Autor Wątek: Tampery czyli czym ubijamy :)  (Przeczytany 313554 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #315 dnia: 12 Marzec 2016, 11:02:59 »
A takie coś jest podany wymiar 58,35 mm nadaję się pod vst 15 bo mnie się wydaje ??? że vhyba tak. Nie wiem czemu mnie tak ciągnie w stronę takiego tampera. Niech że ktoś tu zacznie ze mną dyskutowa :-\
http://www.aliexpress.com/item/1pc-Professional-58mm-Stainless-Steel-base-Adjustable-Smart-Coffee-Espresso-Tamper-for-Barista-WBC-champion-used/32377086711.html

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #316 dnia: 12 Marzec 2016, 11:11:36 »
Nic dziwnego, mnie też ciągnie :)
Mam nadzieję, że pomogłem :evil:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #317 dnia: 12 Marzec 2016, 11:42:06 »
Najlepszy jest opis tego tampera / inteligentny ekspres do kawy espresso barista sabotaż dla wbc champion używane /. Manfred, powiedz szczerze, mnie czy sobie, czy zdążyłeś opanować na dobre swój ekspres z istniejącym sitkiem i tamperem. Dopiero wtedy mają sens dalsze inwestycje w "niezbędne" gadżety. Nie odmawiam Ci zakupu, tylko nie przeskoczysz o stopień wyżej inwestując w droższe dodatki. Jeżeli świadomie kupujesz sitko VST i tamper, to OK. Może odłożysz czas zakupu do Festiwalu Kawy w Łodzi ( wiem że byłeś dwa lata temu ), spotkasz się z kolegami, omówisz z baristami czego oczekujesz od kawy a oni Ci konkretnie odpowiedzą... albo z okazji Festiwalu dostaniesz większy upust na sprzęt. 

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #318 dnia: 12 Marzec 2016, 12:29:21 »
kiedy ten festiwal kawy w Łodzi?
 ekspresy te high-endowe też tam wystawiają?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #319 dnia: 12 Marzec 2016, 12:35:55 »
prawie 400zł za tamper :D Pięknie. Ja nie mogę sie doczekać aż przyjdzie mi mój tamper pod VST...

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #320 dnia: 12 Marzec 2016, 14:26:42 »
Najlepszy jest opis tego tampera / inteligentny ekspres do kawy espresso barista sabotaż dla wbc champion używane /.

Tym akurat się nie przejmuję bo takich ospisów można spotkać wszędzie w różnych dziedzinach.
Manfred, powiedz szczerze, mnie czy sobie,
Tak szczerze to ciągnie mnie do niego niźli ciągnie sobie do niego. Ale Ty się bawisz w Miodka to Ty to rozkminiaj.
czy zdążyłeś opanować na dobre swój ekspres z istniejącym sitkiem i tamperem.
Wydaje mi się że dołałem już opanować swoj ekspres na dobre. Nie piszę już w wątku o espresso. Z każdej kawy po kilku razach otrzymuję to co chcę.
Nie odmawiam Ci zakupu, tylko nie przeskoczysz o stopień wyżej inwestując w droższe dodatki.
Cieszę się że mogę sobie kupić ten tamper. Tak jest u mnie ze wszystkim mając dobry sprzęt fotograficzny inwestuję w jeszcze lepszy i dodatki które ułatwiają mi pracę i które cieszą moje oko choć dla innych może to być odbierane za snobiz.
Jeżeli świadomie kupujesz sitko VST i tamper, to OK

Ja to sitko i prysznic mam już ponad roktak więc świadomie to zrobiłem. Do tego dokupiłem NPF ale był to wg mnie przerost formy nad treścią. Dlatego już się go pozbyłem.
Może odłożysz czas zakupu do Festiwalu Kawy w Łodzi ( wiem że byłeś dwa lata temu ), spotkasz się z kolegami, omówisz z baristami czego oczekujesz od kawy a oni Ci konkretnie odpowiedzą...
Do Łodzi się nie wybieram już na tyle poznałem się na obcowaniu z kawą że raczej to forum i pomoc forumowiczów jest dla mnie bezcenna i nie potrzebuję wyjazdu. Oczywiście gdyym tylko mógł chętnie bym się przejechał.
albo z okazji Festiwalu dostaniesz większy upust na sprzęt. 
Jeszcze pół roku temu byłem napalony na lepszy sprzęt jak szczerbaty na suchary. Teraz moje ascaso jest wystarczające. U mnie stety albo niestety wygląda to tak że jednak wolę drip&chemex niż espresso. Może dlatego że bezgranicznie uwielbiam delektować się kawą w plenerze. Na dziś napewno nie zmienię na ekspres z wyższej półki.
PS Tak na koniec odoba mi się ten tamper i podoba mi się a raczej ciekawi mnie praca nim i jak tylko dostanę odpowiedź od sprzedawcy że ma kolor i wymiar 58,35 dokonam zakupu.
prawie 400zł za tamper  Pięknie.
Ale, że co tanio czy drogo ?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #321 dnia: 12 Marzec 2016, 14:32:03 »
No jak dla mnie dość sporo, choć kiedyś wydać 80zl na dripper z hario też było nie do przeskoczenia, teraz kupił bym bez zastanowienia.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #322 dnia: 12 Marzec 2016, 14:52:39 »
Myślę, że royes engineering lub Metiu mogą zrobić coś podobnego w niższej cenie.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #323 dnia: 12 Marzec 2016, 14:54:28 »
royes engineering lub Metiu
Pytałem Metiu już kiedyś i odmówił a ta pierwsza nazwa to nie wiem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #324 dnia: 12 Marzec 2016, 14:59:04 »
To zapytaj tej pierwszej nazwy. Albo odpal live z MPB i zobacz sam.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #325 dnia: 12 Marzec 2016, 15:00:00 »
Wysłałem zapytanie.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #326 dnia: 12 Marzec 2016, 15:23:48 »
Off-Topic:
Ale Ty się bawisz w Miodka to Ty to rozkminiaj
E tam, bawię się w Miodka. Pewnie Ci chodzi o tą poprawkę Piomica przy warzeniu/ważeniu piwa przez Jonatana. To nie ja mam Was poprawiać na Forum abyście pisali poprawnie po polsku, nie mam takich kompetencji. Z drugiej strony, też nie lubię kiedy uczestnicy forum przyjmują ten obowiązek na siebie, robi się większy bałagan i jest dużo niepotrzebnej treści do czytania. Zawsze można zaraportować taki wątek do admina. 
 


Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #327 dnia: 12 Marzec 2016, 23:00:28 »
Sam bym się skusil na ten tamper, widziałam go dziś na mistrzostwach Polski barista u ostatniej uczestniczki, ale i tak poorawiała normalnym tamperem, tym tylko poziomowała

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #328 dnia: 12 Marzec 2016, 23:32:13 »
To nie był tamper, to było śmigiełko do dystrybucji.

BTW, pisać ostatnia uczestniczka o obecnej (jeszcze dzień) Mistrzyni i obecnej dwukrotnej Mistrzyni Latte Art, to trochę jakby pisać o najlepszej kawie, którą piłeś wprost z Loveramiksów: to czarne coś w tym porcelanowym naczyniu z uszkiem. ;)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #329 dnia: 13 Marzec 2016, 11:05:11 »
no tak, przepraszam. Pani Rojes. A to śmigiełko do dystrybucji, dostępne gdzieś?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi