Autor Wątek: Grill gazowy-jaki?  (Przeczytany 17517 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2021, 15:36:30 »
Zapalało się przy podnoszeniu klapy? Bo jak grillujesz przy zamkniętej to nic nie powinno się palić w środku. Czy przed grillowaniem wypalałeś na maksa wszystkie palniki z 10 minut?

Offline Achilles

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Cafelat Robot, V60, Aeropress, Moka
  • Młynek: Niche, 1zpresso Q2, Bplus Apollo
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Grudzień 2022, 00:33:43 »
Pamiętajcie, że do gazowego grilla z USA trzeba założyć reduktor i to o niższym ciśnieniu niż ten ogólnodostępny (to jest rozwiązanie dla butli z tradycyjnym zaworem jak w 11kg butlach) i do tego opcjonalnie adapter (np. na butle z zaworem „klikowym”, ~ 8kg, która zmieści się w grillu i będzie zasilała czystym propanem). Dzisiaj zmieniałem reduktor w swoim char-broilu w obawie przed przepaleniem systemu.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Grudzień 2022, 07:52:18 »
Używa 11kg butle z reduktorem dostarczonym. Takie info mam od sprzedawcy.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Grudzień 2022, 21:03:10 »
Albo napoleon albo broilking z czystym propanem, (to nie jest reklama), generalnie czysty propan ma równą moc, dzieła zawsze (przy minusowych temp też), przy dwóch - trzech (to lepiej) nowoczesnych listwach można spokojnie polendwicę obrobić, zarówno klasycznie jak iak i T jak i Y, 300 stc spokojnie jest w zasięgu (czyli pizza też choć ...) +  aromat z wędzenia smoke boxem bez problemu.
Propan butan ma tezż sporo toksycznych substancji ... lawa jest git ale bez toluenów, itd ....
jak będzie ktoś zainteresowany to dołączę foto 🥳

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Grudzień 2022, 08:16:23 »
Może to pomysł aby przejść tylko na propan...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Kwiecień 2023, 15:03:08 »
Fux ja z 2 lata temu zmieniłem gazowy na elektryczny gastronomiczny i uważam to za dobrą zmianę.
Ciekawe, czy dalej tak kolega uważa, przy obecnych cenach prądu...
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Kwiecień 2023, 15:05:29 »
Używałem dwóch grillów landmann triton, który od kilku lat używają moi rodzice i weber spirit II, który zakupiłem dla siebie w tamtym roku. Landmann to bardzo fajny grill od kwietnia/maja do wrzesnia stoi na ogrodzie już od kilku lat i nie ma problemu z żadną rdzą, wykonanie jest ok. A co do webera to jest trochę lepiej wykonany niż landmann i ma kilka lepiej przemyślanych rozwiązań jak choćby system ociekowy i zestaw  dodatkowych akcesoriów. Po jednym sezonie nie mogę zarzuć weberowi nic, kupiłem go przed sezonem w całkiem dobrej cenie tak więc jestem zadowolony. Jeżeli zależy Ci na jakości wykonania to myślę, że Weber albo Broil King, natomiast co do smaku potraw z grila to nie widze większej różnicy. Stabilność oraz łatwość grilowanie jest dla mnie głównym argumentem jeżeli idzie o porównanie do grilla tradycyjnego, a elektrycznych nie używałem.
Do Webera i Broil Kinga dołożył bym firmę Napoleon.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Grill gazowy-jaki?
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Kwiecień 2023, 15:08:52 »
Wszystkie grille gazowe są produkowane w Chinach. Wszystkie mają podobna budowę. Za Weberem na plus na pewno bardzo dobry marketing i kilka fajnych akcesoriów. Jeśli chcesz coś z bardzo fajnym systemem to Charbroil, ale w Polsce już raczej niedostępny (może gdzieś na niektórych sklepach Leroya coś znajdziesz albo w internecie) z systemem Tru-Infrared. Zaletą jest, że płomień nie jest jedynie tam gdzie palnik i by ciepło rozchodziło się równomiernie pod całym rusztem. Zdecydowanie kieruj się w stronę nierdzewki i jak gdzieś obudowa jest zwykłastala to szkoda kasy. Obejdzie tłuszczem i oparami po grillowaniu. Nie do zmycia. To należy wypalić i stosuję mocną chemię do czyszczenia. Dobre opinie zbierają grille Campingaz i Napoleon (Wolf Steel). Weber i Broil King za nimi ale ceny mają wyższe bo najwięcej się reklamują więc muszą to jakoś pokryć w cenach.
Weber to amerykańska firma, Broil King Amerykańsko Kanadyjska a Napoleon to firma Kanadyjska.
Na YouTube są filmy z ich fabryki w Kanadzie, więc skąd to stwierdzenie, że wszystkie grille są produkowane w Chinach....
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi