22 Grudzień 2020, 22:00:25 »
Kusi mnie Tanzania 100%

Do mnie dziś dotarła, już chyba drugi raz doklikałem ją do zamówienia.
BTW dzieki @Antonio za błyskawiczną wysyłkę...

Offline zycienakofeinie

  • Wiadomości: 1
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #938 dnia: 04 Styczeń 2021, 19:09:39 »
Dopiero początkuję w świecie czekolady, więc nie próbuję się mierzyć z czekoladami o zawartości kakao rzędu 90-100%, więc moje rekomendacje mogą być dla niektórych rozczarowujące. Niemniej jednak w święta eksperymentowałam trochę z czekoladami specialty i odkryłam 2 marki, które totalnie zwaliły mnie z nóg (choć oczywiście nie próbowałam wszystkich czekolad).  Pierwsza firma to Lyra od naszych sąsiadów ze Słowacji. Ja próbowałam Peru 70% i smak wymiata- powiedziałabym, że jest bardzo zrównoważony choć dużo się dzieje- jest intensywnie, trochę pikantnie, jakby nieco dymnie, ale tak jak dymne są wędzone śliwki, co ja akurat uwielbiam, na finiszu robi się nieco bardziej owocowo. Czuć jakość. Jestem ogólnie fanką kaw z Peru, więc musiałam spróbować i nie zawiodłam się.

Druga firma to portugalska Feitoria do Cacao. Ich prezentacja rozgrzała mi serce, ale to tak na marginesie. Próbowałam czekoladę 58% kakao z Kolumbii z mlekiem i
dodatkiem kawy (także z Kolumbii). Tekstura i konsystencja to bajka. Ta czekolada jest już trochę słodsza i bardziej kremowa, ale wciąż duża moc kakao. Niuans kawy świetnie współgra z kremowością czekolady, wzbogaca i tak bardzo już aromatyczną i złożoną w smaku czekoladę. Smakując jej miałam bardzo ciekawe wrażenia sensoryczne, bo czekolada jest raczej nienachalna, subtelna, niesamowicie przyjemna, ale jakby atakuje całą powierzchnię receptorów smaku i jeszcze trochę, przez co doświadczenie wydaje się być bardzo intensywne i wszechogarniające jeśli ma to jakiś sens.
Obie czekolady zamówiłam w internecie. 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #939 dnia: 04 Styczeń 2021, 21:30:40 »
Ma to jakiś sens ;). Dla mnie testowanie czekolady jest poważnym wyzwaniem. Najlepiej wyciągać wnioski z bezpośrednich porównań. Możemy mieć jakieś zdanie na temat danej czekolady w danym czasie i miejscu. Inna czekolada w innym czasie i miejscu może wydawać się równie fajna. Gdy jednak postawimy obie tabliczki obok siebie, wnioski z porównania bywają zupełnie inne.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #940 dnia: 17 Styczeń 2021, 01:54:53 »
Małe podsumowanie kto dzisiaj w Polsce robi w małej skali czekolady od ziarna kakao do tabliczki:

- Beskid Chocolate (Węgierska Górka w Beskidzie Żywieckim) - polecam głównie te tabliczki które za moją rekomendacją Beskid wysłał z sukcesem do Londynu: mleczna Wenezuela 50, Peru Satipo 100, Wenezuela Chuao 90
- marki Manufaktura Czekolady / Chocolate Story / Manu / Las Vegan's (Łomianki)
- marka Cocoa i Octo Chocolate (Surovital, Warszawa) - czekolady z nieprażonych ziaren kakao, lekko skrzywione w stronę kwasu octowego ;-) bardzo smaczne kremy czekoladowe
- 100% Czekolady (Gdańsk)

Pojawili się też kolejni śmiałkowie:

- Manufaktura u Dziwisza (Kazimierz Dolny)
- DESEO Bean-to-bar - bardzo ciekawy projekt znanej cukierni butikowej Deseo z Warszawy, ruszył w grudniu 2020. Jak na tę chwilę - jestem pod ogromnym wrażeniem, zapowiadają się kolejne tabliczki warte najważniejszych branżowych nagród. Pięknie opakowane, wylane do pięknych form bardzo smaczne czekolady. Kompletem do tabliczki filmik:


Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #941 dnia: 17 Styczeń 2021, 13:25:24 »
Z ciekawości, jak oceniasz czekolady Orignal Beans. Nie widzę na ich tabliczkach medali, nagród, ale mi wyjątkowo smakują.
Jaki to poziom w oczach znawcy?
Próbowałem tabliczek: Zoque 88% Mexico, Piura Porcelana 75%, Arhuaco Businchari 82%. Każda dla mnie świetna.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #942 dnia: 19 Styczeń 2021, 12:14:43 »
To jest bardzo wysoka półka, tak jak Idilio Origins (świetne czekolady z ziaren kakao z Wenezueli), tak i Original Beans robione jest w szwajcarskich zakładach Felchlina, genialnego producenta szwajcarskiej czekolady i kuwertur dla cukierników.  Lubię też ich nibsy (kawałki prażonych ziaren kakao) z Tanzanii, fajnie też wspierać markę która za każdą sprzedaną tabliczkę sadzi jedno drzewo. Wbrew pozorom, zdobyli niejedną nagrodę Akademii Czekolady :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #943 dnia: 19 Styczeń 2021, 12:20:21 »
100% Czekolady (Gdańsk)
Nawet nie wiedziałem, że tak blisko mam kogoś kto produkuje dobre czekolady. Czy do Beskidu mają daleko czy to raczej porównywalny poziom.
I drugie pytanie - jak nasze polskie czekolady Twoim zdaniem odnoszą się do czekolad Michaeli?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #944 dnia: 19 Styczeń 2021, 12:50:59 »
Z tego filmu wynika, że Deseo to bardzo profesjonalna firma: sprzęty do obróbki kakao i czekolady: piec, temperówki, młyn -- pierwsza klasa. Bardzo ładne opakowania.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi