Autor Wątek: Największy cupping Świata  (Przeczytany 24974 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Wrzesień 2020, 22:39:18 »
Pytanie czy destylacja jest prowadzona napewno tak jak należy
Nawet jak nie jest kontrolowana tak jak należy to jednen czy dwa spożycia w celach cupinngu tyle zaszkodzi co nic. Kiełbasa z marketu więcej szkody przyniesie, a spożywamy regularnie. No  dobra, może ktoś nie je mięsa to w takim razie warzywa pryskane też mogą w pewnym sensie zaszkodzić.
To już rozważania idące wg mnie nie niepotrzebną stronę.
Przecież ja nie jestem przeciwnikiem wody destylowanej - ja chcę poprostu znaleźć taką która będzie się do tego najlepiej nadawać, chyba warto.
O ile sam mógłbym jeszcze próbować z taką "techniczną" to żonie mimo wszystko już bym kawy na tym nie podał...

avidrock

  • Gość
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Wrzesień 2020, 22:44:01 »
O ile sam mógłbym jeszcze próbować z taką "techniczną"
Żonie serwować cupinng nie będę bo nawet by nie chciała 😉 Zrobię jej przelew i będzie zadowolona

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Wrzesień 2020, 23:06:52 »
Pytanie czy destylacja jest prowadzona napewno tak jak należy oraz co dzieje się z wodą w dalszych etapach jej produkcji - nikt tego nie kontroluje pod względem dopuszczalności do spożycia i to budzi moje wątpliwości.

Przy takich obawach można po prostu po zakończonym cuppingu przepłukać wnętrze układu trawiennego wysokoprocentowym alkoholem. Ten krok można również wykonać z pominięciem cuppingu. Na wszelki wypadek.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Wrzesień 2020, 11:31:53 »
Ciągnąc temat wody.

Dzisiaj zrobiłem cupping wody: Żywiec Zdrój, Kryształ Żywiecki i Kryształ Żywicki 5l z rozpuszczoną saszetką 3rd wave, woda podgrzana do 50C.

I muszę powiedzieć, że zaskadująco fajnie to wyszło. Kryształ z saszetką ewidentnie najsmaczniejszy, kryształ "oryginalny" zdecydowanie najgorszy.

Dokładnie to samo potwierdziła żona w ślepym teście, nie wiedząc w ogóle co jej podaję.

Także apetyt na 3rd wave rośnie ;).

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Wrzesień 2020, 12:11:09 »
Dzisiaj zrobiłem cupping wody: Żywiec Zdrój, Kryształ Żywiecki i Kryształ Żywicki 5l z rozpuszczoną saszetką 3rd wave, woda podgrzana do 50C.
Czyli Żywiec Zdrój pomiędzy?

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Wrzesień 2020, 12:30:25 »
Dokładnie. Kryształ sam w sobie jest naprawdę niesamczny, pozostawia jakiś taki ściągający posmak w ustach.

Jestem ciekaw jaka będzie różnica między Kryształ z saszetką (z racji tego, że saszetka rozpuszczona w 5 l wody mającej 70 tds zamiast w jedym gallonie wody 0 tds) to tds tego miksu powinien być na poziomie poniżej 200.

Edit: pytanie oczywiście najważniejsze - jak ta różnica w smaku wody przełoży się na smak kawy,  bo nie wiem czy założenie że smaczniejsze woda =smaczniejsze kawa jest na pewno prawidłowe...
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2020, 14:13:20 wysłana przez Kasper »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Wrzesień 2020, 15:27:55 »
Ciągnąc temat wody.

Dzisiaj zrobiłem cupping wody: Żywiec Zdrój, Kryształ Żywiecki i Kryształ Żywicki 5l z rozpuszczoną saszetką 3rd wave, woda podgrzana do 50C.

I muszę powiedzieć, że zaskadująco fajnie to wyszło. Kryształ z saszetką ewidentnie najsmaczniejszy, kryształ "oryginalny" zdecydowanie najgorszy.

Dokładnie to samo potwierdziła żona w ślepym teście, nie wiedząc w ogóle co jej podaję.

Także apetyt na 3rd wave rośnie ;).
Proste dodałeś magnez co podbija kwaskowość.
Kryształ Żywicki zdaje się ma optymalną alkaiczność, a 3 woda dodaje magnez i trochę wapnia.

Kup sobie siarczan magnezu i dodaj ten 1 gram do butelki Kryształ Żywickego i będzie lepiej niż 3cia woda, nie mówiąc że taniej.
Dodatkowo podobno magnez nie powoduje kamienia, jak nie ma wapnia (ale tu byś musiał dodać do destylatu lub RO).

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Wrzesień 2020, 16:39:39 »
Kup sobie siarczan magnezu i dodaj ten 1 gram do butelki Kryształ Żywickego i będzie lepiej niż 3cia woda, nie mówiąc że taniej.
Dodatkowo podobno magnez nie powoduje kamienia, jak nie ma wapnia (ale tu byś musiał dodać do destylatu lub RO).

Mam dokładnie ten plan, jak będę mieć chwilę czasu. Kryształ ma na pewno za mało magnezu. Ostatnie pomiary KŻ dały mi około 55ppm, gdzie wapnia jest jakieś 12-15, a magnezu chyba nie więcej niż 3-4, bo przy pierwszej kropli testu próbka zmienia kolor. Mam plan podnieść magnez o jakieś 10 jednostek i sprawdzić jak będzie. Wystarczy zrobić roztwór soli epsom w litrze wody destylowanej i potem na każdy baniak KŻ dodawać odpowienią ilość roztworu.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2020, 17:01:03 wysłana przez RufusTF »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Wrzesień 2020, 17:41:50 »
Dziś przyszło i do mnie :)

avidrock

  • Gość
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Wrzesień 2020, 18:38:35 »
Mam i ja😜

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Wrzesień 2020, 11:26:31 »
Dotarła i do mnie. Ktoś z komesiem już ustawiała kliki zgodne z Hoffmannowym przykładem mielenia?

avidrock

  • Gość
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Wrzesień 2020, 11:52:47 »
Panowie, a te minerały jedna saszetka  na 5 l?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Wrzesień 2020, 11:55:14 »
Panowie, a te minerały jedna saszetka  na 5 l?
Tak jak jest napisane na opakowaniu - jedna saszetka na galon (4,5l).

avidrock

  • Gość
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Wrzesień 2020, 11:58:33 »
dzięki ;)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Wrzesień 2020, 12:04:53 »
no właśnie te dzikusy z ich miarami :D 3WW są z stanów i amerykański galon to ~3.8L Co mnie bardziej dziwi, to że na ich stronie nie ma takiej informacji, kiedyś jak tego szukałem, to chwilę mi zajęło upewnienie się :doh:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi