Autor Wątek: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.  (Przeczytany 157427 razy)

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #285 dnia: 21 Styczeń 2017, 09:36:41 »
Bialetti nie używałem ale podobno to też dobry sprzęt, Leopolda nie znam. Jeżeli Bodum Ci odpowiada to po co szukać dalej?

Offline Robert

  • Wiadomości: 81
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #286 dnia: 21 Styczeń 2017, 09:43:33 »
Problem w tym, że nie wiem czy mi odpowiada bo każdy z wymienionych FP widziałem jedynie w sieci. Żadnego nie używałem, z żadnego nie piłem kawy. Oczywiście, że mógłbym kupić polecanego Boduma, ale ponieważ wizualnie podobają mi się ( chyba trochę bardziej niż Bodum) również Bialetti i Leopold zastanawiam się czy ich jakość jest na tym samym poziomie i stąd moje pytania.

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #287 dnia: 21 Styczeń 2017, 10:10:56 »
Napisz czego oczekujesz od kawy, ma być intensywna, klarowna czy raczej słabo klarowna i mniej intensywna. Ja najczęściej używam phina. Tani i prosty w użyciu zaparzacz, który robi moim zdaniem bardzo dobrą kawę,

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #288 dnia: 21 Styczeń 2017, 10:29:14 »
I bardzo klarowną... ;)

Offline Robert

  • Wiadomości: 81
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #289 dnia: 21 Styczeń 2017, 10:59:49 »
Jak wspomniałem, do pracy póki co skupiam się na FP. A priorytetem jest "czystość" kawy, no i oczywiście trwałość FP.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #290 dnia: 21 Styczeń 2017, 11:07:22 »
ja sobie kupiłem FP z tk maxxa za 30 zł i spełnia swoją funkcję... właśnie do pracy, nie chciałem nic drogiego - jak się przypadkiem stłucze to nie będzie szkoda.

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #291 dnia: 21 Styczeń 2017, 11:17:53 »
Kawa z FP jest mniej intensywna i mniej klarowna niż z phina. Do FP zastosuj filtr z Aeropressa, będzie "czyściej".

Offline Robert

  • Wiadomości: 81
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #292 dnia: 21 Styczeń 2017, 11:40:13 »
Tak wiem, przebrnąłem cały wątek i znalazłem kilka ciekawych informacji i porad. A ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi FP (Leopold, Bialetti) w kontekście Bodum?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #293 dnia: 21 Styczeń 2017, 14:06:21 »
Raczej nie znajdziesz opinii na temat wszystkich drogich FP, a żeby jeszcze je ktoś mógł porównać w praktyce? Ładne i zgrabne, ale równie drogie robi też Hario.

Co do klarowności natomiast, to jest ona zaprzeczeniem FP ;) Równie dużo uwagi poświecisz cleverowi, szybciej się czyści (wyrzucić filtr), a kawa będzie klarowna jak to po papierowym filtrze.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #294 dnia: 21 Styczeń 2017, 14:08:48 »
French to French, ma swój urok. Dlatego naparu z niego nie powinno się przez papier filtrować, do tego są inne metody.

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #295 dnia: 21 Styczeń 2017, 14:10:22 »
Jak wspomniałem, do pracy póki co skupiam się na FP. A priorytetem jest "czystość" kawy, no i oczywiście trwałość FP.

Jeśli priorytetem jest czystość to może clever dripper? kawa parzy się jak w FP, ale po zaparzeniu filtrowana jest przez papierowy filtr, dzięki któremu nie ma drobinek kawy w gotowym naparze. Jeśli chodzi o trwałość, to ja swojego clevera używam ok. 5 lat i dalej mi służy.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Robert

  • Wiadomości: 81
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #296 dnia: 21 Styczeń 2017, 16:33:34 »
Miałem na myśli trwałość i jakość oraz czystość między poszczególnymi FP. Wiem, że inne metody alternatywne są bardziej klarowne, ale do pracy chyba jednak skupię się na FP. Natomiast do domu to już inna sprawa.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #297 dnia: 21 Styczeń 2017, 16:38:42 »
clevera łatwiej utrzymać w czystości, a czasu potrzebuje dokładnie tyle samo... no ale trzeba kupować filtry. przejdź się do tk maxx, tam mają zazwyczaj duży wybór french pressów w dobrych cenach. bodumy też są.

Offline Robert

  • Wiadomości: 81
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #298 dnia: 21 Styczeń 2017, 17:10:47 »
Ok. sprawdzę, tym bardziej jeżeli ceny mają atrakcyjniejsze.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #299 dnia: 24 Styczeń 2017, 08:40:31 »
Miałem na myśli trwałość i jakość oraz czystość między poszczególnymi FP. Wiem, że inne metody alternatywne są bardziej klarowne, ale do pracy chyba jednak skupię się na FP. Natomiast do domu to już inna sprawa.
A co rozumiesz przez klarowność? Ja mam fp z Ikea i kawa jest pyszna, ma więcej ciałka niż przez papier, w tej kategorii jest tuż za ap. Nie ma tam fusów, ot na dnie filiżanki ciut drobinek po wypiciu, co i w espresso czasem się zdarzy i phinie.
Prasa to tylko narzędzie, najważniejsza jest kawa. Jeśli ta będzie wysokiej jakości to w taniej prasie zdziałasz cuda :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi