Autor Wątek: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]  (Przeczytany 114878 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #345 dnia: 26 Czerwiec 2022, 20:44:56 »
Jakiś czas temu kupiłem butlę z plastikowym sitko-pojemnikiem na kawę marki Kinto. Jest to zupełnie nowa jakość. Maceraty są klarowne i pyszne.
Wygląda to tak prosto:



Zwykle zostawiam kawę na noc, w normalnej, pokojowej temperaturze. Następnego dnia jest super. Najlepsze są wszystkie "odlotowe", specjalnie fermentowane Kolumbie: Veranera, Puerto Alegre, Monteblanco Citric, Casa Negra Carbonic, a także naturalne Etiopie. Napoje z takich ziaren są bardzo wyraziste, bardzo aromatyczne, znacznie bardziej orzeźwiające niż gorące zaparzania.

Dzisiaj pogoda jest nie do zniesienia. Gdyby nie całkiem lodowate morze, ciężko byłoby to przeżyć. Na szczęście, gdy południowy mamy wiatr, morze jest spokojne i zimne. Na lądzie nic się nie chce, pot się leje, strasznie. Kawowy macerat a jeszcze bardziej coś nagazowanego w stylu Nitro -- idealne na taką duchotę.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2022, 20:48:44 wysłana przez Antonio »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #346 dnia: 26 Czerwiec 2022, 21:18:36 »
A ja wczoraj wiedząc ze dzisiaj będzie grzało, zrobiłem sobie swoją mieszankę do kawy na zimno.
Jako że pałętają mi się po szafce jakieś tam kawy, no to pomieszałem tą Brazylie z Usteckiej Góry Lodowej z Robustą z tej fotki.
45g. Arabiki + 15g. Robusty 700 ml. wody filtrowanej i stało mi to na szafce w kuchni od wczoraj 14:00 do dzisiaj do 12:00.
Później lodówka a jak siatkarze zaczęli grać z Jankesami szklaneczka 2 kostki lodu iiiii dosłownie kropla (większa) syropu cynamonowego i można było mecz oglądać, wyszło naprawdę ciekawe, ciemniejsza herbata, zapach jeszcze nie mogę skojarzyć czego, ale takie lekkie fajne do picia w ten upał.
A że termosik niczego sobie to i jutro też jeszcze będzie co pić.

Jka
 
 
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #347 dnia: 29 Czerwiec 2022, 14:46:01 »
Pogoda dzisiaj znowu daje w kość, powietrze stoi nie ma tej rześkości mimo kawałka do morza, pić się chce jak diabli to wykorzystując to co mi zostało w baniako - termosie z mojej mieszanki Cold-Brew, spieniając trochę mleka z kroplą (taką większą) syropu cynamonowego, dodając kostki lodu zrobiłem sobie coś pijalnego, Hm a jakie to dobre wyszło  :taktak: za pierwszym przysiadem od razu pół szklaneczki łyknąłem.

Nic o 16:00 nastawiam kolejną porcję tak na 2dwa dni bo znowu ma być ciepło.

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Krzysiek206 Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Victoria Arduino Eagle One Prima
  • Młynek: Ceado E37s , Mazzer Omega (Soft), Comandante c40 mk4, 1zpresso jx pro
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #348 dnia: 29 Czerwiec 2022, 21:24:55 »
Jakiś czas temu kupiłem butlę z plastikowym sitko-pojemnikiem na kawę marki Kinto. Jest to zupełnie nowa jakość. Maceraty są klarowne i pyszne.
Wygląda to tak prosto:
KINTO  jest  Super 😀  mam i korzystam bardzo chętnie  w upały.  Natomiast kawa Monteblanco Citric jest wyśmienite  z tej małej butelki !! Dzięki  za podpowiedź  Andrzej .  Doszło  do tego że pakuję rano do termosu z lodem i popijam w pracy  😉


Zwykle zostawiam kawę na noc, w normalnej, pokojowej temperaturze. Następnego dnia jest super. Najlepsze są wszystkie "odlotowe", specjalnie fermentowane Kolumbie: Veranera, Puerto Alegre, Monteblanco Citric, Casa Negra Carbonic, a także naturalne Etiopie. Napoje z takich ziaren są bardzo wyraziste, bardzo aromatyczne, znacznie bardziej orzeźwiające niż gorące zaparzania.

Dzisiaj pogoda jest nie do zniesienia. Gdyby nie całkiem lodowate morze, ciężko byłoby to przeżyć. Na szczęście, gdy południowy mamy wiatr, morze jest spokojne i zimne. Na lądzie nic się nie chce, pot się leje, strasznie. Kawowy macerat a jeszcze bardziej coś nagazowanego w stylu Nitro -- idealne na taką duchotę.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #349 dnia: 20 Lipiec 2022, 21:52:11 »
Nie wiem ile w tym prawdy ale wyczytałem że u mnie nad morzem jutro ma być 34 ciepła.
No to tym radośniej baniaczek kawy na zimno sobie nastawiłem.
O takiej a co z tego mi wyjdzie jutro w obiad się dowiem.
Nie wiem czy to wina światła, ale na tą chwilę to to jakiś taki "barszczowy" kolor ma.

20220720_212406.jpg

20220720_212903.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #350 dnia: 26 Czerwiec 2023, 17:25:25 »
Ależ to daje kopa. Dziś rano jak zwykle przetestowałem trochę moich kaw do espresso. Zrobiłem sobie gorącego dripa i sięgałem po nastawiony wczoraj macerat. Przesada i totalna szajba. Trzeba z tym uważać, bo kofeina wprowadza w stan mordobicia ;).

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #351 dnia: 26 Czerwiec 2023, 19:16:09 »
Przesada i totalna szajba. Trzeba z tym uważać, bo kofeina wprowadza w stan mordobicia .
😅👌
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #352 dnia: 26 Czerwiec 2023, 19:40:34 »
Ależ to daje kopa.
Przeżuć się na to :)
Smakuje prawie jak kompot z rabarbaru w upał jak znalazł.

Niby kawa a nie kawa.
Trafiło do mnie coś takiego.

 [ Invalid Attachment ]

Niby kawa a nie kawa.

 [ Invalid Attachment ]

Zgodnie z podpowiedziami i tym co wyczytałem, dzisiaj zrobiłem to sobie na ciepło w French Press-ie

 [ Invalid Attachment ]

12g suszu zalałem 200g wody o temp.95 stopni, czas parzenia 10min dał mi tyle w filiżance czegoś fajnego do picia.

 [ Invalid Attachment ]

Trudno mi nazwać określić to co wyszło, bo ani to kawa ani herbata ale fajnie się to piło, bardzo delikatne takie lekkie kwaskowe z nutami owocowymi w opisie jest.

Napar z cascary na gorąco.

"Smak wyśniowy z nutami rumu, bardzo przyjemni i słodki"
W opisie na stronie jest błąd powinno być wiśniowy a nie wyśniowy.

Wiśnie chyba wyczułem a może inne kwaśne owoce, rumu nie :) może przez to że zapomniałem jak smakuje :) słodyczy raczej też nie było, za to jak wspomniałem była lekkość przyjemnie się to piło tak jakoś to wszystko współgrało ze sobą.
Fajne to jest jako taki przerywnik między "ciężkimi" kawami
Polecam spróbować.

Jka



Brakujące fotki.
NIBY KAWA  (1).jpg

NIBY KAWA  (2).jpg

NIBY KAWA  (3).jpg

NIBY KAWA  (4).jpg


« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2023, 19:44:18 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #353 dnia: 25 Lipiec 2023, 14:59:29 »
Ostatnio mam mieszane odczucia co do Cold Brew. Parę dni temu nastawiłem jedną z Kenii -- w butelce Kinto 60g. Następnego dnia rano byłem zachwycony efektem. W zasadzie smakowało to i pachniało jak sok porzeczkowo-wiśniowy. Niesamowite wrażenie. Po paru godzinach (już po odcedzeniu) efekt zupełnie zniknął a napój stał się nijaki. Jak to możliwe? Kolejne próby wyglądają podobnie. Jeśli tylko za długo trwa proces maceracji lub macerat za długo postoi sobie w temperaturze pokojowej, efekty stają się nieciekawe. A jak wam idzie?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #354 dnia: 25 Lipiec 2023, 21:04:11 »
Tez mam małe problemy.
Kiedyś do cold brew wrzucałem wszystko, nawet kawy palone 2 lata temu, i wychodziło conajmniej smacznie.
Ostatnio dostałem 6kg kolumbijskiej Geshy El Obraje, fajna kawa, mocno owocowa w v60, ale za nic nie mogłem wydostać z niej nic prócz brudnej wody w cold brew. Większość kaw Weber do cold brew łyka na 8 czyli mniej więcej odpowiedniku 30 klików w komesiu, na 2,3 litra wody. Zszedłem już na 2 (19 klików na C40) i ciagle mało owoców.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #355 dnia: 26 Lipiec 2023, 08:29:27 »
Wydaje mi się, że to wpływ wyższych temperatur przy maceracji, odkąd "zaparzam" w lodówce jest o niebo lepiej.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #356 dnia: 26 Lipiec 2023, 08:51:59 »
Wydaje mi się, że to wpływ wyższych temperatur

O jakich wyższych temperaturach piszesz - Ustka 26.07.2023 r. 8:50 za oknem 17°C  :evil:
U mnie jest tak - dlatego że jest tak zimno Cold Brew mi nie smakuje.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #357 dnia: 26 Lipiec 2023, 12:45:49 »
Wydaje mi się, że to wpływ wyższych temperatur przy maceracji, odkąd "zaparzam" w lodówce jest o niebo lepiej.

Raczej nie, bo mieszkam w Irlandii a tu powyżej 20 stopni jest może kilka dni w roku 😅
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #358 dnia: 26 Lipiec 2023, 12:52:26 »
Ja mam lodówkę podłączoną do prądu i gwarantuje Wam, że są tam niższe temperatury niż W Ustce, czy nawet Irlandii  :taktak:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #359 dnia: 26 Lipiec 2023, 15:01:37 »
Ja mam lodówkę podłączoną do prądu
Spróbuję. Ale pamiętam, że dawniej zabierałem takie maceraty w długie podróże i nic się nie psuło.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi