Forum > Aktualności i ogłoszenia

Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08

(1/5) > >>

ranGo:
Urlopy i rotacja pracowników sprawiły, że jedyny wolny termin na spotkanie forumowe u nas to 27 sierpnia. Jest to ostatni weekend w sierpniu, parę dni jeszcze potem zostaje na przygotowanie maluchów do szkoły i takie tam. Oprócz pokazania procesu pracy w palarni dla tych, co nas nie odwiedzały do tej pory, możemy zrobić i jakieś testy porównawcze urządzeń i akcesoriów do parzenia kawy takich jak np. U-mix.

W palarni na stanie mamy:

Ekspres Dalla Corte Mina, Ekspres Brezzerà Strega - dźwignia
Aeropress, Delter Coffee Press , V-60, Chemex, Brewista, tygielki
młynek ZF64, Kazak EL71 , Ode Brew, Lido 3 - ręczny
Acaia i Brewista wagi, Kruve sitka, refraktometr, ....

Jeżeli ktoś ma jakiś sprzęt do sprzedaży, to też jest okazja, aby go zaprezentować i może na miejscu przekazać kupującemu, bo wiele osób przyjedzie samochodem.
Proszę śmiało o jeszcze pomysłów co do spotkania, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.


mlopus:
Chyba pożegnanie lata brzmi trochę groźnie i depresyjnie, może dodamy do tego powitanie jesieni?
Czyli kawowe spotkanie lata z jesienią ? ;-)
Nie mam jeszcze możliwości pewnego potwierdzenia swojej chęci udziału, to znaczy chęci są, jeżeli w tym terminie będziemy w domu to chętnie oczywiście zajrzymy na Legionów, w składzie 1+1 ewentualnie większym jeżeli młodzież też by się zdecydowała. Ja mogę jeżeli to zasadne zabrać Arrarex Caravel i jako uzupełnienie 1zpresso Q2 z którym nieźle to współpracuje.
Proponuję NIE ROBIĆ mistrzostw świata na najcięższy młynek do kawy ani na największą grubość blachy ekspresu kolbowego, nie tędy droga.  :nienie:

Chętnie posłuchał bym o charakterystyce wielkości, wyglądu, gęstości ziaren w zależności od odmiany i pochodzenia, porozmawiał w przyjaznej atmosferze o tym co teraz się tak naprawdę dzieje na kawowym rynku, jakie są perspektywy i przewidywania. Ja bardzo dużo się dowiedziałem i nauczyłem bywając u Alicji i Gorana tylko przy okazji odbioru zamówionych ziaren więc sądzę, że takie spotkanie również może być bardzo wartościowe i pouczające. 

Janusz:
Nie jestem jeszcze tego na 100% pewien ale być może udałoby się pokazać na tym spotkaniu nowości tj. młynek G-micron, ASCASO DUO PID V2 oraz BELLEZZA Vittoria. G-micron na testy ma do nas wyjechać po 12.08. DUO PID V2 jest na magazynie. Nie jestem natomiast pewien czy uda się ściągnąć Vittorię.
No i problem jest jeszcze z tym, że GmtB ma w piątek wesele i w sobotę raczej nie będzie dyspozycyjny... ;)

mlopus:

--- Cytat: Janusz w 10 Sierpień  2022, 15:01:20 ---Nie jestem jeszcze tego na 100% pewien ale być może udałoby się pokazać na tym spotkaniu nowości tj. młynek G-micron, ASCASO DUO PID V2 oraz BELLEZZA Vittoria. G-micron na testy ma do nas wyjechać po 12.08. DUO PID V2 jest na magazynie. Nie jestem natomiast pewien czy uda się ściągnąć Vittorię.
No i problem jest jeszcze z tym, że GmtB ma w piątek wesele i w sobotę raczej nie będzie dyspozycyjny...
--- Koniec cytatu ---

O to to właśnie, i ten mały młynek stożkowy Januszu.
Ale zaraz, zaraz przecież Gmtb niedawno się już żenił, to co znowu wesele ? ;-)

Janusz:
Tym razem idzie jako gość.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej