Autor Wątek: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]  (Przeczytany 114872 razy)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« dnia: 13 Czerwiec 2013, 10:30:46 »
Powoli na dworze temperatura łaskawie przekracza kilkanaście stopni, ba, nawet i jakiś upał pojawi się od czasu do czasu. Czy w związku z tym, pomimo 30stC na dworze, chcemy delektować się gorrrrącym dripem? Większość z nas, owszem :D ALE może warto przygotować sobie kawę na zimno? I nie mam tu na myśli frappe z lodami, mlekiem, cukrem i innymi dodatkami. Dziś chciałbym podzielić się z Wami moim małym testem tzw. Cold Brew (Cold Brewingu?), czyli "parzeniem" kawy na zimno.

Cała technika jest banalna, a efekty co najmniej ciekawe, ale o tym za moment.

Czego potrzebujemy:
- kawy, dobrej jakości, najlepiej jasno palonej, singla, w ilości minimum 30g (tj. na pół litra wody. 60g/l). Ja użyłem Kolumbii od James Gourmet Coffee
- Woda w temperaturze pokojowej, najlepiej źródlana, miękka albo woda filtrowana
- Waga
- Dzbanek + jakikolwiek dripper LUB najlepiej French Press + jakikolwiek dripper


Kawę mielimy dość grubo. Grubiej niż do dripa, bliżej French Pressa, wsypujemy do dzbanka (w moim wypadku 600ml FP), stawiamy na wadze i tarujemy ją



Następnie, kawę zalewamy odrobiną wody, w moim wypadku było to ok. 100ml, aby zrobić coś w rodzaju "preinfuzji", która trwała ok 1-2 minut.



Po przeprowadzeniu "preinfuzji" uzupełniamy dzbanek wodą do pożądanej ilości, czyli w moim wypadku 500ml, i odstawiamy całość na około 10 minut.



Po tym czasie, na powierzchni zrobił się kawowa skorupa. Teraz mieszamy kawę, zakrywamy dzbanek pokrywką/folią i odstawiamy na... minimum 8 godzin, a najlepiej ok. 24. Można oczywiście i na dłużej. Każdy etap czasowy da nam inny smak kawy. Im dłużej kawa "leżakuje", tym nabiera krągłości, ale jednocześnie i goryczy (której w CB i tak jest bardzo mało, ale o tym za moment).Tu warto próbować wedle własnego uznania : )




U mnie "parzenie" trwało ok. 16 godzin. Po tym czasie, mieszamy wszystko i jeśli jesteśmy posiadaczami French Pressa, "prasujemy" napar, a następnie przelewamy go przez dripper z filtrem (u mnie Hario V60, wcześniej przelany wrzątkiem, żeby zniwelować posmak papieru) do innego dzbanka/szklanki. Jak nie mamy FP, po prostu mieszamy filtrujemy całość przez dripper. Filtrowanie jest bardzo ważne. Pozbywamy się dzięki temu pyłu, który nadaje kawie mętność i przede wszystkim gorycz i mączystość naparu.

U mnie przelewanie przez filtr trochę trwało, dobre kilka minut.





No, i gotowe! Ponieważ nie mam innego dzbanka jak ten z FP, to filtrowałem kawę do dużej szklanki, umyłem FP i z powrotem przelałem kawę do dzbanka. Estetyczniej.

Teraz czas na doznania organoleptyczne. Kolor kawy jest bardzo jasny i bardzo klarowny. Na pierwszy rzut oka przypomina czarną herbatę, a to i tak niezbyt mocno zaparzoną ; ) Zapach jest inny niż ten, co znam z dripa z tej samej kawy. O ile w dripie czuć "archetyp kawy",  z taką delikatną "przypaloną" nutą, o tyle w CB jest to słodkawo-czekoladowy zapach + delikatne owoce znane mi z dripa. Natomiast w smaku kawa jest zupełnie inna niż z dripa. Przede wszystkim, jest zimna ; ) Ale to nie jest taka sama "zimność" jak kawa, która wystygła. W przestudzonej kawie bardzo mocno rysują się kwaski. Tutaj tego nie ma. Owszem, kwasowość jest, bo taka jest charakterystyka tych ziaren, ale zdecydowanie łagodniejsza. Napar jest słodszy, podbity mleczną czekoladą, okrągły, zbalansowany, przyjemny.



Podsumowując, warto spróbować! W sam raz na ciepłe dni, w upalne można wsadzić na chwilę do lodówki, albo doprawić kostką lodu. Na pewno dla gości może to być zaskoczenie i to pozytywne : )

A, na koniec jeszcze kwestia proporcji kawy i wody. Wspomniałem na początku o minimum 30g kawy i 500ml wody. Przy mniejszej ilości kawy i wody nie wyciągnie się odpowiedniego naparu. Wszędzie, gdzie czytałem o CB zaleca się właśnie min. 500ml, a najlepiej litr. Zauważcie z resztą, że urządzenia do CB, choćby z Bodum, są o naprawdę dużych pojemnościach ; )

Smacznego!


PS
Zdjęcia są mojego autorstwa, do wykorzystania poza portalem za pisemną zgodą.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2013, 11:17:55 »
Super hiper!!!  :ok:

Teraz pozostaje poczekać, aż Roger wprowadzi do sklepu te maszynki Hario. Jeśli cena była by podobna to byłby to szał. Odpadało by filtrowanie.
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2013, 15:51:21 »
Trzeba będzie spróbować.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2013, 11:51:23 »
Wypiłem właśnie pierwszą porcje CB z tych samych ziaren na tych samych parametrach. "Zaparzenie" trwało 12h, po których otrzymany napar mnie nie zachwycił. Nie znalazłem w nim nic ciekawego. Przyjemne kwaski z ciepłego dripa gdzieś uciekły. Nie wyczułem truskawek, które gdzieś tam przewijały się w normalnym dripie.
IMHO sporo lepszy napar uzyskałem parząc dripa standardowo, na ciepło do kubka... z kostkami lodu : )

Filtrowałem w dripie z filtrami "Od Gosi", które uprzednio przelałem zimną wodą. Powinienem przelać ciepłą, a może w ogóle nie przelewać?




Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2013, 16:06:38 »
Przelej ciepłą i poczekaj, aż dripper wystygnie, żeby nie podnosić temperatury kawy.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2013, 17:11:20 »
Zaparzenie 17h, filtry przelane ciepłą wodą. Napar w smaku cytrynowy na początku, po przełknięciu gorzkawy. Lepszy od poprzedniej wersji. Przydała się w końcu moja karafka-niby-chemex  :mrgreen: .




Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2013, 23:24:43 »
Chyba będę musiał nieco zmodyfikować pierwszy post ; )

w CB nie doznamy nigdy aż takich kwasków jak w dripie, aero czy chemeksie. Nie. Tu zawsze smak będzie nieco bardziej "krągły" i zbalansowany, idący w czekoladę, a pod nią można doszukiwać się owoców dopiero.

Może kiedyś będę miał jakąś bardzo mocno owocową Kenię, to sprawdzę z nią... Oj, takiej jednej z brytyjskiego Workshopu bym się napił.. wyborna...

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipiec 2013, 23:26:13 »
Oj ja też bym się jej napił ;) Dzisiaj kiedy okazało się, że skończyła się w Kap byłbym w stanie dla niej zabić :D

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipiec 2013, 23:38:19 »
Oj, tak, zdecydowanie.... W środę mają mieć nową dostawę z WS, ale z tego co pamiętam, bez tej fantastycznej Kenii tym razem... : (

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lipiec 2013, 09:59:17 »
Niedawno pierwszy zrobiłem cold brew. Byłem zaskoczony efektem - kto nie próbował, niech spróbuje.  ;)
Surowcem, którego użyłem była Kostaryka od Gorana. (mniam mniam mniam mniam  :P)
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lipiec 2013, 10:44:17 »
Profesjonalny Cold Dripper, dla fanów zimnej kawy. Z systemem zaworów dającym pełną kontrolę nad procesem? No właśnie jakim procesem, zaparzania chyba nie. Pojemność 600 ml.
http://images65.fotosik.pl/12/f66674b15eb4669a.jpg
Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]

http://images61.fotosik.pl/11/ce21f8dcc098345f.jpg
Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lipiec 2013, 17:57:33 »
Dziwne i wyglądające na skomplikowane urządzenie... Masz może jakieś opisy tego urządzenia, albo przynajmniej jego rynkową nazwę, żeby można coś pogooglać?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lipiec 2013, 18:53:32 »
Ten model nazywa się Alley Cold Dripper. Jest jeszcze większy o pojemności 3,2 l - Ridge Cold Dripper. Skomplikowane za bardzo nie są. Ustawiasz odpowiednio zaworki i woda powoli kapie na przemiał.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lipiec 2013, 19:56:41 »
Przypomina biuretę laboratoryjną.  :evil:

Przy użyciu zaworków od przyrządów do przetaczania, dużych strzykawek i jakiejś prostej konstrukcji w stylu DIY można powtórzyć pomysł. Chociaż nie wiem, czy efekt jest wart zachodu.  :o
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2013, 19:59:12 wysłana przez Olak »
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Cold Brew - parzenie na zimno [ZDJĘCIA]
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lipiec 2013, 20:12:12 »
Czy warte zachodu, nei wiem, ale wygląda imponująco i intrygująco :D


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi