Autor Wątek: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia  (Przeczytany 4432 razy)

Offline Anioł.barista

    • Zacisze Anioła Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: RQ, Aeropress, Chemex, V60
Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« dnia: 16 Styczeń 2021, 11:45:31 »
Witajcie kawosze! 👋
Z tej strony team z Zacisze Anioła!
Chcielibyśmy serdecznie zachęcić Was do spróbowania naszych świeżo palonych ziaren kawy 🌱 Od 2 lat działamy w Łańcucie w progach naszej palarnio-kawiarni, której aromat kawy czuć już na ulicy. Dzięki naszym pozytywnym klientom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, rok temu udało nam się otworzyć nasz sklep firmowy w stolicy podkarpacia - Rzeszowie. Mimo trwającej pandemii i ciężkich czasów dla wielu branż, nie poddajemy się, a co więcej mamy głowy pełne pomysłów! Posiadamy sklep internetowy, w którym możecie zaopatrzyć się w nasze kawy, a później wyrazić swoją opinię, która jest zawsze bardzo istotna dla Nas, jak również dla innych kawoszy, którzy szukają dobrego ziarna. Dajcie znać jaki jest wasz ulubiony sposób parzenia kawy, na co najbardziej zwracacie uwagę przy jej wyborze i jakie nuty są waszymi ulubionymi. Zachęcamy abyście wspierali wszystkie lokalne branże, jak tylko możecie. Teraz każdy potrzebuje choćby dobrego słowa.
Jeśli chcielibyście nas odwiedzić to zapraszamy do Łańcuta na ulicę Ottona z Pilczy 21, oraz do sklepu firmowego w Rzeszowie na ulicę Króla Kazimierza 5. A może ktoś z Was już nas odwiedził, albo właśnie parzy nasze ziarna? ☕
Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy zawsze tylko dobrej kawy!
Zacisze Anioła 😇

Łańcut
Facebook: https://www.facebook.com/Zacisze-Anio%C5%82a-726883614346443/
Instagram: https://instagram.com/zacisze_aniola?igshid=cx94t8tuwelz

Rzeszów
Facebook: https://www.facebook.com/zacisze.aniola/
Instagram: https://instagram.com/zacisze_aniola_sklep_firmowy?igshid=30y4c4cw578m

Sklep internetowy:
https://kawiarnia-aniola.pl/
Allegro:
https://allegro.pl/uzytkownik/zaciszeaniola?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-2-0112

Dla pierwszych 10 osób, które zakupią naszą kawę czeka dodatkowo fajny prezent! 🎁

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2021, 12:45:41 »
Ja osobiście poszukuje zawsze kaw Specialty - a dla mnie Specialty oznacza transparentość - u was mi tego brak.
Na stronie nie widzę:
- daty palenia
- stopnia palenia
- rejonu z jakiego kawa pochodzi
- odmiany kawy
- rodzaju obróbki
- z którego roku są zbiory (to mało palarni podaje, ale fajnie jak to się znajduje)
- wysokość upraw itd.

I pewnie dużo innych rzeczy, dla przykładu konkurencyjne palarnie, które się udzielają na forum, może warto się zainspirować :)
https://mastroantonio.pl/Etiopia-Burtukaana-Hambela-Wamena-Natural-p525
https://eurocafe.com.pl/brazil-forca-cafe-natural.html
https://www.palarniablend.pl/kolumbia-las-cascadas-fil-15-68

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2021, 14:30:05 »
No i ta pretensjonalna nazwa palarni...
Ja nie lubię jak mi ktoś swoją religię do kawy bądź innych dziedzin życia wciska. Miejsce mitycznych postaci jest w przybytkach do tego celu stworzonych bądź na półce z książkami zatytułowanymi "mitologia"
No chyba, że właściciel palarni się Anioł nazywa jak ten z "Alternatywy 4" - to zmienia postać rzeczy  :mrgreen:

« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2021, 14:32:13 wysłana przez Pawcio »

Offline Anioł.barista

    • Zacisze Anioła Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: RQ, Aeropress, Chemex, V60
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2021, 14:57:59 »
Cześć pmichal
Dziękujemy za cenne uwagi.
Rzeczywiście nie wszystko jeszcze mamy dopracowane na stronie internetowej ponieważ dopiero teraz zaczynamy rozwijać ten system sprzedaży, a etykiety naklejamy na tylnej części.

Odnośnie daty palenia, nasze kawy nie mają starszych dat niż 2 tygodnie od daty wypalania, ponieważ bardzo kontrolujemy to ile posiadamy w naszym magazynie. Bardzo ważne jest dla nas, aby dostarczać kawy świeże i jak dotąd zawsze nam się to udawało. Czasami zdarza się, że zostanie zamówiona kawa, która jeszcze nie jest wypalona.  Spowodowane jest to tym, że prowadzimy dwa sklepy stacjonarne, w których sprzedajemy na bieżąco i ta akurat zamówiona kawa mogła się (przed chwilą) skończyć. Wtedy takie zamówienie  wypalamy, a osoby, które regularnie zamawiają już się o tym przekonały, że czas realizacji jest bardzo szybki.

Jeśli chodzi o stopień wypalenia. Większość naszych kaw jest wypalana pod ekspresy ciśnieniowe i kawiarki włoskie.  Palenie jest na średnim poziomie. W ofercie posiadamy również Etiopię -kawę pod alternatywną metodę parzenia. Oczywiście planujemy rozszerzyć ofertę kaw alternatywnych.

Odnośnie pozostałych podpunktów - w najbliższym czasie na naszej stronie internetowej uzupełnimy informacje po to, aby stały się one bardziej transparentne. Dopracujemy również sprawę etykiet.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, jesteśmy w trakcie rozwijania sprzedaży internetowej po to, aby wyjść poza region z naszą ofertą.
Nigdy nie wypalaliśmy kawy na masową skalę, ponieważ zawsze sprzedawaliśmy ją lokalnie i stacjonarnie. Teraz po bardzo pozytywnych opiniach naszych gości, których część możesz zobaczyć w Google, zdecydowaliśmy się rozwinąć naszą sprzedaż internetową.

Jeśli miałbyś dla nas jeszcze jakieś inne, fajne rady - daj nam znać. Chętnie z nich skorzystamy :)

Pozdrawiamy
Zacisze Anioła

Offline Anioł.barista

    • Zacisze Anioła Palarnia Kawy
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: RQ, Aeropress, Chemex, V60
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2021, 15:14:37 »
Drogi Pawcio
Skąd przyszło Ci do głowy, że narzucamy swoją nazwą komuś religię. Nasza nazwa związana jest z historią miasta, w którym działamy. Odwiedzają nas różni goście i nikogo nie wyganiamy ze względu na czyjeś różne poglądy i nikomu nic nie narzucamy. Nigdy nie spotkaliśmy się z taką obraźliwą reakcją w czasie dwóch lat funkcjonowania na rynku kawy.
Pozdrawiamy
Zacisze Anioła

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2021, 15:31:22 »
obraźliwą reakcją
Powyższe to zdecydowanie nadinterpretacja. Z mojej strony to była mała dygresja na temat waszej nazwy.

Również Pozdrawiam,
Paweł

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2021, 15:46:51 »
Nigdy nie spotkaliśmy się z taką obraźliwą reakcją w czasie dwóch lat funkcjonowania na rynku kawy.

Ja bardziej widzę tu element żartobliwy.

Z drugiej strony, nazwa jak nazwa, ale do tej pory działaliście lokalnie i kupujący znali historię nazwy Waszej firmy. Teraz chcecie poszerzyć sprzedaż, więc ludzie niewiedzący, co oznacza "Zacisze Anioła" mogą zareagować tak jak @Pawcio Co to by było, gdyby ktoś nazwał palarnię "Boska Ręka" w kwestii jakości wypału.
》tertium non datur《

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2021, 15:52:37 »
do tej pory działaliście lokalnie i kupujący znali historię nazwy Waszej firmy. Teraz chcecie poszerzyć sprzedaż,

Otóż to. Lokalnie, na Podkarpaciu tego typu nazwy zapewne nikogo nie dziwią. Im dalej w las, tym więcej drzew  ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń 2021, 15:58:42 »
Im dalej w las, tym więcej drzew 

Nie wszędzie Pawle, po ostatniej interwencji,  nie można już tak antycypować np o Białowieży
》tertium non datur《

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Styczeń 2021, 16:46:20 »
To fakt  :lol2:

Offline KOfiKA

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: V60, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Comandante
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Styczeń 2021, 18:37:55 »
Ja osobiście uważam, że nazwa nie ma żadnego znaczenia, co do jakości kawy i taka dyskusja jest tu niepotrzebna. Sprawa właścicieli. Za to cenne uwagi co do informacji o kawie też wazna sprawa. Jako osoba pracująca w kawiarni (może nie jakiejś jednej z najlepszych, ale jednak) sama wiem, jak ciężko teraz jest dla wszystkich w gastro i jak trzeba się wspierać, żeby ta gospodarka całkiem nam nie padła. Trzymajcie się cieplutko i mimo wszystko dążcie do perfekcji. Macie wsparcie początkującej baristki z okolic Krakowa [emoji38] Mam nadzieję, że kiedyś pozwiedzam podkarpackie kawiarnie oraz waszą palarnię. Do zobaczenia!

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Styczeń 2021, 22:34:03 »
Ja tam uważam, że do nazwy to nie trzeba się czepiać. Właściciel miał taką chęć/fantazję więc tak nazwał (to jego dziecko). Mi też nie podobają się jak ktoś daję imię dziecku na prykład Konan, ale trzymam to dla siebie, nie wtrącam się, ich dziecko ich wybór.  Cenne uwagi to są takie jak @pmichal  napisał i też się do nich dopisuję.
P.s w tej nazwie żadnego wciskania religii nie widzie. Wciskanie to by było  "Zacisze anioła, wypijesz a uwierzysz..." ;)

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Styczeń 2021, 13:48:49 »
Moich antyreligijnych uczuć ta nazwa również nie rani. Anioły występują w wieeelu religiach - którą z nich zatem miałaby mi wciskać? Nie wiem...
Wiem, że koledzy mają rację odnośnie informacji nt kawy.
Powodzenia!  :szampan:

skansen

  • Gość
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Październik 2021, 22:10:29 »
Przejeżdżając niedaleko Łańcuta nie mogłem nie zajrzeć do "Zacisza". Zjedliśmy pyszne ciasto (żona wzięła kilka kawałków na wynos), ja zadowoliłem się podwójnym espresso.
Miejsce bardzo fajne a tłumy odwiedzających mówią same za siebie...

Cieszę się, że takie miejsca powstają również w mniejszych miastach.
Zacisze Aniola Lancut.jpg

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Zacisze Anioła Palarnia Kawy Kawiarnia
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Październik 2021, 22:15:05 »
Interesujący sposób przechowywania tempera  [emoji38]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi