Autor Wątek: Kawa zmielona do dripa - pył  (Przeczytany 17861 razy)

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Kawa zmielona do dripa - pył
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Grudzień 2015, 23:41:01 »
Jakbym szukał sitka, to bym nie pomyślał o zajściu do komputerowego.  [emoji38]
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kawa zmielona do dripa - pył
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Grudzień 2015, 23:58:11 »
ja też nie, ale proline od kilku lat handluje też agd :) aukcję znalazłem przypadkiem na allegro, a że we wrocławiu jest oddział to sobie zamówiłem i odbiorę pewnie w poniedziałek. miejsce bardzo dziwne, no ale cóż :D poczekam, bo mam dziwne wrażenie, że mój młynek generuje cholernie dużo pyłu...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Kawa zmielona do dripa - pył
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Grudzień 2015, 09:25:28 »
Czy już spróbowałeś tej metody?
Zdarzyło mi się dripować przy takich parametrach. Trudno było nie spróbować, kiedy Matt Perger, bazując na drobnym przemiale zdobył mistrzostwo świata w konkurencji Brewers. Wnioski mam takie, że dużo zależy od wsadu, czyli kawy. Krótkie parzenie wzmaga cierpkość naparu i obniża goryczkę, a miałki przemiał i zalecana przez Ciebie dosyć wysoka temperatura, tę goryczkę podbija. Dlatego końcowy efekt w filiżance jest trudny do przewidzenia. Może być lepiej, może być też gorzej niż przy bardziej klasycznych parametrach. A przy nadmiernie długiej ekstrakcji, najpewniejsze jest zwiększenie grubości przemiału.



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi