Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 153218 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec 2019, 07:47:43 »
W takiej cenie tylko masowa produkcja, np.: lavazza grande ristorazion.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec 2019, 19:28:18 »
Za niewiele wyższą cenę kupisz fajne mieszanki w ConSite.

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marzec 2019, 20:38:10 »
Daj znać zatem jak doznania   :nienie:     
Otworzyłem, zapach bardzo przyjemny, intensywny, taki jak z przed laty, kojarzący mi się ze świeżo mielonym ziarnem, rozchodzącym się po całym mieszkaniu. Trudno mi opisać konkretne zapachowe nuty powiem tylko, jako świeżak, że nie wyczuwam żadnych kwaskowych a mój nos miał już do czynienia z kilkoma kawami o typowo kwaskowym zapachu - też fajnymi. Ziarna ładne, nieuszkodzone ale wielkość różna, stopień wypalenia średni - nie ciemny, brązowy, raczej jaśniejszy. Dzisiaj zrobiłem z niej dripa z V60, mielenie coś miedzy filtrem a aero. 9g/150ml typowo, preinfuzja 20s (gazowanie raczej minimalne) zalewanie 2 min, spokojne, bez mieszania, temp. 90st. C. Wypiłem -  :D , smak bardzo zrównoważony, z delikatną kwaskowością (trudno mi określać - czy to np. ananas, wiśnia czy brzoskwinia ;)  a przyjemną goryczką. Tak na mój gust, to oceniam ją na 7,5 pkt na 10 możliwych. Jutro zrobię espresso.

Offline henzer

  • Wiadomości: 6
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marzec 2019, 09:23:47 »
Witam Wszystkich!
iza8211, ja również spijam kawy z Jury (jeszcze). Mam Jurę F50 ponad 10 lat  i  E8 od dwóch lat. Najbardziej odpowiada mi Lavazza ORO a próbowałem naprawdę wielu różnych kaw (tych bardzo drogich też). Takie ekspresy po prostu nie oddadzą tego najlepszego co mają wyśmienite kawy i szkoda na nie kasy. Zawsze kupuję kawę w Konesso (ORO poniżej 60 zł/kg). W necie można znaleźć taniej ale odradzam bo wiele jest podróbek, sam tego doświadczyłem. Na szczęście sprzedawca zgodził się na zwrot towaru bo nie wyobrażam sobie spijania 6 kg tego podrobionego syfu.

Odnośnie kwasowości kawy z Jury to w E8 jest bardziej wyczuwalna niż w starej F50 przy takich samych ustawieniach. Dla mojej żony lepsza jest z Impressy. Ja również pijam americano ale max to 115 ml.

pozdrawiam, henzer
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2019, 09:37:36 wysłana przez henzer »

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Czerwiec 2019, 11:54:05 »
W pracy mamy zabytkowy saeco royal i ostatnio zamowilem kilka kaw z palarni Czarna Kawka z Radomia. Stado nie-kawoszy ale po prostu ludzi pijacych kawe bylo bardzo zadowolone, najbardziej Brazylia Santos i Etiopia Jimma of Keffa.
Sa na promocji https://allegro.pl/oferta/brazylia-swiezo-palona-cafes-do-brasil-santos-1kg-7742807311?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Nie mam odniesienia do kaw specialty ani takich po wiecej niz 100/kg (jeszcze) - niemniej kawy po prostu smaczne, ziarno swiezo wypalone, chyba nawet w dniu gdy zlozylem zamowienie, jasne, nie spalone...

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Czerwiec 2019, 17:14:51 »
No proszę, proszę... kawa z Radomia  ;)
Bardzo fajnie w środku wygląda https://tiny.pl/twck1

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Czerwiec 2019, 18:55:14 »
Super napewno spróbuje, w Krakowie gdzieś nie ma takich palarni?

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Czerwiec 2019, 02:00:00 »
Super napewno spróbuje, w Krakowie gdzieś nie ma takich palarni?
A w cholere ich jest i przybywa ;) zobacz wątek https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1421.0

RadoGost

  • Gość
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Czerwiec 2019, 06:48:14 »
Za niewiele wyższą cenę kupisz fajne mieszanki w ConSite.

Dokładnie.

@iza8211, mnie  i rodzinie córki  "podeszła" Quattro Grani (około 65zł/kg): smak, crema i tygrysek :ok: No i co ważne: kawa jest świeża! Ostatnio jadąc po drodze wstąpiłem do Coffeesite i kupiłem dzień wcześniej wypaloną :wow2: Trochę sceptycznie podszedłem do takiego faktu, ale otrzymałem sensowne wytłumaczenie: palarnia dostarcza im nieduże ilości na bieżąco. W ofercie mają paczki 250g, więc możesz sobie potestować, która Ci przypasuje.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2019, 07:05:17 wysłana przez RadoGost »

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Czerwiec 2019, 16:47:01 »
Też się zgodzę, że tańsze kawy z consite są niezłe. Z tego co się orientuje, to piecze dla nich coffee nation z Warszawy/Łomianek i mają podobne ceny. Wysępiłem kilka paczek jak kupowałem sprzęt od nich i na prawdę nam w domu smakowały. Nie mam niestety umiejętności, bo droższe kawy (200 zł za kg) smakują lepiej ale ostatnio na paczkę 250 g zmarnuję lekko 150 g kawy zanim dojdę do ustawień. Zapisuję wszystko i później nie będzie zlewu, choć teraz znów zmieniam sitko i od nowa ...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Czerwiec 2019, 16:54:35 »
Nie musisz przestawiać mielenia jakoś strasznie, spróbuj lekko podregulować dozą - może wystarczy przy odrobinie szczęścia.

RadoGost

  • Gość
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Czerwiec 2019, 17:28:30 »
Też się zgodzę, że tańsze kawy z consite są niezłe. Z tego co się orientuje, to piecze dla nich coffee nation z Warszawy/Łomianek

Znaczy w Coffeenation nie kupowałeś? Ktoś może zaopatrywał się w tej palarnii?

Byłem na stronie Coffeenation i po grafice naklejki informacyjnej mniemam, że dla Coffeesite kawę dostarcza ta palarnia. Odwiedzę :)
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2019, 17:39:36 wysłana przez RadoGost »

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Czerwiec 2019, 20:57:24 »
Nie musisz przestawiać mielenia jakoś strasznie, spróbuj lekko podregulować dozą - może wystarczy przy odrobinie szczęścia.

Staram się jak mogę. Teraz znajoma mi przywiozła kawę z Papui z jakiejś lokalnej palarni. Rewelacja w smaku. Niestety 150 g tylko i młynek musiałem przestawić aż o 4 na skali żeby wycisnąć z tego 1:2 w 30 sek ...
Też się zgodzę, że tańsze kawy z consite są niezłe. Z tego co się orientuje, to piecze dla nich coffee nation z Warszawy/Łomianek

Znaczy w Coffeenation nie kupowałeś? Ktoś może zaopatrywał się w tej palarnii?

Byłem na stronie Coffeenation i po grafice naklejki informacyjnej mniemam, że dla Coffeesite kawę dostarcza ta palarnia. Odwiedzę :)


Z coffeenation nic nie brałem ale kumpel skupuje wszystko co jest w Warszawie, też kupował sprzęt w Nadarzynie i rozmawiał z kimś tam i taką dostał informację. Co ciekawe jeszcze w innej palarni ktoś mu to powiedział

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Lipiec 2019, 17:27:32 »
W pracy mamy zabytkowy saeco royal i ostatnio zamowilem kilka kaw z palarni Czarna Kawka z Radomia. Stado nie-kawoszy ale po prostu ludzi pijacych kawe bylo bardzo zadowolone, najbardziej Brazylia Santos i Etiopia Jimma of Keffa.
Sa na promocji https://allegro.pl/oferta/brazylia-swiezo-palona-cafes-do-brasil-santos-1kg-7742807311?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Nie mam odniesienia do kaw specialty ani takich po wiecej niz 100/kg (jeszcze) - niemniej kawy po prostu smaczne, ziarno swiezo wypalone, chyba nawet w dniu gdy zlozylem zamowienie, jasne, nie spalone...

Wziąłęm sobie u nich 2 wspomniane kawki na próbę i pierwsze wrażenia mega pozytywne, bardzo solidne papierowe torebki i jeszcze dostałem 2 próbki gratis.. szacunek.  :brawa:

« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2019, 17:43:15 wysłana przez k3lt »

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lipiec 2019, 16:00:27 »
Kurde ta kawka PERU Amazonas San Martin HSB jest rewelacyjna  :pycha: nieźle trafiłem z tą próbką, nastepnym razem biorę co najmniej 1kg. Tylko mam wrażenie że ciężej się ją mieli, jakieś wyjątkowo twarde ziarenka.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2019, 16:09:25 wysłana przez k3lt »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi