Autor Wątek: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970  (Przeczytany 6027 razy)

Offline Andonetti

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Philips HD8829
Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« dnia: 19 Wrzesień 2021, 23:37:23 »
Witam

Dzień dobry,

Najwyższy czas na pożegnanie mojego Philipsa HD8829.

W związku z tym zastanawiam się nad zakupem ekspresów automatycznych Jura E8 (EB) / ewentualnie E6 lub Nivona 930/970.

Wymagania:

Standardowo 4-6 kaw dziennie.
Weekendowo do 10-14 kaw dziennie.
Imprezowo do 20 kaw.

Ekspres ustawiony będzie zaraz obok ściany (ściana po lewej stronie).

Głównie kawy mleczne / sporadycznie kawa czarna lub expresso.

Łatwość serwisu wskazana, jak również obsługa przez tel.

Dodatkowo będę wdzięczny za info nt. Kawy do kaw mlecznych, jaką możecie polecić.

Bardzo dziękuje z góry i pozdrawiam serdecznie.



« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2021, 07:54:04 wysłana przez Fux »

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2021, 09:13:30 »

W związku z tym zastanawiam się nad zakupem ekspresów automatycznych Jura E8 (EB) / ewentualnie E6 lub Nivona 930/970.


Ja bym brał Nivone ze względu na wyjmowany blok zaparzający który można samemu umyć. W Jurze tego nie można zrobić - ja bym się bał po 2 tygodniach pić cokolwiek z takiego ekspresu ;).



Wymagania:

Standardowo 4-6 kaw dziennie.
Weekendowo do 10-14 kaw dziennie.
Imprezowo do 20 kaw.

Modele Nivony jakie wymieniłeś mają gwarancję na 2 lata lub 12 000 kaw. Także da radę ;).


Ekspres ustawiony będzie zaraz obok ściany (ściana po lewej stronie).

Nivone zalewamy wodą od góry.

Głównie kawy mleczne / sporadycznie kawa czarna lub expresso.

Nivona posiada świetny system spieniania mleka, oraz czyszenia obwodów mlecznych wrzątkiem i parą, które należy wykonać po zakończeniu przyrządzania kaw mlecznych. Jest to gwarancją higieny oraz bezawaryjnej pracy.

Z tego co się orientuję niech mnie ktos poprawi jeśli się mylę, to w Jurze system mleczny należy czyścić raz dziennie kompleksowo specjalnym płynem. Co podnosi koszty eksploatacji oczywiście.


Łatwość serwisu wskazana, jak również obsługa przez tel.

Z tym nie ma problemu.

Dodatkowo będę wdzięczny za info nt. Kawy do kaw mlecznych, jaką możecie polecić.

Ekspresy automatyczne lubią się z kawami palonymi na ciemno. Świetne cappucino wychodzi z kawy
Kimbo Espresso Napoletano.



Offline Andonetti

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Philips HD8829
Odp: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2021, 09:41:02 »
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź - jeśli Nivona, to która 930, 970 czy może jakaś inna?


Pozdrawiam

Offline Andonetti

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Philips HD8829
Odp: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2021, 18:44:45 »
Tak się jeszcze zastanawiam jak do tych Nivon ma się Melitta Caffeo Barista TS Smart. Co będzie lepsze? Nie orientują się może Państwo, gdzie mogę te ekspresy zobaczyć na śląsku?

Offline sharan

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Jura S8
Odp: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień 2021, 15:51:36 »
Czy to prawda, że w marketach są sprzedawane gorszej jakości expresy Jura, niż u koncesjonowanych sprzedawców ?
Takie info dostałem od jednego ze sprzedawców. Chodzi mi konkretnie o model E8 (EB).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2021, 00:02:38 »
Generalnie jest możliwe, że sieci, mając potencjał zakupowy, mogą żądać zdecydowanie niższych cen niż na stoku producenta.
Producent w tej sytuacji dokonuje substytuowania drogich części tańszymi zamiennikami.
Znam taki jeden przypadek (włoski półautomat). Właściciel w serwisie po prostu kupił właściwy element i problem znikł. Serwis zapewniał mu wykorzystanie jedynie tego (czyli takiego samego) zamiennika.
Czy jest to reguła, trudno powiedzieć. Często sieci wymuszają tylko takie ceny, że producent zadowala się niską marżą (lub zerową, byleby zaistnieć na rynku), ale nie musi to wpływać na jakość.
Myślę, że gdy większość sklepów specjalistycznych ma wyraźnie wyższą cenę, niż sieć, można mieć powody do zaniepokojenia.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień 2021, 18:50:55 »
Generalnie jest możliwe, że sieci, mając potencjał zakupowy, mogą żądać zdecydowanie niższych cen niż na stoku producenta.

Na szczęście dla klienta!  :ok:  :D

Czy są inne części? Np jeśli chodzi o Nivonę 756, to myślę, że nawet gdyby były inne to ich jakość nie ma znaczenia dla trwałości. Bo w każdej karcie gwarancyjnej jest napisane, że ekspres ma gwarancję 2 lata lub 10 000 kaw.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jaki ekspres Jura E8/E6 (EB) czy Nivona 930/970
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Październik 2021, 11:27:06 »
Generalnie jest możliwe, że sieci, mając potencjał zakupowy, mogą żądać zdecydowanie niższych cen niż na stoku producenta.

Na szczęście dla klienta!  :ok:  :D

Czy są inne części? Np jeśli chodzi o Nivonę 756, to myślę, że nawet gdyby były inne to ich jakość nie ma znaczenia dla trwałości. Bo w każdej karcie gwarancyjnej jest napisane, że ekspres ma gwarancję 2 lata lub 10 000 kaw.

Ze szczęściem jest różnie, bo przejawia się ono w tym, ze np. w kiełbasie jest wówczas 40% mięsa. Jak chcesz 100, to i tak musisz zapłacić, jak w porządnym sklepie. Albo więcej.

Samochód za 50k i za 250k też mają gwarancję na 2 lata lub (mn.w.) 100k km. Flotowe, bo zaoraniu wyposażenia - też.
To nie jest żadna miara.
Producent nie robi ze złota, by pod wpływem presji dużej sieci zamienić na srebro.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi