Autor Wątek: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.  (Przeczytany 157451 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #135 dnia: 26 Luty 2015, 16:16:51 »
W sensie taki??
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/26/9b28f5ddf815d4a6998a6db9214fee93.jpg
French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.

   
LMWDP #469

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #136 dnia: 26 Luty 2015, 18:20:43 »
Kiepska fotka  ;) ale z tego co widać to jest metalowy. W tych Bodum z TKmaxx plastikowa jest górna część tłoczka (nad siatką) i tulejka do której jest wkręcony pionowy pręt.

W przystępnej cenie są Tescoma, Ikea trochę droższe są Bialetti (można polecić) czy Hario i te ostanie są też w kilku wersjach w tym opcja za większą kasę z drewnianymi dodatkami ale z nimi nie miałem do czynienia.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2015, 18:25:53 wysłana przez maro »

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #137 dnia: 26 Luty 2015, 23:38:18 »
Ehh, dość drogie te polecane sprzęty  :( A może orientujecie czy ktoś ma na sprzedaż jakiś używany, ale w bardzo dobrym stanie french press? Zamierzam kupić sobie jakiegoś porządnie wykonanego, tego typu sprzęta. Bodajże DrUsagi wspominał w jakimś z wcześniejszych postów o zakupie używanego french pressa firmy Bodum w cenie ok 20-30zł. Doktorku, gdzie można zaopatrzyć się w taki sprzęcik w takiej lub podobnej cenie? Pytam się, bo od kilkunastu dni śledzę allegro czy olx i ani widu ani słychu o fajnych french pressach w dobrej cenie  :(

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #138 dnia: 27 Luty 2015, 00:09:31 »
A że tak nieśmiało zapytam, po co Ci french mając aero i clevera?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #139 dnia: 27 Luty 2015, 01:16:27 »
French Press jest ze szkła i metalu...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #140 dnia: 27 Luty 2015, 06:16:40 »
Ehh, dość drogie te polecane sprzęty  :( A może orientujecie czy ktoś ma na sprzedaż jakiś używany, ale w bardzo dobrym stanie french press? Zamierzam kupić sobie jakiegoś porządnie wykonanego, tego typu sprzęta. Bodajże DrUsagi wspominał w jakimś z wcześniejszych postów o zakupie używanego french pressa firmy Bodum w cenie ok 20-30zł. Doktorku, gdzie można zaopatrzyć się w taki sprzęcik w takiej lub podobnej cenie? Pytam się, bo od kilkunastu dni śledzę allegro czy olx i ani widu ani słychu o fajnych french pressach w dobrej cenie  :(
Na olx szukaj, Ale o ile pamiętam mój ktoś sprzedawał jako zaparzacz a nie FP. A że to Bodum to na zdjęciach widziałem.
Jedyne co pewne to to że "do kawy" będzie w opisie.
LMWDP #469

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #141 dnia: 27 Luty 2015, 07:38:51 »
A że tak nieśmiało zapytam, po co Ci french mając aero i clevera?
Chcę po prostu mieć możliwość popróbowania innej charakterystyki naparu kawowego jaką daje właśnie french press :)
Cytat: DrUsagi
[/quote
Na olx szukaj, Ale o ile pamiętam mój ktoś sprzedawał jako zaparzacz a nie FP. A że to Bodum to na zdjęciach widziałem.
Jedyne co pewne to to że "do kawy" będzie w opisie.
Dzięki Doktorku, tak właśnie zrobię  :szampan:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #142 dnia: 27 Luty 2015, 11:08:42 »
Chcę po prostu mieć możliwość popróbowania innej charakterystyki naparu kawowego jaką daje właśnie french press
Obawiam się, że jeśli zrobisz dziurki w filtrze do aero, ewentualnie zastosujesz inne sitko, lub kupisz filtr stały do clevera, to będzie to absolutnie to samo.
Niemniej rozumiem chęć kolejnych doznań.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #143 dnia: 27 Luty 2015, 11:16:14 »
Chcę po prostu mieć możliwość popróbowania innej charakterystyki naparu kawowego jaką daje właśnie french press
Też tak chciałem, a teraz frencz od pół roku stoi nietykany :P

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #144 dnia: 27 Luty 2015, 11:20:18 »
E tam, można używać, jako dzbanuszek czy inny serwer ;)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #145 dnia: 27 Luty 2015, 11:43:02 »
Też tak chciałem, a teraz frencz od pół roku stoi nietykany
A jakiego masz Pafcio0 frencza (producent, model, pojemność)? Bo jeśli masz sprzęta marki Bodum lub innej zacnej to może byłbyś zainteresowany odsprzedażą swego nieużywanego od pół roku frencha w okazyjnej dla mnie cenie?  :blue:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #146 dnia: 27 Luty 2015, 11:53:53 »
A jakiego masz Pafcio0 frencza (producent, model, pojemność)? Bo jeśli masz sprzęta marki Bodum lub innej zacnej to może byłbyś zainteresowany odsprzedażą swego nieużywanego od pół roku frencha w okazyjnej dla mnie cenie? 
Mam dokładnie ten model 600ml - http://www.whittard.co.uk/equipment/coffee-equipment/cafetieres/whittard-chrome-4-cup-cafetie.htm
Przeżył upadek z 2 metrów na kafelki (!) tylko koszyczek trochę się wygiął.
Nie jestem do końca przekonany do odsprzedaży z przyczyn sentymentalnych - kupiłem go w Santiago de Chile :D

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #147 dnia: 27 Luty 2015, 12:36:57 »
Piękny sprzęt :szampan: Szkoda, że miał upadek i się zdeformował  :( W takim razie w dalszym ciągu poszukuję jakiegoś solidnego i względnie taniego Frencza :) Apropo, jakich ustawień używasz na młynku Peugeot do mielenia do frencza? Dużo grubiej niż do chemexa? Ile mniej więcej obrotów korbką przy opuszczonym pierścieniu regulacyjnym od momentu blokady żaren?  :) Pytam się, bo też mam taki młynek i planuję wykorzystać go do mielenia do frencza :)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #148 dnia: 27 Luty 2015, 12:45:13 »
Frencza zrobiłem może ze trzy razy, z czego ostatni był najlepszy, bo wyciąłem kółko z chemeksowego filtra i napar zyskał na klarowności.
Mielenie tak dwukrotnie grubsze niż do chemeksa, konieczne odsianie.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #149 dnia: 27 Luty 2015, 14:26:27 »
A jesteś w stanie pafcio0 powiedzieć o ile przestawić grubość mielenia na Peugeocie? Np.gdy zmieniam grubość mielenia z dripa na chemexa to opuszczając pierścień regulacji przesuwam rączkę młynka o ćwierć obrotu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Czy aby zmielić pod frencza potrzebuję przestawić grubość mielenia o kolejne ćwierć obrotu od ustawienia pod chemex czy może jeszcze bardziej? :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi