Autor Wątek: Kawa jak w McDonalds  (Przeczytany 34673 razy)

Offline blazej

  • Wiadomości: 6
Kawa jak w McDonalds
« dnia: 12 Wrzesień 2019, 19:52:38 »
Były kiedyś przymiarki, żeby McDonalds sprzedawał swoją kawę w ziarnach, ale nic z tego nie wyszło. Ma ktoś doświadczenie co byłoby smakowo najbardziej zbliżone i czy sposób zaparzenia będzie miał duży wpływ na smak? W sensie mam do dyspozycji Aeropress i Mokę, ale jakbym miał pewność, że miałbym w domu taką kawę jak w Macu rozważyłbym ekspres.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2019, 19:57:35 »
Smakuje Ci espresso z MC ?

Offline blazej

  • Wiadomości: 6
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2019, 20:02:06 »
Zaskoczyłeś mnie tym pytaniem. W sumie nie pomyślałem, żeby tam spróbować espresso :-) Bywam tam raczej śniadaniowo i biorę czarne americano, które mi wyjątkowo leży.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2019, 20:41:29 »
Mi bardzo smakowały kawy z kapsułek i z maca. Moim celem było skompletowanie niedrogiego sprzętu dzięki któremu wyjdzie mi kawa porównywalna.
Niestety nie ma co porównywać.
Moja kawa jest bez porównania lepsza ;)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2019, 20:54:06 »
kawa z maka to mi się kojarzy z dużym kubkiem takim klasykiem z automatu, przecedzonym całą wodą przez ciastko, wogóle to w każdym maku jest teraz espresso?

Offline blazej

  • Wiadomości: 6
Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrzesień 2019, 22:01:10 »
Mi bardzo smakowały kawy z kapsułek i z maca. Moim celem było skompletowanie niedrogiego sprzętu dzięki któremu wyjdzie mi kawa porównywalna.
Niestety nie ma co porównywać.
Moja kawa jest bez porównania lepsza ;)

Ale nie wiem czy kawa z McDonalds nie obraziłaby się za porównanie jej do kawy z kapsułek :-)
I cel mam podobny, dodatkowo idealnie by było jakby to był automat, że wstaje rano naciskam guzik i mam taką kawę ;-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Wrzesień 2019, 23:06:05 »
Szczerze? Jakby mi wychodziła kawa porównywalna do maka, to bym rzucił picie kawy :ohyda:

Masz już AP, dokup dobry młynek, dobre ziarna i na kawę w mc nie dasz się namówić nawet za darmo ;)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrzesień 2019, 23:19:09 »
Pytanie, czy kolega Błażej pił prawdziwe espresso, czy bazuje na kawie z Maca. Poza tym, "de gustibus non est disputandum".
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrzesień 2019, 02:33:39 »
Brrr, na hasło kawa z maca przechodzą mnie ciarki. Ostatnie moje doświadczenie z kawą z maca to jakieś latte, które smakowało jak lurowata rozpuszczalna zalana mlekiem. Poprosiłem o wymianę, bo myślę sobie, nie możliwe, pewnie im się kawa w hopperze kończyła, albo ktoś przeciągnął bo się zagadał, ale nie, drugą dostałem taką samą. Wtedy zdałem sobie sprawę, że tak ma być i już więcej nie dałem im szansy, przynajmniej w Polsce. We Włoszech spróbowałem espresso gdzieś w trasie, znacznie lepiej niż w Polsce, w końcu z normalnej kolby, ale ogólnie dużo poniżej przeciętnego włoskiego espresso. Inna sprawa, że we Włoszech próbowałem espresso przy każdej nadarzającej się okazji i smakowało mi tylko dwa razy, przy czym nie miało polotu do mojego domowego.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Wrzesień 2019, 08:16:20 »
Maka traktuję jako wroga, ale dobrze poznanego. Jak Pawlak Kargula. Od wielu lat goszczę u nich tylko z dwóch powodów: kawa lub ubikacja. Jeśli jestem w obcej dla mnie miejscowości a mam ochotę na małą czarną wtedy wolę iść do nich. Wiem co dostanę, choć zdarzały się jednostkowe wpadki. Jednak nigdy nie było tak źle jak w wielu lokalnych kawiarniach pod szyldem segafredo/lavazza itp., z błyszczącymi trójgrupowcami gdzie potrafią w 10 sekund z 7 gramów wycisnąć 60 ml lurowatej goryczy i nazwać to espresso. Krew mnie zalewa, bo pełne cukiereczków i buziaczków internetowe opinie okazują się nic nie warte. Kawiarnie na wysokim poziomie to zaledwie promil ogółu, skupione zresztą głównie w największych miastach czyli generalnie poza moimi destynacjami. Maków jest zdecydowanie więcej w PL. Pod względem kawy koncernowe stacje benzynowe są wg mnie gorsze.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Wrzesień 2019, 08:29:53 »
W Macu bywam bo muszę (dzieci) dzieje się to więc sporadycznie i raczej w tym samym miejscu ale dość pozytywnie zaskoczyła mnie kawa (espresso) chociaż musiałem prosić o podanie w szkle. Nie była ani zła w smaku ani przeciągnięta, moim zdaniem tam gdzie jest strefa baristy można zaryzykować. Meksyku nie będzie ale dramatu też chyba nie, powtarzalność smaku powinna być bo to mają przecież opanowane do perfekcji. Tam nawet dżem truskawkowy ma kolor z numerem z palety barw.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2019, 08:32:54 wysłana przez mlopus »

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Wrzesień 2019, 08:47:06 »
Wydaje mi się że ciężko oczekiwać od jakiejkolwiek sieciówki dobrego espresso.
Ale americano/cappu, wiele razy piłem dobre w maku.

Offline de Villars

  • Wiadomości: 34
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Wrzesień 2019, 12:19:55 »
Od wielu lat goszczę u nich tylko z dwóch powodów: kawa lub ubikacja.
To tak jak ja - zaglądam tylko jak jestem w tarsie i potrzebuję kofeiny, ale ta kawa szału nie robi.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Wrzesień 2019, 13:42:23 »
Tak jest, najlepsza kawa w drodze (porównując ze stacjami benzynowymi), polecam brać mały kubek 0,2l i dodatkowe espresso, wtedy jest konkretniej i nie jest aż tak rozwodniona :)
Mam tylko nadzieję, że automaty zostaną na dłużej i nie będą montować ekspresów kolbowych, automat gwarantuje taki sam smak kawy bez znaczenia czy jesteś w McD Kołobrzeg czy Zielona Góra i czy za barem stoi pracownik zatrudniony wczoraj czy z 2 letnim doświadczeniem :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline TK Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Ascaso Dream; Aeropress; Hario V01; GAT 3tz; tygielek
  • Młynek: MSJ; Rhinowares; stare ręczne stożki
Odp: Kawa jak w McDonalds
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Wrzesień 2019, 14:27:20 »
Jak jestem w trasie i przystanek trafia się w  McD to zawsze piję kawkę. Najpierw mielenie, potem przyszykowanie aero, na koniec proszę o wrzątek i zawsze jest pycha.
Czasami tylko ludzie się dziwnie patrzą.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi