Autor Wątek: UnaPalona z Lidla  (Przeczytany 2343 razy)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
UnaPalona z Lidla
« dnia: 11 Czerwiec 2021, 09:46:43 »
Cześć,
wczoraj w Lidlu zauważyłem kawy z palarni UnaPalona w cenie 15zł/250g.

Z tego co sprawdzałem większość kaw ma średni profil palenia, dostępne są chyba te same co na stronie internetowej. Zachęciło mnie to, że data palenia była dość bliska (17 maja) i był podany rejon zbiorów.

Kupiłem Purple Santos i pewnie zaraz będę ją próbował. Macie jakieś doświadczenia z tą palarnią i ich pozostałymi kawami? Ta kawa jest dobra jak na swoją cenę, czy mogłaby konkurować z droższymi kawami?

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: UnaPalona z Lidla
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2021, 09:57:40 »
Ja kupowałem w Biedronce purple Santos oraz chyba green latin lub Golden whisky nie pamiętam dokładnie. Powiem tak jak za swoją cenę to nawet spoko. Czy może konkurować z droższymi jasne że może jeżeli mamy na myśli droższe typu   lavazza i temu podobne reklamowane produkty i powiem że nawet będzie od nich lepsza, ale czy może konkurować z droższymi typu  palarnie te co u nas na forum i inne porządne palarnie to z nimi nie ma szans ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6192
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: UnaPalona z Lidla
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2021, 11:35:39 »
średni profil palenia
Średni profil palenia to teraz bardzo popularne hasło. Jest to mniej więcej tak precyzyjne jak określenie wyprodukowano w EU. :)

Santos to raczej niższej jakości kawy z Brazylii, co nie znaczy że musi być zła, to będzie taka zwykła kawa, jeśli jakość ziarna i przetwarzania była ok to w filiżance tez powinno być ok. Musisz spróbować, ale fajerwerków nie ma co się spodziewać. Przede wszystkim w tych produktach teoretycznie rzemieślniczych, ale robionych dla dużych sieci może być problem z powtarzalnością wypału kawy.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2021, 11:48:50 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi