Autor Wątek: Kawiarnie Krakowa  (Przeczytany 98458 razy)

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #225 dnia: 17 Sierpień 2020, 11:56:28 »
Ktoś chodzi jeszcze na kawę w Krakowie?

Offline Sandor

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress, phin, moka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #226 dnia: 17 Sierpień 2020, 21:30:57 »
Właściwie to przyłączam się do pytania. Będę niedługo w Krakowie i chętnie bym poznał propozycje miejsc z dobrą kawą.

Offline pawelc222

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit Bianca, (było) Gaggia Classic + PID, Mocamaster, v60-2
  • Młynek: ZF64, JX-Pro
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #227 dnia: 20 Sierpień 2020, 21:34:42 »
Odwiedziłem dzisiaj kawiarnię Miło w Krakowie. Nowy lokal, otworzyli się dwa miesiące temu. Bardzo smaczne cappu i dobre ciasta, bogaty wybór. Rano robią kawę czarną w przelewie, natomiast dripów chyba nie było.
Z kolei przestrzegam przed kawiarnią LoveRove. Espresso bieda, kwas i gorycz a coś co miało być cappucino było kawą z mlekiem i jakąś pianą posypaną cynamonem.

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #228 dnia: 20 Sierpień 2020, 21:45:50 »
Polecam Body. W zasadzie można to nazwać specialty espresso barem. Kilka singli w espresso do wyboru. Serwują też na lodzie. Mleko też chyba mają. Alternatyw o ile pamiętam brak. Do tego można zawsze skoczyć zaraz obok do Cafe Lisboa na pasteis de nata.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #229 dnia: 30 Sierpień 2020, 13:28:48 »
Byłem dzisiaj w Tesco na Kapelance. Zakupiłem kawe espresso w CostaCoffe.Dałem 7.50zł. Kawa była robiona na podwójnym sitku, najprawdopodobniej na tym ekspresie tylko czewonym https://multigastro.pl/ekspres-cisnieniowy-1-grupowy-appia-gr.html - 23 tys.zł.. Jedna porcja poszła dla mnie, druga do zlewu. Smak kwaskowy. Pytałem o mieszankę. Dowiedziałem się, że jest to tajemnica firmy, sami palą w Londynie. Ale jest to około 85% arabiki, 15 robusty. Kawa była kwaskowa. Do wypicia, nie wywołała kompletnie żadnych emocji  :o.
Na mojej Lelit Annie PL41E za którą dałem 22x mniej pieniędzy robię znacznie, znacznie lepsze shoty z MkCafe Brazylia Santos, na każdej innej jakie testowałem prócz spalenizny włoskiej także.
Jestem w szoku.  :wow2:

Wygląda na to, że chyba mam bardzo wysokie wymagania co do kawy.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #230 dnia: 30 Sierpień 2020, 14:07:59 »
Ekspres może kosztować nawet więcej, ale co z tego, jak mają tam kiepską kawę...

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #231 dnia: 30 Sierpień 2020, 14:23:27 »
Wygląda na to, że chyba mam bardzo wysokie wymagania co do kawy.
Jeśli poszukujesz dobrej kawy w Costa, to chyba nie ;). I cena ekspresu nie ma tu nic do rzeczy, większość sprzętów dla gastronomii to 15-20 tys w górę.

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #232 dnia: 01 Wrzesień 2020, 12:44:50 »
To jest problem z lokalami "na mieście". Nie wiem jak w innym mieście, ale w Krakowie ciężko o dobrą kawę.
Kiedyś ekspres stał bo musiał - co to za lokal bez ekspresu, tylko co z tego, jak obsługująca go osoba umiała wykonać tylko bardzo podstawowe czynności, albo nawet jeśli za barem stał ktoś, kto wiedział o co chodzi, to często nie miał serca do pracy, bo w każdym kliencie widział filistra który pewnie i tak w domu pije parzochę family, więc po co się wysilać... Dziś powstało wiele ambitnych projektów stricte kawowych w duchu kawowej rewolucji, ale... cholera nie chcę wyjść na socjopatę, ale wchodzisz do kawiarni, liczysz na kontakt z kimś kto się pasjonuje kawą i być może coś o niej opowie, ale za barem stoi dziecko od którego słyszysz, że w młynku jest JAKAŚ brazylia, albo JAKAŚ etiopia... rozglądasz się, kilkoro hipstersko ubranych nastolatków dyskutuje niby o kawie, jakieś farmazony i truizmy i już wiesz, że weźmiesz na wynos. Pijesz tą niby nowofalową kawę, niby z małej palarni, przyrządzoną przez niby baristę i... nic się nie zmieniło...

Dobra bo zamulam, jak znajdę fajne miejsce to napiszę, szukam. Muszę sprawdzić to Body...

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #233 dnia: 01 Wrzesień 2020, 15:38:30 »
Ja mocno polecam Body. Piłem już kilka razy espresso ze średnio palonej mieszanki (customowy blend od Dobrej Palarni Kawy) i za każdym razem świetne.
Pozatym ekspres mocno cieszy oko: San Remo Opera II :)

Oprócz tego Knitted Coffee na Przemysłowej 4. Tutaj ostatnio mają blend od Coffee Grange Four Seasons + różne single.
Ekspres La Marzocco FB80, więc też klasa.

Offline Adaśko Mężczyzna

  • Wiadomości: 72
  • Ekspres: V60, AP, Chemex, Ibrik, La Pavoni Mignon
  • Młynek: Comandante MK3 Nitroblade, Wilfa
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #234 dnia: 01 Wrzesień 2020, 16:07:07 »
Z moich doświadczeń kawowych w Krakowie, to najlepszym miejscem gdzie można było pogadać o kawie były zawsze palarnie. Dobra, Kelleran, Karma. W tych palarniach byłem. Wszystkie serwują kawę na miejscu w mniej lub bardziej ograniczonej formie. W kawiarni trzeba wziąć poprawkę na to, że tam jest zawsze więcej rzeczy do zrobienia na już i obsługa, pomimo najszczerszych chęci, może zwyczajnie nie mieć czasu.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #235 dnia: 05 Wrzesień 2020, 14:09:07 »
To jeśli chodzi o pogaduchy z baristami, to dobrym miejscem jest Coffee Proficiency na al. 29 Listopada. Trochę dalej od centrum, mniejszy ruch, a więcej czasu na rozmowy. Pozatym, można umowić się z baristą na krótki kursik z alternatyw po zakupieniu u nich kawy. Oprócz tego, przez szybe widać palarnię :)

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #236 dnia: 13 Październik 2020, 14:40:46 »
Ja ze swojej strony polecam Wesołą na rakowickiej - ale to trochę odwrotnie do waszych propozycji - tutaj raczej nie pogadacie, bo ruch jest zazwyczaj dość spory a bariści wydają się zabiegani, ale flat white mają super (espresso jeszcze nie próbowałem).

A swoją drogą, po drugiej stronie ulicy jest Ka Udon gdzie dają rewelacyjny Udon na warzywnym bulionie :) Wspominam o tym dlatego, że podają tam też kawę z Karmy (zdaje się że to jeden właściciel zakładał). Wydaje mi się że kawy nie robią bariści, bo zazwyczaj  kawę robią te same dziewczyny co zbierają zamówienia, ale robią to na tyle dobrze (i ziarna są na tyle dobre?) że po zjedzeniu zawsze wypijam z przyjemnością.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #237 dnia: 16 Luty 2021, 15:30:05 »
Jeszcze w październiku miałem okazje wypić i krótko porozmawiać z baristką w Pożegnaniu z Afryką na Tomasza. Mam raczej małe doświadczenie ale zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, zdecydowanie znała oferowane kawy, a do tego mieli dostępnych parę sposobów zaparzania. Myśle, że ktoś mający większa wiedzę powinien sprawdzić to miejsce bo zdecydowanie jest potencjał.

A czy ktoś z Was zna miejsce w Krakowie gdzie można wypić espresso z którejś z ręcznych maszyn (Flair Neo, Cafelat Robot itp.) albo z ekspresu dźwigniowego?

Offline Magannia

  • Wiadomości: 2
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #238 dnia: 27 Wrzesień 2021, 14:03:54 »
W Krakowie lubię wypić kawę w: Grani Coffee, CoffeeGarden, Dwa Okna, Massolit Books, Tektura, Wesoła Caffee, Karma i Szklarnia :) Kolejność nie ma znaczenia. ;)

Offline kawka_wypita Kobieta

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropress, Dripper
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Kawiarnie Krakowa
« Odpowiedź #239 dnia: 05 Maj 2022, 11:18:20 »
Jesli chodzi o Kraków to u mnie króluje Fornir, Tektura, Body Espresso Bar, SzalejCafe (również na sniadania), Karma
____
Instagram: kawka_wypita

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi