Autor Wątek: Tampery czyli czym ubijamy :)  (Przeczytany 313192 razy)

Offline PiotrPKR

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera Magica S MN, Ascaso ARC, kawiarka
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer Super Jolly
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1005 dnia: 01 Grudzień 2020, 23:04:28 »
Mam nietypowe pytanie. Planuję kupić tamper Tidaka dwustronny. Jest do wyboru matowy lub polerowany. Czy Waszym zdaniem to ma jakiekolwiek znaczenie praktyczne - np elektryzowanie.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1006 dnia: 02 Grudzień 2020, 08:34:30 »
@PiotrPKR Zdjęcia, linki?
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline PiotrPKR

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera Magica S MN, Ascaso ARC, kawiarka
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer Super Jolly
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1007 dnia: 02 Grudzień 2020, 09:00:35 »
Potrzebuję głównie do sitka VST 7g. A przy okazji, tamper stacja po przeróbce do kolby Bezzera, pasuje idealnie.

Vitalista

  • Gość
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1008 dnia: 02 Grudzień 2020, 09:06:01 »
. , pewnie ktoś już wrzucał , ale warto przypomnieć, o technice i doborze tampera nie tylko pod względem wyglądu ale przede wszystkim walorów użytkowania

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1009 dnia: 02 Grudzień 2020, 09:11:12 »
@PiotrPKR Kup polerowany. Mniej przylega zmielona kawe, łatwiejszy do czyszczenia.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1010 dnia: 02 Grudzień 2020, 09:15:10 »
Potrzebuję głównie do sitka VST 7g.

Miałem - sprzedałem - odradzam! Kup oddzielny fi41, zaś do niego dystrybutor z Tidaki jest ok.

Taki mój zestaw:
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2020, 09:22:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline PiotrPKR

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera Magica S MN, Ascaso ARC, kawiarka
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer Super Jolly
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1011 dnia: 02 Grudzień 2020, 09:41:45 »
Taki właśnie dystrybutor planuję kupić. Tampery ładne - jaki to producent ?
Z dwustronnego chyba faktycznie zrezygnuję, trochę się obawiałem niewygodnego uchwytu przy ubijaniu, natomiast kusił zakup dystrybutora i tampera w jednym sklepie. Do podwójnego sitka mam samopoziomujący Kazak.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1012 dnia: 02 Grudzień 2020, 09:55:27 »
Z dwustronnego chyba faktycznie zrezygnuję, trochę się obawiałem niewygodnego uchwytu przy ubijaniu,

Dobrze myślałeś plus cięższa baza 58,55 na górze przy ubijamiu. Wiesz, co ja z nim zrobiłem: zaniosłem do ślusarza, aby mi go rozciął i obydwie bazy nagwintował fi12. Dorobiłem handle i 58,55 sprzedałem, ale z tego 41 dalej nie byłem zadowolony. Za ciężki, czy co myślałem przy tampingu. Aż znalazłem firmę Torr Toys, cena kosmos, baza z tytanu, ale wart ceny, jak dla mnie. Mają tam też dystrybutory. Z czasem wymieniłem wszystkie tampery na tę firmę. Jeszcze kusi mnie ten czarny z DLC😊
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2020, 10:01:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline PiotrPKR

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera Magica S MN, Ascaso ARC, kawiarka
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer Super Jolly
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1013 dnia: 03 Grudzień 2020, 00:18:59 »
Czarny DLC : wygląd kusi, cena 200 Euro - powala. Dla mnie bez szans. Jaką masz specyfikację tego 41 ? Dobrze widzę , że jeden jest wypukły ?
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2020, 00:28:22 wysłana przez PiotrPKR »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1014 dnia: 03 Grudzień 2020, 06:06:43 »
Czarny DLC : wygląd kusi, cena 200 Euro - powala. Dla mnie bez szans. Jaką masz specyfikację tego 41 ? Dobrze widzę , że jeden jest wypukły ?

DLC - kiedyś go kupię, dla jego piękności z uchwytem Bahia Rosewood i wyjdzie diabeł: czerń i prawie czerwień  :ogien:

41- baza flat Ti i tzw trapezowa ostra jej  krawędź.  Powiem Ci, że jak będziesz miał objętościowo (nie chodzi o wagę) zmielonej więcej  kawki w sitku VST 7,  przydałby by się  zestaw ze średnicą  większą tak z 41,5mm .

Tak - jeden z nich to baza 58,55 convex taka płytsza, są i głębsze. Teraz  mam go uchwytem z drewna brzozowego.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2020, 07:01:50 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Whisper Mężczyzna

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: DeLonghi ESAM3000, Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso I-2 steel
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1015 dnia: 06 Grudzień 2020, 11:17:27 »
Szukam tampera do swojej Gaggii, bo to plastikowe coś dołączane do ekspresu jest.... Wiecie jakie jest. Znalazłem na allegro coś takiego: TAMPER DYNAMOMETRYCZNY śr. 58x100 HENDI 208625
Ręki wyrobionej nie mam bo to moj pierwszy ekspres kolbowy, dlatego myślę że dynamometryczny pomógłby mi z powtarzalnością.

Warto?

Offline PiotrPKR

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera Magica S MN, Ascaso ARC, kawiarka
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer Super Jolly
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1016 dnia: 06 Grudzień 2020, 22:35:26 »
Czarny DLC : wygląd kusi, cena 200 Euro - powala. Dla mnie bez szans. Jaką masz specyfikację tego 41 ? Dobrze widzę , że jeden jest wypukły ?

DLC - kiedyś go kupię, dla jego piękności z uchwytem Bahia Rosewood i wyjdzie diabeł: czerń i prawie czerwień  :ogien:

41- baza flat Ti i tzw trapezowa ostra jej  krawędź.  Powiem Ci, że jak będziesz miał objętościowo (nie chodzi o wagę) zmielonej więcej  kawki w sitku VST 7,  przydałby by się  zestaw ze średnicą  większą tak z 41,5mm .

Tak - jeden z nich to baza 58,55 convex taka płytsza, są i głębsze. Teraz  mam go uchwytem z drewna brzozowego.

Właśnie próbuję skonfigurować sobie tamper 41. Na Twoim zdjęciu nr 2 ten tamper ma trzy krążki dystansowe : od dołu - złoty, czarny i srebrny. Przy zamówieniu można wybrać tylko jedną opcję tj 3x Gold (8mm), 3x Inox (5mm) lub 3x Black (3mm). Sprzedali po jednym krążku na specjalne zamówienie czy wykorzystałeś z różnych tamperów ? Używasz tylko z jednym krążkiem czy z trzema ?
Używasz tampera wypukłego do podwójnego sitka ? Jaka jest z tego korzyść ?
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2020, 22:53:49 wysłana przez PiotrPKR »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1017 dnia: 07 Grudzień 2020, 07:01:15 »
Właśnie próbuję skonfigurować sobie tamper 41. Na Twoim zdjęciu nr 2 ten tamper ma trzy krążki dystansowe : od dołu - złoty, czarny i srebrny. Przy zamówieniu można wybrać tylko jedną opcję tj 3x Gold (8mm), 3x Inox (5mm) lub 3x Black (3mm). Sprzedali po jednym krążku na specjalne zamówienie czy wykorzystałeś z różnych tamperów ? Używasz tylko z jednym krążkiem czy z trzema ?

Te gwintowane  pierścienie dystansowe to kapitalny pomysł, banalnie regulujesz sobie wysokość uchwytu, bo każdy ma innych gabarytów dłoń czy długość palców. Ja najpierw dokupiłem parę szt.w palarni w UK plus handle i kawkę, mieli wyprzedaż TorrToys-a. Potem dogadałem się bezpośrednio i dołożyli kilka. Jest też czwarta wersja powlekana  24k złotem :wow2:

Co do bazy convex. Dobrze ją po prostu mieć. Wg moich obserwacji, przy takich samych ustawach przy convex jest szybsza ekstrakcja niż flat i tą zazwyczaj używam.

Edit
Jak w zaprzyjaźnionej palarni pokazałem im ten tamper  58,55  convex i po paru próbach z San Remo, to już wracałem bez niego tylko z abonamentem kawowym.

Baza GF jest super z ułożeniem palców, tylko nie z tytanu, jak robią polerkę na błysk, to zamiast 58,55 wychdzi mniej ok. 0,02mm. Oddałem i wziąłem z tytanu SE.

Na zdjęciu GF TI z przerobinym przeze mnie uchwytem Joe Frex, zaś  na trzcim 41 TI uchwyt TorrToys i jak widzisz, w tym tamperze pasują mi 3 pierścienie.
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień 2020, 08:43:59 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1018 dnia: 03 Styczeń 2021, 00:16:37 »
Też zamierzam spróbować z sitkiem VST 7g, ale ten tamper dwustronny tidaka wyglada fatalnie i pewnie tak samo źle się użytkuje. Z drugiej strony nie chcę wydawać na to za dużo pieniędzy. Wiem, że ktos na forum wykonuje tampery na zamówienie, ale nie potrafię sobie przypomniej kto. Może ktos przypomnieć albo polecić gdzie taki tamper można kupić w cenie powiedzmy do 200zł?
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2021, 00:19:02 wysłana przez daniell »

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Tampery czyli czym ubijamy :)
« Odpowiedź #1019 dnia: 03 Styczeń 2021, 08:24:22 »
Tampery robi Metiu -> M Coffee Accessories na FB

Ile to będzie kosztować to już musisz zapytać :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi