Autor Wątek: Rocket Apartamento czy przesadzam  (Przeczytany 7107 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Maj 2021, 10:39:57 »
Ten czarny "parch" na boku to spaw? Jeśli dolna rama jest łączona w tym miejscu, a nie w całości to bym odesłał, bo znaczy, że łączenie było nieprawidłowe. W miejscu tacki ryzyko zalewania wodą jest największe i potencjalne ugięcie lub osłabienie konstrukcji.

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Maj 2021, 11:24:03 »
Ten czarny "parch" na boku to spaw?
Tak, ten "parch" to spaw. Jest ich w sumie 3 tej samej wielkości. Jeden na dole po środku i dwa po bokach jak ten na zdjęciu. Całość malowana proszkowo.
Faktycznie cały ciężar bojlera i grupy spoczywa nad tym łączeniem.
A zastanawiałem się czy nie jechać po ekspres osobiście (300km w jedną stronę). Uznałem ze mamy 21 wiek i firmy kurierskie. No i LIPA.
Ale chyba wezmę go na warsztat i zaryzykuję.
Bo czym jest gwarancja przy tego typu urządzeniach?? Co podlega gwarancji i nie zostanie zbyte "niewłaściwą obsługą urządzenia"?

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Maj 2021, 12:55:38 »
Ale chyba wezmę go na warsztat i zaryzykuję.

Po co? Odezwij się do dystrybutora/sprzedawcy i reklamuj. Dostałeś niepełnowartościowy towar. Jak naprawisz sam, a za pół roku będziesz miał problem z czym innym, sprzedawca powie ci, że widać jakąś wcześniejszą samodzielną naprawę i odmówi pomocy.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Maj 2021, 18:14:35 »
Ale chyba wezmę go na warsztat i zaryzykuję.

Po co? Odezwij się do dystrybutora/sprzedawcy i reklamuj. Dostałeś niepełnowartościowy towar. Jak naprawisz sam, a za pół roku będziesz miał problem z czym innym, sprzedawca powie ci, że widać jakąś wcześniejszą samodzielną naprawę i odmówi pomocy.
Ja bym zarządał wymiany na wolny od wad. Skoro opakowanie nie bylo uszkodzone, a chyba nie było?
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5230
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Maj 2021, 18:37:11 »
Okazało się że że ekspres jakby usiadł środkiem, na łączeniu tacki z korpusem. Po prostu stalowa konstrukcja jest ugięta.

Jakby ktoś usiadł na opakowaniu, to chyba wewnętrzny styropian przyjąłby obciążenie. Swoją drogą dziwnie rozwiązali te łączenie, ale może słabo widać. U mnie cała dolna konstrukcja jest wykonana z jednego kawałka wygiętego w kształcie litery U i tylko wspawany jest w poprzek płaskownik, który łączy "uszy", do którego dosuwa się tackę.

Ja bym się ostro wkur... i reklamował u sprzedawcy.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2021, 19:55:28 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Maj 2021, 21:12:11 »
Ja bym zarządał wymiany na wolny od wad. Skoro opakowanie nie bylo uszkodzone, a chyba nie było?
Opakowanie bez zarzutu, bez uszkodzeń

skansen

  • Gość
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Maj 2021, 21:16:04 »
Skontaktuj się ze sprzedawcą. Wygląda to tak, jakby paczka po prostu spadła z wysokości. Szkoda, że nie ma specjalnej stopy na półpalecie która by przed tym zabezpieczała...

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Maj 2021, 21:22:34 »
Chłopaki, rozmawiałem z serwisem.
Miałem dwie opcje:
REKLAMACJA
Spisywanie protokołów, czekanie na odpowiedź przewoźnika, aktualny brak mojego ekspresu na stanie u dystrybutora. Pewnie trwałyby to tygodnie.
NAPRAWA WE WŁASNYM ZAKRESIE
Po rozmowie z serwisantem ustaliłem że sam spróbuje naprostować ramę. Otrzymałem potwierdzenie mailowe że nie wpłynie to na ograniczenie gwarancji.
Gdybym dostał w rekompensacie NPF Rocketa to byłbym chyba usatysfakcjonowany.
Czy byłem wQrwiony?? To był wkrw pomieszany z rozczarowaniem. Dla mnie był on długo wyczekiwany i jednak kwota którą musiałem wydać nie jest w zasięgu ręki na co dzień.

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Maj 2021, 21:23:31 »
Skontaktuj się ze sprzedawcą. Wygląda to tak, jakby paczka po prostu spadła z wysokości. Szkoda, że nie ma specjalnej stopy na półpalecie która by przed tym zabezpieczała...
Właśnie obstawiam taką ewentualność. Zresztą dystrybutor również.

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Maj 2021, 21:35:37 »
Po długich namysłach jednak wziąłem go na warsztat (po ustaleniach z dystrybutorem)
Poszło całkiem sprawnie. konstrukcja od linijki.
Bo technicznie działał wzorowo.
pewnie działam na swoją niekorzyść ale perspektywa wreszcie poprawnego espresso jest silniejsza :sciana:

skansen

  • Gość
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Maj 2021, 22:31:14 »
Jeśli uzgodniłeś to z dystrybutorem to nie masz czego żałować :) Dystrybutor zapewne naprawiłoby go w podobny sposób :) Teraz pozostaje Ci już tylko szlifować warsztat i cieszyć się świetnym espresso. Super ekspres już masz - teraz wszystko w rękach baristy  :kwiat:

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Maj 2021, 22:40:52 »
Tak też wynikało z rozmowy z serwisem i sytuacja jakby im znana ???
Tak więc jeśli idę dalej to zasadnicze pytanie..
METIU jeszcze dłubie w tamperkach?
Bo ten papierowy dodany do zestawu irytuje mnie niemiłosiernie. lekki i szorstki.

Offline Pawelc25 Mężczyzna

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: ZF64W
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Maj 2021, 14:16:32 »
Reklamować.

Offline Piotrek_K Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: ROCKET Giotto Cronometro V, AeroPress, Drip, Bialetti
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Czerwiec 2021, 08:47:41 »
Jak już wiecie nie reklamowałem sprzętu u dystrybutora i póki co nie żałuję. Po mojej ingerencji nie ma śladu i niby gwarancje zachowałem.
Ale nie o tym.
Zastanawiam się nad kwestią wewnętrznego zbiornika wody. A mianowicie dosyć mocno nagrzewa się on jak i woda od gorących bebechów w środku. Izolowaliście jakoś ten zbiornik? Podobnie cała elektronika jest raptem 5 mm od rozgranego bojlera i to w miejscu gdzie nie ma on fabrycznej izolacji termicznej. SSR niby na samym dole i o niego się nie martwię ale płytka od wyświetlacza ma jak w saunie.
Póki co zastosowałem Aluthermo ale niewiele to dało. Może nie potrzebnie sobie tym głowę zaprzątam i producent pomyślał za mnie?
Wreszcie dotarł tamper 58,5mm, jakiś "no name" bo z Mathu nie mogę się skontaktować ale rozmiarowo siedzi całkiem dobrze w oryginalnych sitkach ROCKETa. Jednak musze powiedzieć że sitka są strasznie nędznie zrobione. Widać ślady po prasie, zero polerki (matowe, satynowe) Porównując z sitkami z marketowych ekspresów są o klasę niżej.
Walczę z ziarnem od MOMENTO Coffee Roastery bo smacznie i lokalnie ale czuję że jeszcze nie wyciągam z nich tego co w nich drzemie. Mimo wszystko polecam ich ofertę.
Termometr w grupie naprawdę robi robotę i daje wgląd w zmiany temperatur ale czasami po kolejnych próbach myślę że lepiej było nie wiedzieć jakie procesy tam zachodzą bo frustracja rośnie.
 

skansen

  • Gość
Odp: Rocket Apartamento czy przesadzam
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Czerwiec 2021, 08:55:19 »
Elektronikę produkuje Gicar który ma duże doświadczenie w produkcji elektroniki dla szeroko rozumianej branży spożywczej. Temperatura jej nie zaszkodzi, nie ma się co obawiać o jej trwałość.

Sitka możesz zamienić na IMS/VST, jest o nich wątek na forum. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi