Autor Wątek: Gaggia Classic - zbyt duże ciśnienie  (Przeczytany 1147 razy)

Offline MrWuKa

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: kompresso
Gaggia Classic - zbyt duże ciśnienie
« dnia: 06 Październik 2022, 08:31:18 »
Cześć Pacjent Gaggia Classic odkamieniony pracujący na słuch prawidłowo… i wydaje mi się że jest zbyt duże ciśnienie gdyż podczas ekstrakcji leci więcej zbyt dużo kawy… co to może być ? Czy ktoś miał taki przypadek?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Gaggia Classic - zbyt duże ciśnienie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2022, 10:41:37 »
A jaki młynek? Może wystarczy zmielić drobniej? Fabrycznie GC nie jest ustawiana na 9Bar tylko chyba na coś koło 12Bar.

Offline Dwukwiat

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Hario Skerton Pro (meh)
Odp: Gaggia Classic - zbyt duże ciśnienie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2022, 12:58:12 »
Czołem, na zdrowy rozsądek jeśli wszystkie pozostałe parametry (grubość mielenia, rodzaj kawy, może nawet woda której używasz itp.) pozostały te same, to wychodzi na to że odkamienianie cośtam "odetkało" i zwiększyło przepływ wody? Pytanie tylko w jaki sposób, bo jeśli zabierając syf to chyba zgodnie z planem ;)
Tak jak Koziołek mówi wyżej, z tego co się orientuję również, Gaggia Classic pluje wodą mocniej w okolicach 12bar - chyba jest to przez przystosowanie do portafiltru ciśnieniowego Crema Perfetta. A kiedy było ostatnie odkamienianie? Stopniowe zmniejszanie przepływu wody przez długi czas po trochu trudno zauważyć, więc może po prostu wróciło do oryginalnego przepływu?
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2022, 13:17:34 wysłana przez Dwukwiat »

Offline MrWuKa

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: kompresso
Odp: Gaggia Classic - zbyt duże ciśnienie
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik 2022, 14:45:51 »
Czołem, na zdrowy rozsądek jeśli wszystkie pozostałe parametry (grubość mielenia, rodzaj kawy, może nawet woda której używasz itp.) pozostały te same, to wychodzi na to że odkamienianie cośtam "odetkało" i zwiększyło przepływ wody? Pytanie tylko w jaki sposób, bo jeśli zabierając syf to chyba zgodnie z planem ;)
Tak jak Koziołek mówi wyżej, z tego co się orientuję również, Gaggia Classic pluje wodą mocniej w okolicach 12bar - chyba jest to przez przystosowanie do portafiltru ciśnieniowego Crema Perfetta. A kiedy było ostatnie odkamienianie? Stopniowe zmniejszanie przepływu wody przez długi czas po trochu trudno zauważyć, więc może po prostu wróciło do oryginalnego przepływu?
No jasne że młynek (Baratza Encore) się rozkalibrował. Po rekalibracji (bardzo prosta czynność) wszystko wróciło do ukochanej normy… bardzo dziękuje za podpowiedzi i proszę wybaczcie nowicjuszowi. Dodatkowo wymieniłem prysznic , uszczelkę i młynek przechodzi drugą młodość. Stay Strong!

BTW: jak często odkamieniacie?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Gaggia Classic - zbyt duże ciśnienie
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2022, 08:51:18 »
BTW: jak często odkamieniacie?
Jak miałem GC to czyściłem całość raz na tydzień (mycie zbiornika, wężyków, tacki). Odkamienianie ze środkami chemicznymi robiłem raz na 3-4miesiące.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi