Autor Wątek: Espresso z kaw z palarni Eurocafe  (Przeczytany 3290 razy)

Offline vogga

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: Bellezza Bellona, Bialetti Venus
  • Młynek: DF64 Gen2, Timemore C2
Espresso z kaw z palarni Eurocafe
« dnia: 16 Lipiec 2021, 21:36:09 »
Hej,
praktycznie całe życie zamawiałem jakieś najtańsze "niby-speciality" z allegro. W pewnym momencie mnie oświeciło i trafiłem tu na forum na wątek o najlepszych palarniach. Spróbowałem Eurocafe, na początek kilka różnych paczek po 250g.

Do sedna- widzę, że to popularna palarnia na forum. Czy ktoś prowadzi może swoje zapiski i chciałby się podzielić na temat polecanych czasów ekstrakcji różnych kaw z tej palarni? Zakładam przy ratio 1:2, ale jeśli ktoś robi inne to też chętnie poczytam :)
Potrzebuję więcej doświadczenia w smakowaniu, żeby szybko być w stanie zidentyfikować które ziarno bardziej lub mniej ekstraktować, stąd pomyślałem, że fajnie by było znać szacunkowe okolice udanych ekstrakcji dla wybranych kaw. Może proszę o zbyt dużo ale pomyślałem, że warto spróbować  :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Espresso z kaw z palarni Eurocafe
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2021, 22:01:52 »
To nie jest takie proste, aby swoje doświadczenia z takim samym ziarnem scedować na drugiego kawosza. Dużo czynników wpływa na smak kawy. Teraz popołudniami delektuję się tym blendem:

https://eurocafe.com.pl/cafe-espresso-afro-4.html

ale na Elektrze, pierwszy czynnik: ekspres. Co prawda wykonałem na razie niewiele shotów i ziarno jak dla mnie jest jeszcze ciut za świeże, mogę Ci udostępniać dotychczasowe zapiski, jutro.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2021, 22:35:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Espresso z kaw z palarni Eurocafe
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2021, 22:38:31 »
Ja zaczynam od 12,5-13g i ustawienie 17 na Niche Zero - ekspres LaPavoni pre millenium
czas ekstrakcji ok 30s, uzysk - ok 32-35g

potem celuję w 14g i grubsze mielenie - i najczęść znajduję coś pośrodku - ok 13,3-13,5g  i tak jadę do końca paczki

czasem próbuje większego sitka od Elektry - i wtedy grubsze mielenie - ok 20 - i doza ok 17-18g
i czasem mam ekstrakcje nawet ok 1 min ;) i też są smaczne
ale celuję raczej w 35-45s
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Espresso z kaw z palarni Eurocafe
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2021, 22:44:16 »
czasem próbuje większego sitka od Elektry - i wtedy grubsze mielenie - ok 20 - i doza ok 17-18g
Kuba, nie machnąłeś się, 17-18g?
》tertium non datur《

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Espresso z kaw z palarni Eurocafe
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lipiec 2021, 17:08:47 »
na razie niewiele shotów i ziarno jak dla mnie jest jeszcze ciut za świeże,

Narzekanie na "świeżość kawy" jest daleko posuniętą ekstrawagancją, tym bardziej, że sam nie wpalasz.

Offline Achilles

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Cafelat Robot, V60, Aeropress, Moka
  • Młynek: Niche, 1zpresso Q2, Bplus Apollo
Odp: Espresso z kaw z palarni Eurocafe
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2021, 09:28:30 »
Kawa La Vaca 17g, ratio 1:2,2 w cafelacie
Tak samo arabica 9 mix

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi