Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87804 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #300 dnia: 25 Wrzesień 2021, 17:32:13 »
Generalnie piję w zasadzie tylko espresso, podobnie moi goście. Z Mignona SD da się uzyskać gruby przemiał ale ciężko nam go ocenić. Osoby które rano chciałyby mielić drobno do espresso a po południu grubo do alternatyw mogą być zawiedzone, ponieważ będzie się to wiązało z wykonaniem kilku pełnych obrotów pokrętła. Powrót do wcześniejszych ustawień może być więc kłopotliwy.

Samo znalezienie dobrego ustawienie do espresso to kwestia wykonania 3-5 prób...

Poniżej mechanizm regulacji  o którym wspomniał @Krakus (jedno nowe zdjęcie):

Mignon regulacja (2).jpg

Mignon regulacja (1).jpg
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2021, 17:46:21 wysłana przez skansen »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #301 dnia: 25 Wrzesień 2021, 18:19:31 »
Również się wykreślam. Zależy mi na bardzo łatwym manewrowaniu grubością i chyba zostanę przez to przy ręcznych młynkach

 1. MSL (czarny/biały)
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos (czarny)
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles (czarny)
13. Anzelm
14. ziarenko
15. mr_blen
16. mieszko33/ biały ew srebrny/
17. jajo
18. Noel
19. Busteak
20. MarekK
21. jarzynn
22. kavinsky
23. Ketras
24. darellus
25. Sewq
26. pawel890 x2
27. pmichal
28. rafal_ski
29. Jacek.
30. kulka
31. Patryk
32. PlainChandler (kolor: biały)
33. yarbin
34. Marold ( chromowany )
35. ad-am
36. skyman

1. MSL (czarny/biały)
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos (czarny)
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles (czarny)
13. Anzelm
14. ziarenko
15. mieszko33/ biały ew srebrny/
16. jajo
17. Noel
18. Busteak
19. MarekK
20. jarzynn
21. kavinsky
22. Ketras
23. darellus
24. Sewq
25. pawel890 x2
26. pmichal
27. rafal_ski
28. Jacek.
29. kulka
30. Patryk
31. PlainChandler (kolor: biały)
32. yarbin
33. Marold ( chromowany )
34. ad-am
35. skyman

Wykreśliłem się i wyrównałem kolejność. Eureka zupełnie nie spełni moich oczekiwań - z tego co widzę po pierwszych testach.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #302 dnia: 25 Wrzesień 2021, 21:04:50 »
Czyli co wychodzi na to, ze Niche lepszy? Kiedy bedzie można poczytac dłuzsze recenzje Panowie?

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #303 dnia: 25 Wrzesień 2021, 21:16:03 »
Czyli co wychodzi na to, ze Niche lepszy? Kiedy bedzie można poczytac dłuzsze recenzje Panowie?
Ciężko wskazac ktory lepszy. Kazdy ma zalety i wady. Mysle ze to kwestia indywidualna co bedzie mialo dla kogo wieksze znaczenie. Wg mojej oceny gdyby nie cena to Niche. Na drugie podchodzi Eureka choc nie wiem jakie zmiany wniesie wersja z oficjalnej dystrybucji - moze dlatego przeciagaja bo maja sporo poprawek? Czas pokaze. G-IOTA to mlynek wart uwagi tymbardziej ze to pozycja troche tansza, choc ta spora retencja pod zarnami (duzo luznej przestrzeni) wprowadza niesmak. Przemiał całkiem dobry oraz dobrze w nim dziala pompka, guma jest twardsza. Myslalem ze on dosc brudzi, gdzies czytalem takie opinie ale u nas na testach sie nie zdarzylo. Jakby kilka rzeczy poprawić to mysle ze powalczyl by o prowadzenie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #304 dnia: 25 Wrzesień 2021, 21:16:46 »
Czyli co? Cały silnik jeździ na śrubie regulacyjnej? Niesamowite. Czy raczej tylko oś w silniku?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #305 dnia: 25 Wrzesień 2021, 21:27:33 »
Czyli co wychodzi na to, ze Niche lepszy? Kiedy bedzie można poczytac dłuzsze recenzje Panowie?
G-IOTA to mlynek wart uwagi tymbardziej ze to pozycja troche tansza, choc ta spora retencja pod zarnami (duzo luznej przestrzeni) wprowadza niesmak. Przemiał całkiem dobry oraz dobrze w nim dziala pompka, guma jest twardsza. Myslalem ze on dosc brudzi, gdzies czytalem takie opinie ale u nas na testach sie nie zdarzylo. Jakby kilka rzeczy poprawić to mysle ze powalczyl by o prowadzenie.


Poprawić to należało przed testami. Młynek ten jak się okazało miał dwie wkładki silikonowe przy wylocie kawy zamiast jednej. Blokowało to wylot kawy i powodowało zaleganie kawy w wolnej przestrzeni. Zdarzało się to już w innych młynkach które trafiały w ręce klientów i było opisywane w wątku o tym młynku. Po wyjęciu jednej wkładki retencja powinna być diametralnie inna. Kawa która była pod żarnami była z tego powodu, że nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na ten błąd przy montażu i nikomu nie wpadło do głowy usunąć jedną silikonową wkładkę. Młynek był w różnych rekach i kawa zdążyła się nagromadzić. My wysłaliśmy go do @skansen prosto po testach u kogoś innego. Karton nawet nie zdążyliśmy otworzyć.
Powinniście więc ponowić testy po usunięciu tej wkładki i wyczyszczeniu przestrzeni pod żarnem dolnym i nad żarnem górnym.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #306 dnia: 25 Wrzesień 2021, 21:51:59 »
Nadmiarowy clump crusher w G-IOTA został usunięty po konsultacjach z @Janusz i @Gmtb. Ponownie będę analizował kwestię retencji... Dajcie nam chwilę :)

Czyli co? Cały silnik jeździ na śrubie regulacyjnej? Niesamowite. Czy raczej tylko oś w silniku?
Sama oś:) Sprawdziłem to jeszcze przed chwilą... Co prawda kosztem tego, że będę go musiał ponownie regulować ale uważam, że było warto  :kwiat:

Mignon GIOTA Niche.jpg

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #307 dnia: 25 Wrzesień 2021, 22:46:24 »
czyli dobrze ze poruszylem ten temat, chetnie sie dowiem czy jest na to sposob.. :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #308 dnia: 26 Wrzesień 2021, 00:20:15 »
Blokowało to wylot kawy i powodowało zaleganie kawy w wolnej przestrzeni.
Januszu! Uczeni radzieccy już dawno odkryli, że nie psuje się to, czego nie ma. W związku z tym jedną ze swoich bardziej udanych konstrukcji, rakietę transportową Progress pozbawili komputera.
Wracając do młynka - jak są wolne przestrzenie nad i pod żarnami, to kawa się tam dostanie. Choćby wepchnięta tam sprężonym powietrzem z pompki. Jakby je czymś wypełnić, to kawa się tam nie dostanie.
Żebyś jednak nie myślał, że się na sprzedawany przez Ciebie młynek uwziąłem, z dwu młynków z żarnami płaskimi bardziej mi się podobał właśnie G-Iota. Czemu? Jakoś tak bardziej mi przypadł do serca.

Sama oś:)
Ten patent spod ciemnej gwiazdy ma jeszcze jedną wadę - gdy ustawimy żarna tak, że prawie o siebie ocierają i wyłączymy silnik, dolne żarno idzie do góry i ociera dość mocno - aż do zatrzymania młynka.

Ciekaw jestem jak jest skonstruowana przestrzeń pod dolnym żarnem - jest tam pusta przestrzeń zwiększająca się wraz ze zbliżaniem żaren, czy też jest tam jakiś element podnoszący się wraz z dolnym żarnem.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #309 dnia: 26 Wrzesień 2021, 10:59:50 »
Ten patent spod ciemnej gwiazdy ma jeszcze jedną wadę - gdy ustawimy żarna tak, że prawie o siebie ocierają i wyłączymy silnik, dolne żarno idzie do góry i ociera dość mocno - aż do zatrzymania młynka.

Może to kwestia tylko tego egzemplarza? Zastanawiam się skąd ten patent Eureki.. Zauważyłem, że dzięki takiemu rozwiązaniu, przy czyszczeniu żaren, regulacja ich pozostaje nie ruszona (nie tracimy czasu na ponowne ich regulowanie). Ten patent sprawdzasię już lata, jak widać producent nie planuje tego zmieniać, więc może nie jest to złe rozwiązanie.

eureka.JPG
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2021, 11:02:52 wysłana przez minero »

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #310 dnia: 26 Wrzesień 2021, 12:01:26 »
Proszę o odpowiedź czy istnieje odczuwalna różnica w smaku kawy  porównując NZ i Eureka? Pytanie do Tych co mieli możliwość testowania :)

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #311 dnia: 26 Wrzesień 2021, 12:13:38 »
W espresso z Niche mocniej wyczuwałem nuty owocowe. Z kolei w espresso z Eureki - słodkie.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #312 dnia: 26 Wrzesień 2021, 12:28:07 »
Ja różnic nie zauważyłem, choć to o niczym nie świadczy - zawsze powtarzam, że nie jestem tu żadnym wzorcem.

Offline Marcin_med

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: LM linea micra
  • Młynek: NZ
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #313 dnia: 26 Wrzesień 2021, 12:32:39 »
W espresso z Niche mocniej wyczuwałem nuty owocowe. Z kolei w espresso z Eureki - słodkie.
A jakbyś miał wybierać NZ vs Eureka nie biorąc pod uwagę ceny?

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #314 dnia: 26 Wrzesień 2021, 12:36:05 »
Ciężka sprawa. Eureka ma prostszą konstrukcję, ciut większą retencję... Do różnych metod brałbym Niche, tylko do espresso Eurekę...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi