Autor Wątek: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.  (Przeczytany 157441 razy)

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #120 dnia: 26 Luty 2015, 10:11:47 »
W pracy przerabiam French pressa z Duki. Kosztował 50 zeta i jest ok.
Za FP warto rozejrzeć się też w TK Maxx. Ostatnio widziałem Bodum 1L w cenie 59,99.
Fajnie wyglądają te zaparzacze. Muszę na żywo pooglądać. Na pierwszy rzut oka wygląda, że mogą doń pasować filtry od kality, ale zaocznie mogę się mylić.
Wyglądają fajnie. Co prawda, w tych pieniądzach brałbym po prostu Kalitę, ale jak je przecenią to może być interesująco. Przy okazji zajrzę do Duki i je sobie obejrzę.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #121 dnia: 26 Luty 2015, 10:14:48 »
w Duce pojawiły się fajne dripy.
Rzeczywiście fajny jest ten dripper Duki, ale papierowego filtra do metalowego jednak bym nie wkładał, przepływ będzie mizerny.
A Świeżopalona.pl robi Duce konkurencję Hario Drip Pot.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #122 dnia: 26 Luty 2015, 10:51:04 »
Za FP warto rozejrzeć się też w TK Maxx. Ostatnio widziałem Bodum 1L w cenie 59,99.
Też widziałem ale to była wersja z plastikowym gwintem przy tłoczku. Lepsze kupisz na Allegro po 15zł + przesyłka. Na Bodum ostatnimi czasy trzeba uważać bo zaczęli robić szajs.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #123 dnia: 26 Luty 2015, 11:22:47 »
A Świeżopalona.pl robi Duce konkurencję
Z całym szacunkiem, ale porównując potencjalną klientele, to żadna konkurencja. Mnie cieszy, że w ogólnodostępnych sklepach zaczynają się pojawiać sprzęty do domowego parzenia. Jest szansa na lepsze.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #124 dnia: 26 Luty 2015, 12:01:12 »
 Konkurencja w sensie bardziej świadomych, forumowych użytkowników, a nie galeriowców.

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #125 dnia: 26 Luty 2015, 12:36:01 »
Też widziałem ale to była wersja z plastikowym gwintem przy tłoczku.
O, nawet nie wiedziałem, że Bodum taką lipę odstawia. Dzisiaj tam będę, to się przyjrzę jaki ma gwint.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #126 dnia: 26 Luty 2015, 12:45:53 »
Konkurencja w sensie bardziej świadomych, forumowych użytkowników, a nie galeriowców.
Świadomi są już świadomi. Mnie cieszą możliwości rozszerzania świadomości. :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #127 dnia: 26 Luty 2015, 13:12:43 »
Z całym szacunkiem, ale porównując potencjalną klientele, to żadna konkurencja.

Tak nie za bardzo zrozumiałem to zdanie. Czy chodzi o to że Duca ma o wiele więcej potencjalnych klientów niż Świeżopalona? Ilu z nas się dowiedziało prost z marketu o możliwości kupna zaparzacza w Duce a ilu przez Forum tzn przez internet. Druga sprawa, jaką kawę kupi potencjalny nabywca takiego urządzenia w Galerii? Pewnie taka jaką dostanie w najbliższym sklepie, oszczędni w Tesco, bardziej chojny w Tchibo. I po takiej kawie, niektórzy mogą powiedzieć że pieniądze wydane w sprzęt są zmarnowane. Duca nie doradzi jak zaparzyć. Świadomość klientów zostanie tam gdzie była.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #128 dnia: 26 Luty 2015, 13:47:26 »
Może i tak być. Ja jednak wierzę, że im więcej sprzętu do parzenia kawy w powszechnych sklepach, tym lepiej. Im więcej przelewu, tym lepiej. Może i jestem naiwny w swoim myśleniu, ale uważam, że światek kawowy jest bardzo zamknięty i niewiele zdziała. Taka woseba, duka czy inne cokolwiek ma znacznie większą siłę przebicia niż wszystkie kawowe sklepy tego forum.

A jeśli na forum znalazłoby się piękne wyjaśnienie jak tego zaparzacza z duki używać, to jest spora szansa, że ktoś kto kupił lub został obdarowany trafi na właściwą ścieżkę.

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #129 dnia: 26 Luty 2015, 13:50:55 »
w Duce pojawiły się fajne dripy.
Rzeczywiście fajny jest ten dripper Duki, ale papierowego filtra do metalowego jednak bym nie wkładał, przepływ będzie mizerny.
A Świeżopalona.pl robi Duce konkurencję Hario Drip Pot.

Nieźle z ceną zeszli...... powiem tak Hario to hario ma renomę ale nie jestem przekonany do materiałowego filtra/woreczka. Używałem takiego do parzenia herbaty w imbryku po niedługim czasie materiał wyglądał mało zachęcająco i nie smakowało dobrze. Trzeba je wymieniać co jakiś czas. Ten metalowy w Duce (Duka chyba się nie odmienia jako wyraz obcy ale co tam...) wydaje się być praktyczniejszy i nie będzie raczej wpływał na smak kawy po wielu użyciach. No ale nie zdecydowałem się na jego zakup więc tylko teoretyzuje.

Offline Snufficator

  • Wiadomości: 70
  • Ekspres: Moccmaster przelew, kawiarka bialetti, french press Bodum - znudziła się ciśnieniówka
  • Młynek: Wilfa
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #130 dnia: 26 Luty 2015, 13:57:22 »
Może i tak być. Ja jednak wierzę, że im więcej sprzętu do parzenia kawy w powszechnych sklepach, tym lepiej. Im więcej przelewu, tym lepiej. Może i jestem naiwny w swoim myśleniu, ale uważam, że światek kawowy jest bardzo zamknięty i niewiele zdziała. Taka woseba, duka czy inne cokolwiek ma znacznie większą siłę przebicia niż wszystkie kawowe sklepy tego forum.

A jeśli na forum znalazłoby się piękne wyjaśnienie jak tego zaparzacza z duki używać, to jest spora szansa, że ktoś kto kupił lub został obdarowany trafi na właściwą ścieżkę.

Tak w French Press z Duki jest instrukcja jak parzyć. Między innymi piszą, żeby używać świeżej, zmielonej kawy parzyć kilka minut wodą poniżej 100 stopni. Po nalaniu kawy do szklanki odczekać chwilę, żeby pył opadł na dno. Doradzają, żeby fusów nie wywalać tylko użyć jako nawóz do kwiatków lub pochłaniacz zapachów. Także nie jest źle !  W tym swoim drippie też instruują. Znam osoby, których jednak nic nie przekona do lepszej kawy. Idą w zaparte, że wystarczająca jest rozpuszczalna ewentualnie kapsułka. Z kawą jest trochę jak z kuchnią orientalną czy ogólnie zagraniczną. Są ludzie chętni do eksperymentowania, próbowania i są tacy, którzy uważają kotlet schabowy lub roladę śląską za jedyne prawdziwe jedzenie.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #131 dnia: 26 Luty 2015, 14:02:05 »
Duka chyba się nie odmienia jako wyraz obcy ale co tam...
A dlaczego się nie odmienia? Odmienia się.

[...]Są ludzie chętni do eksperymentowania, próbowania i są tacy, którzy uważają kotlet schabowy lub roladę śląską za jedyne prawdziwe jedzenie.
Upatruję nadziei w tych, którym niewiele brakuje aby przejść na wyższy poziom. Taki prezent, czy natrafienie na dripper w sklepie, może zaiskrzyć, może skłonić do poszukiwań.
Oczywiście to nadal kropla w morzu, ale... Mnie się podoba.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #132 dnia: 26 Luty 2015, 14:14:08 »
A ja właśnie odkryłem na nowo, że kawa z dripa plus łyżeczka miodu jest boska. Pewnie kawa z frencha, z łyżeczką miodu też była by super.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #133 dnia: 26 Luty 2015, 15:05:19 »
Skoro french pressy firmy Bodum popsuly się w sensie jakościowym to jakiej innej firmy i jaki model warto wziąć pod uwagę jeśli zależy mi na trwałości/ jakości wykonania, a w szczególności skuteczności filtrowania, oddzielania fusów? Oczywiście, cena sprzętu też musi być przystepna

picasso83


Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #134 dnia: 26 Luty 2015, 15:59:55 »
Widziałem tego Boduma. Faktycznie gwint jest plastikowy. Tragedia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi