Autor Wątek: Odwrócona osmoza - filtry do wody  (Przeczytany 117417 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odwrócona osmoza - filtry do wody
« dnia: 23 Styczeń 2015, 23:50:22 »
Rozpoczynam nowy temat tylko o filtrach odwróconej osmozy bo są coraz popularniejsze, sam używam w kuchni takiego filtra od kilku lat nie tylko do kawy ale do przygotowania potraw i bezpośredniego picia. Zaczynam od najważniejszego moim zdaniem elementu filtra RO – mineralizatora. Tytułem „zagajenia” wspomnę, że woda na wyjściu z filtra RO jest w ponad 99% pozbawiona wszystkich domieszek. Jednym słowem czysta H2O. Taka woda jest wręcz zabójcza dla gospodarki elektrolitowej (i nie tylko) naszego organizmu i co najgorsze źle wpływa na smak kawy zaparzonej przy jej użyciu. Mineralizator jest właśnie tym elementem w instalacji RO który ma wzbogacić wodę w pożądaną ilość minerałów.

Na przestrzeni kilku lat miałem mineralizatory różnych producentów, krajowych, Niemieckich i USA. Wszystkie miały tę samą wadę: Twardość całkowita, którą zmierzyłem zawsze była kilkukrotnie niższa od deklarowanej przez producenta.

Dziś zajmę się mineralizatorem największego na świecie producenta membran RO i filtrów „Aquafilter USA” http://www.woda.com.pl/p22,aimro-oryginalny-mineralizator-aquafilter-do-osmozy.html jednocześnie to jeden z lepszych mineralizatorów jakie miałem.

Deklarowany stopień mineralizacji wody to około 80mg/L przy przepływie na poziomie 2,9L/min. Do pomiarów użyłem miernika TDS który mierzy całkowitą ilość substancji rozpuszczonych w wodzie. Nie jest to do końca twardość całkowita ale odczyt tego miernika można przyjąć jako twardość całkowitą z satysfakcjonującą mnie dokładnością.
W Zakładzie Uzdatniania Wody w moim mieście uzyskałem informację, że twardość całkowita wody wynosi 180mg/L. Mój miernik pokazał 165ppm – przyjmuję więc, że 1ppm to 1mg/L







Takie wyniki pomiarów twardości uzyskałem:
-  za filtrem RO – 2mg/L
-  po jednym mineralizatorze – 16mg/L
-  po dwóch mineralizatorach połączonych szeregowo – 24mg/L
-  po trzech mineralizatorach połączonych szeregowo – 32mg/L

Jak widać stopień mineralizacji wody zwiększa się wraz z ilością przyłączanych kolejno mineralizatorów ale nie zwiększa się proporcjonalnie do liczby mineralizatorów, każdy kolejny jest mniej skuteczny od poprzedniego.
Przepływ przy trzech mineralizatorach wyniósł około 1,5L/min czyli typowy czajnik bezprzewodowy napełnia się przez około minutę.
Przy równoległym połączeniu filtrów efekty mineralizacji były wbrew pozorom nieznacznie gorsze ale przepływ większy – czyli ten sam czajnik napełniał się o około połowę szybciej.

Wniosek:

Mineralizator zamiast dostarczać do każdego litra wody deklarowaną ilość 80mg minerałów dodaje tylko 14mg. natomiast zestaw trzech połączonych szeregowo mineralizatorów dostarczy każdemu litrowi wody 32mg minerałów. A to i tak jeden z najlepszych mineralizatorów jaki miałem.
Zastanawiając się nad przyczyną tak marnych efektów działania mineralizatorów postanowiłem zaglądnąć do środka i sprawdzić czy aby na pewno nie popełniam jakiegoś błędu w pomiarach.
Aby potwierdzić wyniki pomiarów muszę sprawdzić czy masa wsadu mineralizującego zmniejszyła się o taką samą wielkość o jaką została wzbogacona woda która przepłynęła przez mineralizator.

Mineralizator po odcięciu końców i wysypaniu wsadu wygląda tak:







Wsad jest mokry więc musiałem go profesjonalnie wysuszyć ;-) i zważyć. Obudowę też zważyłem:







Mineralizator który „pokroiłem” pracował w połączeniu szeregowym z dwoma pozostałymi (jako środkowy) przez ostatnie 255 dni ze średnią wydajnością około 10L dziennie więc przepłynęło przez niego około 2550L wody. By potwierdzić efekt mineralizacji wynikający z pomiarów ubytek masy wsadu powinien wynieść około 20g. gdyż do każdego z 2550 litrów wody ten mineralizator wniósł 8mg z masy zawartego w nim wsadu  (2550L x 0.008g/L = 20,4g)

Masa nowego mineralizatora to 525g.
Masa wsadu z mojego zużytego mineralizatora to 330g
Masa obudowy mineralizatora to 167g (+3g. straty na opiłki=170g)
Masa wsadu wniesionego do wody 25g.

Gdyby stopień mineralizacji odpowiadał deklarowanym 80mg/L wtedy ilość wsadu po przefiltrowaniu 2550L wody była by mniejsza nie o 25g a o 204g. (2550L x 0.08g/L= 204g)

Wniosek końcowy jest taki: Nie wierzcie w to co piszą producenci mineralizatorów na temat ich skuteczności. Najlepiej zaufać wynikom własnych pomiarów.

Na koniec wielka UWAGA dotycząca tanich i kiepsko wykonanych mineralizatorów: Sposób montażu takiegomineralizatora ma kluczowy wpływ na stopień mineralizacji. Niestety kiepskie mineralizatory w ułożeniu poziomym prawie w ogóle nie działają a tak właśnie są montowane do zestawów RO przez producentów. Zamontowany w ułożeniu pionowym mineralizator działa znacznie lepiej a ściślej mówiąc w ogóle działa. Dla czego tak się dzieje dowiadujemy się po rozcięciu filtra. Poziome usytuowanie filtra sprawia, że pomiędzy obudową w górnej części a powierzchnią granulowanego złoża mineralizującego powstaje minimalna przestrzeń, którą to woda pokonuje szybko i bez oporów omijając złoże górą więc kontakt wody ze złożem jest znikomy w związku z czym nie dochodzi do nasycenia wody minerałami.
Przy pionowym usytuowaniu filtra i przepływie wody z dołu do góry (odwrotnie opór złoża powoduje większy spadek ciśnienia) woda przepływa przez całą objętość złoża co skutkuje większą mineralizacją. Marnej jakości mineralizator łatwo rozpoznać. Gdy się go potrząśnie słychać jak wsad (granulat) się w środku przemieszcza.

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2015, 00:05:40 »
Ciekawy post ! - dzięki Maro.  ;)
Ostatnio bardzo interesuje mnie temat wody więc każdy kolejny z mojej strony byłby mile widziany !  :D
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2015, 07:30:49 »
świetny post o wodzie - sam mam w domu odwróconą osmozę i nigdy nie brałem teo pod tym kątem .. dzięki ! Masz lepszą alternatywę dla odwróconej osmozy ?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2015, 10:40:31 »
Na okoliczność rozmowy w innym wątku wyciągnąłem książkę z czasów studiów a że zbiegło się to z wymianą wkładów w mojej kuchni... Dalszy ciąg będzie bo nie tylko te wkłady wymieniałem  ;) Niestety prawda na temat stopnia mineralizacji wody jest smutna dla espressomaniaków - im więcej Ca i Mg (wapnia i magnezu) i jeszcze kilku innych minerałów tym lepiej dla zdrowia ale gorzej dla espressomaszyny i smaku kawy. Jeśli minerałów jest zbyt dużo to ludzie ze skłonnościami do kamicy nerkowej powinni pamiętać o okresowym płukaniu  ;) nerek specjalnym płynem  :piwko:  :) Sam stosuję ten zabieg regularnie ;)

Alternatywy dla osmozy nie ma - ewentualnie destylarka  ;) Jest pytanie czy osmoaza Ci jest potrzebna. Żeby na to pytanie odpowiedzieć musisz poznać parametry wody którą masz w "kranie" i musisz określić jakich parametrów oczekujesz. Następnie dobierasz "technologię" uzdatniania.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2015, 12:38:52 »
twardosc wody to nie ilosc ppm tylko wzor na magnez i wapn.

Np. we wroclawiu jak wode przefiltrujesz filtrem weglowym (pozbyc sie chloru i ozonu), to otrzymujesz
wode zrodlana, dobra dla ciebie ale dla ekspresu za duzo
http://www.mpwik.wroc.pl/woda/parametry-wody/
Co ciekawe z tabelki wynika ze twardosc 60 to miniumum normy, a szkoda bo twardosc wody 60-90
to bylo ideum do picia herbaty, kawy i ciebie.

Tu podajac wartosc z mineralizatora 180, to twardosc wciaz za duza dla ekspresu (max ok 90)

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2015, 13:13:46 »
Jesli nie jestes ograniczony miejscem to przed szeregowa galezia z mineralizatorami zamontuj zawor zwrotny, za nia drugi zbiornik przeponowy, z trojnikiem do wylewki.  Podobna konstrukcja podwaja nawet  mierzone miernikiem TDS wartosci.

Generalnie na potrzeby ekspresu warto miec wylewke dwuobwodowa. Inna woda do picia inna do maszyny.

Alternatywa dla osmosy jest filtracja kapilarna, obecna na rynku juz od kilku lat.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2015, 13:54:38 »
twardosc wody to nie ilosc ppm tylko wzor na magnez i wapn.

Do pomiarów użyłem miernika TDS który mierzy całkowitą ilość substancji rozpuszczonych w wodzie. Nie jest to do końca twardość całkowita ale odczyt tego miernika można przyjąć jako twardość całkowitą z satysfakcjonującą mnie dokładnością.

Twarość to nie żaden "wzór" a ppm to jednostka - już o tym pisałem w innym wątku  ;)

KiT - W każdym zestawie do RO jest (bo musi) zawór zwrotny na wyjściu i zbiornik. Mam dwie wylewki z jednej jest woda po RO a z drugiej po mineralizacji, ekspresu już nie mam. Napisz to proszę klarowniej bo nie rozumiem czemu woda miała by być w większym stopniu mineralizowana za sprawą zbiornika lub dodatkowego zaworu retrakcyjnego ?

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2015, 14:40:15 »
Bo masz wolniejszy przeplyw. Mineralizator jest przed zbiornikiem. W normalnej konfiguracji mineralizator jest pomiedzy zbiornikiem a  wylewka.  Przy dwoch zbiornikach mozesz to zmienic.  Drugi zawor zwrotny zapobiega cofaniu sie wody ze zbiornika ze zmineralizowana woda do zbiornika z przefiltrowana woda, w przypadku poboru wody z tego drugiego.

Wyjscie z osmozy (czwornika nie uwzgledniam) moze tu tez byc poczatkowy niskosodowy mineralizator wstepny

|
|
= zbiornik wody filtrowanej
=  Wylewka1
= podlaczenie ekspresu
|
¥ (zawor zwrotny)
|
Mineralizator1
.
.
Mineralizator(n)
|
= zbiornik wody mineralizowanej
|
Wylewka2


Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2015, 19:07:42 »
Bo masz wolniejszy przeplyw
Tak oczywiście teoretycznie efekt będzie lepszy. Zawsze pierwsze około 200ml czyli ta woda, która zeszła z mineralizatora jest lepiej zmineralizowana ale różnica jest niewielka. Po godzinie woda zlana z mineralizatorów zamiast 37 ma 42mg/L. Więc czy powolny przepływ jakoś istotnie polepszy mineralizację ?

Ale Twój patent z dwoma zbiornikami podsunął mi inny pomysł. Kiedyś gdy jeszcze miałem ekspres kombinowałem taki mieszacz oparty na zaworze 3-drożnym. Jedno wejście zaworu podłączyłem do zbiornika wody po RO a drugi do wyjścia filtrów wstępnych (przed RO) z tym, że problem był z różnicą ciśnień bo na wyjściu filtrów wstępnych jest ciśnienie sieci wodociągowej a na zbiorniku wody po RO jest mniejsze ciśnienie. Kombinowałem z reduktorami, restryktorem odpływu z RO ale niczego nie wymyśliłem i zarzuciłem ten temat. Gdyby drugiego zbiornika użyć do kompencacji ciśnienia to wtedy na obydwóch wejściach mieszacza miałbym równe ciśnienie i mieszacz by działał zgodnie z założeniami. Tylko z jednym zastrzeżeniem, obydwa zbiorniki muszą być jednakowo wypełnione bo jeśli nie to znowu będzie problem z różnicą ciśnień.


Od tygodnia nie używam już mineralizatorów, na jednej wylewce mam wodę po RO - bezpośrednio ze zbiornika a na drugiej jest woda po filtrach wstępnych i dodatkowym filtrem z węglem granulowanym.

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2015, 20:14:29 »
Dziala i to bardzo. I jeszcze jeden wazny parametr ktory sie czesto pomija. W domu mam nasycenie mineralizacji, czyli wiecej woda nie chce przyjac przy wskazaniu 270uS, temperatura wody to okolice 19C,

Natomiast w domku letniskowym, gdzie woda jest pobierana z wlasnego ujecia i jej temperatora wynosi 9C, ten sam (dokladnie ten sam) blok mineralizatorow daje rezultat wartosc nasycenia 380uS.

Woda z sieci wodociagowej czesto ma nizsza temperature, nawet po filtrze osmozy, natomiast ta w zbiorniku, juz temperature otoczenia, a nizsza temperatura to wieksza zdolnosc absorbcji mineralow.

Uzywasz na wejsciu bioceramiki, lub filtrow krzemionkowych? Szlifujesz jakas zywica po weglu?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Styczeń 2015, 10:41:23 »
Nie używam filtrów krzemionkowych ani bioceramicznych. W ramach wstępnego oczyszczania mam filtr włókninowy 20um, węgiel granulowany i jeszcze raz włóknina 5um nasępnie membrana RO i zbiornik a za nim filtr węglowy - liniowy. Tak jak już pisałem mineralizuję "ręcznie" bo na drugiej wylewce jest woda po filtracji wstępnej z dodatkowym filtrem węglowym. Do spożycia idzie taka właśnie woda a na kawę leje pól czajnika wody po RO i pół po filtrach wstępnych. Taką "technikę" stosuję od kilkunastu dni i STANOWCZO stwierdzam, że stopień mineralizacji wody w tych granicach jakimi ja dysponuję (5-180mg/L) zdecydowanie wpływa na smak i szybkość uzyskiwania naparu w alternatywach.

Na razie zrezygnowałem z mineralizacji po RO i w ogóle z używania wody po RO w kuchni (z wyjątkiem kawy i herbaty). Gdyby była możliwość zakupu czystego chemicznie grysu dolomitowego to sam bym sobie chętnie mineralizator zrobił.

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2015, 11:59:32 »
Kiedyś był nawet miałem zasypane. Szczerze powiedziawszy w akwarystyce chyba dalej jest dostępny.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Styczeń 2015, 14:12:06 »
twardosc wody to nie ilosc ppm tylko wzor na magnez i wapn.

Do pomiarów użyłem miernika TDS który mierzy całkowitą ilość substancji rozpuszczonych w wodzie. Nie jest to do końca twardość całkowita ale odczyt tego miernika można przyjąć jako twardość całkowitą z satysfakcjonującą mnie dokładnością.

Twarość to nie żaden "wzór" a ppm to jednostka - już o tym pisałem w innym wątku  ;)

KiT - W każdym zestawie do RO jest (bo musi) zawór zwrotny na wyjściu i zbiornik. Mam dwie wylewki z jednej jest woda po RO a z drugiej po mineralizacji, ekspresu już nie mam. Napisz to proszę klarowniej bo nie rozumiem czemu woda miała by być w większym stopniu mineralizowana za sprawą zbiornika lub dodatkowego zaworu retrakcyjnego ?

Lepiej doczytaj, np. z wodociagow
Wapń (mgCa/dm3)      79   
Magnez (mgMg/dm3)      11   
Twardość (mgCaCO3/dm3)      242

Wzor przyblizony na twardosc  79*2.5+11*4 -> 241.5
13,6 Dh niemieckich

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Marzec 2015, 12:52:26 »
Zalozylem RO, ale u mnie niskie cisnienie wiec wydajnosc nie do konca optymalna (za taka mozna uznac ten 1wy post, ale moze miernik rozregulowany).

W kazdym razie czy ktos zna  sposob, aby mieszac wode z RO z filtrowana kranowa w proporcji np. 1 do 4? I jaki koszt takiego czegos?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Odwrócona osmoza - filtry do wody
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Marzec 2015, 14:43:52 »
Kiedyś nad tym sporo myślałem ale niczego nie wymyśliłem. Zasadnicza przeszkoda to różnica ciśnień pomiędzy wyjściami RO i siecią. Dodatkowo w sieci ciśnienie nie jest stałe. W osmozie też ale w minimalnym w porównaniu z siecią zakresie. Zrobiłem zawór 3-drożny ręcznie nastawiany ale to marnie działało. Lepszy by był taki zawór automatycznie sterowany w zależności od odczytu na wyjściu ale to dużo roboty...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi