Autor Wątek: Pierwsza kawiarka i młynek  (Przeczytany 2612 razy)

Offline Czesiu1237

  • Wiadomości: 12
Pierwsza kawiarka i młynek
« dnia: 02 Sierpień 2021, 23:24:27 »
Witam.

Dobry wieczór

Biorąc pod uwagę, że zaczynam swoją przygodę z kawą, nie chce wydawać duzo kaski na ekspresy, a chciałbym się cieszyć z żoną dobrą kawą prosiłbym o pomoc w wyborze kawiarki pod indukcję oraz odpowiedniego młynku. Myślałem o aeropresie, jednak z tym jest trochę więcej roboty niż z kawiarką więc pozostane przy niej :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2021, 06:59:42 wysłana przez Fux »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pierwsza kawiarka i młynek
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2021, 08:54:15 »
Przy AP mniej "roboty" bo czyszczenie łatwiejsze. AP łatwiejszy w opanowaniu i daje większe pole do przygotowania kawy z różnymi zmiennymi.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Pierwsza kawiarka i młynek
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2021, 09:22:51 »
AP jest dużo przyjemniejsze do użytkowania, ale jednak jeśli chcę wypić czarną lub mleczną to wybieram kawiarkę. AP używam do jasnych kaw, ale też bardzo go polecam.

Co do tematu posiadam od 5 lat kawiarkę Bialetti Moka 4tz (możecie wziąć też 6tz jeśli lubicie bardzo mocne - ja zazywczaj swoją dzielę 3:1 pomiędzy mną a dziewczyną i jest idealnie) - to koszt około 100 zł
Nie wiem jaki masz budżet na młynek, ale po około roku użytkowania ciągle nie mogę nic złego powiedzieć o timemore c2 pod alternatywne sposoby, widzę ze nawet jest niezła promocja na swiezopalona (https://swiezopalona.pl/produkt/4910/timemore-chestnut-c2-mlynek-do-kawy-bialy).
Można jeszcze  kupić xeleo - to bliźniacza konstrukcja, która jest tańsza, ale nie sprzedawana w Polsce.

Offline Czesiu1237

  • Wiadomości: 12
Odp: Pierwsza kawiarka i młynek
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2021, 10:01:29 »
Dziękuje za pomoc. Własnie taki młynek miałem na oku bo słyszałem ze jest przyzwoity. Zastanowie się nad AP bo rzeczywiscie wycjodzi na to ze z kawiarką jest więcej zabawy. Myślę jeszcze nad dripem, bo to w sumie też nie wychodzi drogo bo za zestaw z dripem filtrami i dzbaneczkiem mozna dać z 70 zł. Plus młynek dobra kawa i zamknie się w 400 zł :)

Słowian

  • Gość
Odp: Pierwsza kawiarka i młynek
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2021, 22:55:48 »
Dla leniwych można polecić elektryki: Severin km 3873, Wilfa svart (dwa modele), Nivona cafe grano 130, cenowo w widełkach około 250-450zł, używki wiadomo taniej. Wszystkie które wymieniłem szeroko opisane na forum w wielu tematach.
Odkrywanie nowych orzeźwiających smaków z AP :pycha: to miła odmiana po mocnych i intensywnych kawach z kawiarki/ekspresu.
A do zestawu z dripem trzeba doliczyć jeszcze jakąś konewkę do polewania  ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6231
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Pierwsza kawiarka i młynek
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2021, 23:10:10 »
Aeropress to super uniwersalne urządzenie. Używam od 7 lat i gdybym miał wybrać tylko jedno urządzenie do zaparzania, to byłby to na pewno AeroPress. Proste w użyciu, powtarzalne, lekkie i wytrzymale, łatwe w transporcie.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2021, 23:20:58 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi