Autor Wątek: Młynek demoka minimoka M 203  (Przeczytany 1490 razy)

Offline smiley34

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: Lelit Anna PID
  • Młynek: Eureka Mignon
Młynek demoka minimoka M 203
« dnia: 10 Czerwiec 2021, 09:38:37 »
Cześć,
Czy ma ktoś młynek demoka minimoka i mógłby naprowadzi. Mnie na to jak ustawić w nim przemiał?
Chodzi wartości krańcowe. Nie chciałbym uszkodzić żaren, a blokada która ogranicza młynek w dolnym zakresie skali jest dość dziwna (dwie śrubki które się blokują o siebie) i mam obawy czy mogę te śrubki jakoś inaczej wkręcić wtedy się miną a młynek będzie mielił jeszcze drobniej czy nic nie ruszać bo tak jak jest to tak ma być?
Druga sprawa czy w środku nie powinno czegoś być, by pojemnik na kawę lepiej się trzymał a nie wypadał przy odwróceniu młynka?
Kolejna sprawa to ta dziurka z gwintem na kolejną śrubkę, do czego służy? Mam nadzieję że wszystko będzie widoczne na zdjęciach.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2021, 09:44:31 wysłana przez smiley34 »

Offline baq85

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso steel PID
  • Młynek: Demoka m-203
Odp: Młynek demoka minimoka M 203
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2021, 21:52:48 »
Ja u siebie wykręciłem śrubkę aby bardziej zbliżyć żarna do siebie, bo żarna były już zjechane, w końcu w niedługim czasie wymieniłem je.
Ta śrubka jest też chyba swojego rodzaju zabezpieczeniem żeby żarna nie ocierały się o siebie i zapewne też jest to sygnał że żarna są już do wymiany.
Pamiętam, że wymiana żaren dużo poprawiła jeśli chodzi o mielenie i smak kawy.
Jeśli chodzi o te śrubki to ja mam u siebie 3 szt. z czego 2 są od góry i 1 od dołu
Po założeniu nowych żaren śrubka dolna i górna jest w sporej odległości.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi