Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia Dzisiaj o 17:48:51 »
Jak rozmawiałem z Agą przed wyjazdem to mówiła, że kluczem do finału jest bardzo dokładnie przeczytanie wytycznych do zawodów (kilkadziesiąt stron) i znając ją na pewno pod tym kątem to zrobiła. Niebawem porozmawiam z nią i dopytam co poszło nie tak
2
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szczympek dnia Dzisiaj o 17:34:46 »
Super temat :)
Krótko o Rojes, pewnie po raz pierwszy sama robiła prezentacje 😂
Zmieniły się reguły, mniej punktów za występ, więcej za stricte kawową wiedzę i serwis (wiec przeklinanie na scenie nie ujdzie już na sucho 😉) . Dlatego im miej farmazonów tym lepiej. Tez nie do końca zrozumiałem o co chodzi.

Odnośnie zawodów:
1) rządzą blendy - chyba już single się każdemu przejadły.
2) poprawcie jeśli się mylę, ale ten sam przepis wygrywa trzeci rok z rzedu?
3) Hario switch jest super - trzy te urządzenia w top6.
4) ombligon wymiata
5) Brewers i Cup Tasters to czysty skill, reszta to przypadek (aeropress) i pieniądze (barista)
3
Młynki / Odp: Timemore C3 - krótka recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yerbopijca dnia Dzisiaj o 16:27:42 »
Kupiłem ten młynek, ale jeszcze nie używalem. Czy jakoś go czyścić przed pierwszym użyciem?
4
Przygotowanie kawy / Odp: Brew Timer - aplikacja na telefony
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yerbopijca dnia Dzisiaj o 15:54:48 »
Jakieś jeszcze aplikacje polecacie? Ja oprócz wyżej wymienionych mam jeszcze iBrewCoffe do robienia zapisków kawowych
5
Pozostały sprzęt kuchenny i nie tylko / Odp: Cocinare gooseneck kettle
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michau6 dnia Dzisiaj o 13:41:30 »
Kupiłem tydzień temu ten czajnik. Nie sądziłem że będę z niego aż tak zadowolony.
W porównaniu do konewki Melitta na gaz jest to duży przeskok w wygodzie gotowania wody i przygotowywania kawy. Szybciej, niemal bez, nie trzeba czekać patrząc na termometr.
Niby oczywiste ale w praktyce ta mała rzecz bardzo cieszy.

Samo przelewanie też jest dokładniejsze. Można lać wodę mniejszym strumieniem. To już nie jest kluczowe ale warto podkreślić.

Niezdecydowanym polecam.
6
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 13:35:37 »
Nie wiem jak było z odbiorem na żywo, piszę tylko o tym co widzę i słyszę z prezentacji. Dla mnie to było nie do końca jasne i widziałem, że sędziowie też średnio dawali sobie radę.
7
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pj.w dnia Dzisiaj o 13:34:29 »
A ja mam wrażenie, że sędziowie (niestety azjaci) w ogóle nie zrozumieli Agnieszki.
To tak jak ja :).
Najpierw opisała problem, a potem pokazał jak go jeszcze pogłębić planszą, żetonami etc.
Niesamowite kto coś takiego mógł jej doradzić.
8
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Odp: Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paolo dnia Dzisiaj o 13:14:24 »
A ja mam wrażenie, że sędziowie (niestety azjaci) w ogóle nie zrozumieli Agnieszki.
Aga zresztą dobrała bardzo dobrą kawę pod przelewy:
https://haciendaesmeralda.com/
Niestety nie wystarczyło to nawet na dotarcie do półfinału (12 osób). Czy jeszcze w następnych latach wystartuje? Dopytam Agę jak się zobaczymy niebawem. W tym roku przeprowadza się z Warszawy w okolice Kudowy na nową posiadłość, gdzie przejmie na pewno wypalanie kawy od Felixa i sama będzie to robić. Z tego co mi mówiła to w ciągu kilku lat być może podejdzie do mistrzostw roasterów. I oby tam wygrała. Byłaby jedyną osobą na świecie z trzema tytułami (można zdobyć 7 w różnych kategoriach).
9
Alternatywne urządzenia do parzenia kawy / Brewers Cup 2024 - przemyślenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 12:51:26 »
Otwieram tutaj dyskusję na temat naszych wrażeń i przemyśleń dotyczących zawodów brewers 2024. Macie jakieś przemyślenia odnośnie prezentacji zawodników, sprzętów, technik?

Ja jak dotąd oglądałem tylko prezentację Agnieszki i Martina Wölfla. Z moich wrażeń Agnieszki pomysł na wizualizację intensywności i aromatów był ciekawy, ale mało przejrzysty. Zdecydowanie pomysł z kubkami w dwóch kolorach i obróceniu po przestygnięciu w celu podniesienia odpowiednich wrażeń jest prostszy i ciekawszy w mojej ocenie.

Poniżej link do kanału na youtube gdzie można zobaczyć występy zawodników:
https://www.youtube.com/@WorldCoffeeChampionships
10
Kawowe vademecum / Odp: Jak pić kawę z kawiarki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 12:41:12 »
Też miałem podobnie, piłem espresso po zjedzeniu borówek i wydało mi się takie fajnie owocowe, więc zachwycony zrobiłem drugie i już takie nie było. Po czym przypomniałem sobie, że przed pierwszym jadłem borówki :) Jednak nawet kolor kubka z którego pijemy ma wpływ, co wykorzystał w swojej prezentacji Martin Wölfl nowy mistrz Brewers Cup.
https://youtu.be/xbFpaEboy_g?si=1zpwC_tnUtxX37ov&t=520
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi