Autor Wątek: Największy cupping Świata  (Przeczytany 25206 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:08:07 »
Ja nie mówię, że demineralizowana jest zła, po prostu demineralizacja i destylacja to inne procesy oraz nieco odmienny rezultat.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:17:35 »
Co dzieje się z bakteriami podczas wrzenia?

No właśnie... Dlatego potrzeba chociaż odrobiny "naukowego podejścia" w dyskusji na tematy związane ze zdrowiem czy biologią, żeby miało to sens.
Termostabilna toksyna E. coli - poszukaj sobie.

Czemu się tak strasznie spinasz? Nie mam dowodu, ale nie widzę nic złego w zastosowaniu takiej wody destylowanej do uzyskania optymalnej wody na rzecz jednego eksperymentu.
Bo oczekiwałbym od osoby, która może się pochwalić się nabiciem 14.000 (czternastu tysięcy) postów (na dwóch forach), że głoszone przez nią poglądy mają jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości, a wypowiedzi takie jak wyżej stawiają tę tezę pod znakiem zapytania.

« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2020, 12:21:44 wysłana przez Kasper »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:19:55 »
Skąd wiesz, że woda spożywcza nie ma bakterii i ich toksyn? Np. jakiś tam Żywiec albo Saguaro?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:23:49 »
demineralizowana jest tańsza w produkcji, ale spokojnie można i destylowaną kupić. Dla naszego zastosowania obojętne, każda z takich wód z stacji benzynowej czy marketu będzie równie dobra. Informacje, że nie powinno się spożywać, służą zabezpieczeniu przed normalnym piciem jej, ludzie rózne pomysły niestety miewają, co jest dla naszego zmineralizowanego organizmu niedobre ale przecież my zamierzamy dodać do niej minerałów ;)

Jeżeli się ktoś boi, to niech wejdzie na stronę dowolnego polskiego producenta i pobierze se kartę charakterystyki czy wyniki badań laboratoryjnych, dane są dostępne, nie trzeba fantazjować. Jeżeli dalej nie ufacie, to zamówicie se np na allegro tak zwane wody ultraczyste czy dopuszczone do użytku farmaceutycznego, nieco przesada ale dużo droższe to dalej nie jest.

ps
dla przypomnienia, jak ktoś ma w domu RO to niech se tylko odleje trochę przez mineralizatorem czy bypasem i gotowe ;)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:24:04 »
Skąd wiesz, że woda spożywcza nie ma bakterii i ich toksyn? Np. jakiś tam Żywiec albo Saguaro?

Bo przy takich zakładach produkcyjnych są laboratoria, które badają wodę pod kątem przydatności do spożycia bez obróbki termicznej przez ludzi, a woda przeznaczona do celów technicznych takich testów z założenia nie musi przechodzić. "Tak mi się wydaje".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:38:42 »
Słuchaj, Ty masz chyba jakiś kłopot ze zrozumieniem prostego przekazu... Bywało nie raz, że sanepid blokował produkcję takiej spożywczej wody, choć była laboratoryjnie badana.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:43:44 »
Może mam. Ty na pewno masz kłopot w zrozumieniu faktu, że czasem możesz nie mieć racji ;).

Mhm - z naciskiem na "blokował". Przy wodzie technicznej nikt nic nie zablokuje, bo nie ma takiej kontroli.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:47:03 »
Ok, masz rację ;(.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Wrzesień 2020, 12:57:10 »
@RufusTF - nie wspominałeś kiedyś o wodzie Kamix, że powinna się nadać - to ta https://www.kamix-sklep.pl/Kamix-Woda-destylowana-Ultraczysta-5l ?

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Wrzesień 2020, 13:15:53 »
@RufusTF - nie wspominałeś kiedyś o wodzie Kamix, że powinna się nadać - to ta https://www.kamix-sklep.pl/Kamix-Woda-destylowana-Ultraczysta-5l ?

O tej wodzie pisałem już w wątku "woda do kawy":

Gdyński Kamix ma w ofercie wodę ultraczystą, którą mogę pochwalić.
Kontaktowałem się z laboratorium Kamixa. Dowiedziałem się, że nie dysponują wynikami laboratoryjnymi dot. czystości mikrologicznej i chemicznej, jedynie "przewodnictwo mniejsze niż 0,5 µS/cm". Natomiast ta woda jest gdańską kranówką przepuszczoną przez ich osmozę.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Wrzesień 2020, 13:53:18 »
nie wspominałeś kiedyś o wodzie Kamix, że powinna się nadać - to ta https://www.kamix-sklep.pl/Kamix-Woda-destylowana-Ultraczysta-5l

Tak. Chwalą się, że rzeczywiście ultraczysta. Kiedyś sprawdzałem ją prostymi testami i nic nie wykazywały (ale wiadomo, metoda nielaboratoryjna). Używam jej w domu w różnych zastosowaniach, m.in. w humidorach. Ale akurat w kawie nigdy nie. Nawet kiedyś z ciekawości spróbowałem smaku - dość dziwny :)

Kasper rozmawiał chyba z ich technologiem i dowiedział się, że to po prostu destylowana kranówka (w czym nie ma oczywiście nic złego). Sądzę, że jako baza do TWW - bez problemu. Sam bym jej użył.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Wrzesień 2020, 19:01:58 »
te wody demineralizowane ze sklepów proponuję przepuścić przez britę.
Węgiel powinien wyłapać zapach plastiku itp.

Ewentualnie do znajomego z RO (np. akwarysta), albo wodę do akwarium (u mnie w Obi sprzedają).

avidrock

  • Gość
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Wrzesień 2020, 21:53:30 »
Warto poczytać:
https://www.google.com/amp/s/zywienie.abczdrowie.pl/woda-destylowana-czym-jest-i-czy-wolna-ja-pic%3famp=1

I tak jak pisał @trez  przecież będzie saszetka z minerałami :).
@Kasper może warto czasem wrzucić na luz. Mój ojciec lata temu  jak pracował na Syberii zdarzało się pijał roztopiony śnieg a to przecież woda destylowana :ups:

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Wrzesień 2020, 22:11:17 »
https://www.google.com/amp/s/zywienie.abczdrowie.pl/woda-destylowana-czym-jest-i-czy-wolna-ja-pic%3famp=1
Pytanie czy destylacja jest prowadzona napewno tak jak należy oraz co dzieje się z wodą w dalszych etapach jej produkcji - nikt tego nie kontroluje pod względem dopuszczalności do spożycia i to budzi moje wątpliwości.

@Kasper może warto czasem wrzucić na luz.
Jasne, że tak! :)

avidrock

  • Gość
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Wrzesień 2020, 22:21:30 »
Pytanie czy destylacja jest prowadzona napewno tak jak należy
Nawet jak nie jest kontrolowana tak jak należy to jednen czy dwa spożycia w celach cupinngu tyle zaszkodzi co nic. Kiełbasa z marketu więcej szkody przyniesie, a spożywamy regularnie. No  dobra, może ktoś nie je mięsa to w takim razie warzywa pryskane też mogą w pewnym sensie zaszkodzić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi