Autor Wątek: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami  (Przeczytany 4011 razy)

Offline pokoj10

  • Wiadomości: 4
Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« dnia: 07 Luty 2021, 17:15:49 »
Cześć

Chciałabym kupić kawiarkę, w której również lejek i sitko są wykonane ze stali. Czy są takie modele? Najlepiej, aby była wyprodukowana we Włoszech.

Offline Kawko

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2021, 23:27:02 »
Cześć,

Mam w domu Bialetti Venus i ona jest w całości (poza rączką) wykonana ze stali. Kraj produkcji to akurat Chiny, o czym dowiedziałem się dopiero po otwarciu paczki. Okazuje się, że "włoska" to nie to samo co "wyprodukowana we Włoszech".  ;)

P.S.
Bardziej smakowała mi kawa z kawiarki aluminiowej, która niestety skończyła swój żywot na palniku kuchenki gazowej...

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2021, 10:46:17 »
Cześć,

Okazuje się, że "włoska" to nie to samo co "wyprodukowana we Włoszech".  ;)


 :o

A czy aluminiowe tez są wyprodukowane w Chinach? Szok. Myślałem, że Venus też made in Italy :(.

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2021, 11:49:09 »
Mam aluminiowe 3tz i 6tz. Na obu kawiarkach jest napis "Italian Quality and Design", ale Made in Italy brak.  ;)

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2021, 12:09:29 »
Mam aluminiowe 3tz i 6tz. Na obu kawiarkach jest napis "Italian Quality and Design", ale Made in Italy brak. 

No to ja osobiście w takim razie wolę zakupic stalową ;)

Offline skiba1

  • Wiadomości: 1
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2021, 12:48:57 »
TopMoka jest Made in Italy

Offline anina

  • Wiadomości: 2
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2021, 13:00:38 »
Mam kawiarkę TopMoka, "wypalone" w środku: Made in Italy.

Offline anina

  • Wiadomości: 2
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2021, 13:14:51 »
Zapomniałem dopisać - aluminium

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Luty 2021, 13:38:33 »
TopMoka chyba nie ma modeli wykonanych w 100% ze stali. Te na indukcję są aluminiowe i mają specjalne dno. Na pewno droższy model Giannini (Giannina) jest stalowy i Made in Italy, ale cena trochę zaporowa. W przypadku tańszych modeli (TUA) producent już się nie chwali gdzie są produkowane.

Jeżeli szukasz kawiarki stalowej ze względu na obawy przed migracją aluminium do naparu, to polecam zapoznać się z poniższym badaniem:

https: //www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5388725/

Przy piciu 3 litrów kawy tygodniowo i myciu kawiarki aluminiowej w zmywarce, przyjmowalibyśmy 4% tolerowanej tygodniowej dawki. W przypadku prawidłowej eksploatacji i pozwoleniu na pasywację powierzchni, wartość ta spadnie do 0,67%.

Nie kwestionuję natomiast, że stalowa jest łatwiejsza w czyszczeniu.  :)

Offline KLS Mężczyzna

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: Lelit Elizabeth, Ascaso Arc, Pintinox Bella
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3 RedClix
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Luty 2021, 19:09:42 »
Cześć

Chciałabym kupić kawiarkę, w której również lejek i sitko są wykonane ze stali. Czy są takie modele? Najlepiej, aby była wyprodukowana we Włoszech.

Moja Pintinox Bella spełnia wszystkie powyższe wymagania, a dodatkowo jest po prostu piękna i ma bardzo grube dno, co znacząco przyspiesza grzanie na indukcji. Niestety może być kłopot z dostępnością i wysoką ceną związaną z jej sprowadzeniem. Mi udało się ją kupić wiele lat temu w polskiej Duce.

IMG_0471.jpeg

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Luty 2021, 12:43:59 »
Z łatwo dostępnych - w Ikei jest cała ze stali za 80 zł.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Luty 2021, 19:01:39 »
zaskoczyliście mnie, że tyle w bialetti jest z chińskich fabryk, niedawno mówiło się o widmie ich bankructwa i potrzebie reorganizacji, może na tym polegała poprawa rentowności chodź jak tak, to bardzo to krótkowzroczne jest moim zdaniem. Z włoskich kawiarek zazwyczaj zawsze gat-a polecałem, ładnie wykonane i kiedyś włoskie, chodź ostatnio nie miałem okazji sprawdzać.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarka stalowa ze stalowymi akcesoriami
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Czerwiec 2021, 19:50:20 »
Chciałabym kupić kawiarkę, w której również lejek i sitko są wykonane ze stali. Czy są takie modele? Najlepiej, aby była wyprodukowana we Włoszech.

Czytając wątek o kawiarkach podpaliłem się i też chciałbym sobie takową sprawić, poza tym żona jest amatorką takiego parzenia. Mam wymagania jak @pokoj10 . Szperałem i wpadłem na GIANNINI Giannina Restyling 3/1 TZ (podoba mi się rok założenia firmy 1968 🙂). Może ktoś użytkuje? Warta jest tych 340 złociszy? Czy ta redukcja, reduktor z 3 na 1 espresso działa?

« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2021, 20:08:08 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi